6.2

5 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (84.590 OY)

KONUSU
Prue, Piper ve Phoebe kardeşlerin tavan arasında buldukları "Gölgeler Kitabı" adlı kitap kaderlerini değiştirir. Phoebe, kitaptaki büyülü sözleri okuyunca üç kız kardeşin atalarından miras kalan cadılık güçleri açığa çıkar.

Her birinin farklı doğaüstü yetenekleri vardır:

Prue, telekinezi gücüyle o
... Devamı
Prue, Piper ve Phoebe kardeşlerin tavan arasında buldukları "Gölgeler Kitabı" adlı kitap kaderlerini değiştirir. Phoebe, kitaptaki büyülü sözleri okuyunca üç kız kardeşin atalarından miras kalan cadılık güçleri açığa çıkar.

Her birinin farklı doğaüstü yetenekleri vardır:

Prue, telekinezi gücüyle objeleri hareket ettirebilmektedir, daha sonra ise astral projeksiyon gerçekleştirebilme (geçici olarak kendini bedeninin dışına ışınlayabilme) yeteneğini kazanacaktır.

Piper objelerin moleküllerini yavaşlatabilmektedir. Daha sonra bu gücü gelişince objelerin moleküllerini hızlandırabilmeye başlayacaktır. Objelerin molekülleri yavaşladığında zaman yavaşlayıp durmuş gibi olmaktadır. Hızlandığında ise obje patlamaktadır.

Phoebe ise gelecekten veya geçmişten imgeler görme gücüne sahip olur, sonra ise havalanma gücünü kazanır. 6.sezondan 7.sezonun ortasına kadar duygudaşlık diye adlandırılan,karşısındakinin duygularını hissedibilme yeteneği kazanmıştır.

Duygudaşlık dışındaki bütün güçler iyi cadılara ve yüksek dereceli bazı iblislere işlememektedir.Halliwell kardeşler şeytani varlıklara karşı savaşabilmek için kullandıkları bu yeteneklerini birleştirdiklerinde ise yenilmez sihirli bir güç yaratırlar.Bu eşi olmayan üçlünün gücüdür. Yüksek dereceli bazı iblisleri yok etmek için üçlünün gücü gerekmektedir. Kardeşler üçlünün gücünü oluşturmadıklarında, yani tek başlarına sıradan birer cadıdır ve bu yüksek dereceli iblisleri tek başlarına yok edemezler.

3. sezon finalinde Prue’nun ölümünün ardından anneleri Patty’nin Beyaz Işıklı’sından (Samuel) olan bir kardeşleri olduğunu öğrenen Piper ve Phoebe, Paige’i yani kayıp kız kardeşlerini bir cadı olduğu konusunda ikna ettikten sonra Üçlü’nün Gücü yeniden oluşmuş olur.

Paige baba tarafından yarı beyaz ışıklı olduğu için objeleri hareket ettirebilme gücü, beyaz ışıklar içinde ışınlama olarak işlemektedir. Yine aynı nedenden ötürü Paige kendini ve başkalarını da istediği yere belirtebilmektedir. Yarı beyaz ışıklı olması dolayısıyla, normal beyaz ışıklılar gibi ona da korumak, yardım etmek ve yol göstermekle görevli olduğu insanlar verilir. Aynı zamanda Paige bilinen ilk yarı beyaz ışıklı olan cadıdır.Beyaz ışıklı olduğundan iyi insanları ve cadıları herhangi bir nedenden çıkan yaraları iyileştirebilmektedir.
Holly Marie Combs

Piper Hall...

Alyssa Milano

Phoebe Hal...

Dorian Gregory

Darryl Morris

Brian Krause

Leo Wyatt

Rose McGowan

Paige Matt...

Julian McMahon

Cole Turner

Shannen Doherty

Prue Halli...

Drew Fuller

Chris Hall...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@havlayankuzu

13 yıl önce

6 tane meme ile neredeyse on yıl hayatta kalmayı başarmış bir dizidir.

Demek ki;

kötü dizi yoktur,

az meme vardır.

çıkarımı bir kere daha kanıtlanmış oldu.

NOT:Ama memelerin hakkını verelim,gerçekten çok güzel memeler var.
SPOILER

Charmed dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Charmed dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Charmed dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL