7

31 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (37.851 OY)

KONUSU
Henüz 12 yaşında ve hamile olan Tui kendini Yeni Zelanda’nın buz gibi gölüne atarak öldürmeye çalışır. Bu olay hasta annesini ziyaret amacıyla kasabaya geri dönen detektif Robin Grifin’in ilgisini çeker. Robin olayı soruşturmaya başlar fakat küçük kız ortadan kaybolunca işler sarpa sarar. Genç detek ... Devamı
Henüz 12 yaşında ve hamile olan Tui kendini Yeni Zelanda’nın buz gibi gölüne atarak öldürmeye çalışır. Bu olay hasta annesini ziyaret amacıyla kasabaya geri dönen detektif Robin Grifin’in ilgisini çeker. Robin olayı soruşturmaya başlar fakat küçük kız ortadan kaybolunca işler sarpa sarar. Genç detektif, Yeni Zelanda’nın soğuk ve gizemli atmosferinde kızı ararken kendi geçmişine doğru da bir yolculuğa çıkacaktır.

"The Piano" nun usta yönetmeni Jane Campion filmin başrol oyuncusu Holy Hunter’la bu mini dizide tekrar buluşuyor. Ayrıca "Mad Men" in Peggy Olson’ı Elizabeth Moss da detektif Robin rolünü başarıyla üstleniyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@quijote

7 yıl önce

Fena sayilmaz ama cok dizi izleyen birisiyseniz cok da sizi sarmayabilir. Zamanla bu tip diziler siradanlasiyor
R

@rectangularr

7 yıl önce

7.2 / 10

"Yeni Zelanda'da yaşarım ben!" gibi düşünceleri olan minimal dimağları "acaba !" diye düşündüren usta işi bir yapım olmuş. Mini dizi olduğu için her bünyeye; hem film sevenlere hem de uzun diziye başlamakta zorluk çekenlere uygundur. Küçük kasabada çetrefilli olaylar ilgi çekici olmuştur zaten. Banshee'deki Proctor karakteri efsane bir karakterdi, burada da Matt Mitcham oturmuş. tabii ki ben Proctor abimizi ve son düğmesine kadar kapalı olan gömleğini tercih ederim. Ama Robin Griffin oldukça sevdiğim bir karakter olarak yerleşti. Kadın karakterler arasında ilk başlara yerleştirdim ben kendisini. Zira duruşu, yarım ağız glmeye çalışması, içinin kan ağlaması, dellenmesi, yaşadığı onca şeye rağmen hayata tutunmaya çalışması, bu durumda kalabilecek herkese yardım edebileceği yönde eğitim alması ve tüm zorluklara rağmen onları koruma çabası... Sıkıntıları atmaya çalışma yöntemi ve herkesle korkusuzca çarpışması ... Gönlümüzü fethetti desek y
... Devamı
"Yeni Zelanda'da yaşarım ben!" gibi düşünceleri olan minimal dimağları "acaba !" diye düşündüren usta işi bir yapım olmuş. Mini dizi olduğu için her bünyeye; hem film sevenlere hem de uzun diziye başlamakta zorluk çekenlere uygundur. Küçük kasabada çetrefilli olaylar ilgi çekici olmuştur zaten. Banshee'deki Proctor karakteri efsane bir karakterdi, burada da Matt Mitcham oturmuş. tabii ki ben Proctor abimizi ve son düğmesine kadar kapalı olan gömleğini tercih ederim. Ama Robin Griffin oldukça sevdiğim bir karakter olarak yerleşti. Kadın karakterler arasında ilk başlara yerleştirdim ben kendisini. Zira duruşu, yarım ağız glmeye çalışması, içinin kan ağlaması, dellenmesi, yaşadığı onca şeye rağmen hayata tutunmaya çalışması, bu durumda kalabilecek herkese yardım edebileceği yönde eğitim alması ve tüm zorluklara rağmen onları koruma çabası... Sıkıntıları atmaya çalışma yöntemi ve herkesle korkusuzca çarpışması ... Gönlümüzü fethetti desek yeridir. Fakat burada da yine nedense bir kıyaslama söz konusu olacak tarafımdan ve Bron/Broen dizisindeki her şeyimiz Saga Noren - Landskrim Malmö her zaman bir adım önde olacaktır biline ! Velhasıl Robin'in , Saga Noren ile aynı saflarda yer alması da onun ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor zannımca.

İzleyiniz lütfen.

@vegidemiyorum

11 yıl önce

Yeni Zelanda’nın en güzel manzaralarıyla donatılmış 7 bölümlük polisiye, gizem, dram dizisi. Gerçekten çok sağlam bir diziydi. Jane Campion gibi başarılı işlere imza atmış kadın bir yönetmenin elinden sağlam bir dizi izlemiş oldum. Mutlaka tavsiye ederim. İyi seyirler.
SPOILER

Top of the Lake dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Top of the Lake dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Top of the Lake dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL