7.9

34 OY
PUAN VER
5

Imdb: 9.1 (86.155 OY)

KONUSU
1959-64 yılları arasında 5 sezon boyunca gösterilen, ülkemizde de bir dönem yayınlanmış ve ’80 kuşağı çocuklarını derinden etkilemiş efsanevi dizi.

Sunucu Rod Serling her bölümde izleyeni ayrı bir hikayeyle korkutuyor, şaşırtıyor ve parmak uçlarına kadar titretiyor. Günümüzdeki sözde televizyon diz
... Devamı
1959-64 yılları arasında 5 sezon boyunca gösterilen, ülkemizde de bir dönem yayınlanmış ve ’80 kuşağı çocuklarını derinden etkilemiş efsanevi dizi.

Sunucu Rod Serling her bölümde izleyeni ayrı bir hikayeyle korkutuyor, şaşırtıyor ve parmak uçlarına kadar titretiyor. Günümüzdeki sözde televizyon dizilerine inat, sonradan çevrilen filmleri ve yeniden yapımlarının hiç birinin orjinaline yaklaşamadığı bir televizyon efsanesidir Alacakaranlık Kuşağı.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
P

@pepe_le_pew

14 yıl önce

Herbir bölümü büyük bir dahilikle yazılmış, bir süre de büyük usta Alfred Hitchcock tarafından sunulmuş müthiş eser. Korku/gerilim/bilimkurgu türünde yapılacak birçok şeyi yıllar öncesinden yapmıştır bu seri. Bu yüzden birçok filmin ve dizinin bu diziden ilham alması çok doğaldır. Mesela ben lostun özellikle ilk sezondaki tekinsiz atmosferinin bu diziden ilham alınarak yaratıldığını düşünmüşümdür hep.

Nınınını nınınını nağmeleriyle ilerleyen introsu beni hala hafiften tırstırır :)

@bruce_parkus

15 yıl önce

9.5 / 10

Hala feci şekilde korkutmayı başaran son derece güzel bir yapım, izlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim, siyah beyaz olmasına, yarım asırlık olmasına vs. takılmadan izlendiğinde kalitesi ve konularıyla tiryakisi olmamanız elde değil. Çocukken korkup izleyemediğim, şu yaşımda dahi evde yalnız olduğum zamanlarda izlemeyi başaramadığım, korku denince 7.sanatın aklıma ilk gelen örneğidir. Sonrasında pek çok filme ve diziye de(hayatımın dizisi The X-Files dahil) direkt olarak ilham kaynağı olması cabası. Olmasaydı eminim televizyon ve sinema dünyası mevcut haline göre eksik kalacaktı ..\"You\'re travelling through another dimension. A dimension, not only of sight and sound, but of mind. A journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. There\'s a signpost ahead, your next stop: the Twilight Zone!\"
SPOILER

Alacakaranlık Kuşağı dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Alacakaranlık Kuşağı dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Alacakaranlık Kuşağı dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL