8.6

145 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.7 (501.559 OY)

KONUSU
90lı yıllarda, politikacı yazar Michael Dobbs tarafından yazılan aynı adlı kitaptan esinlenen ve BBCye mini dizi olarak uyarlanan House of Cards, şimdi Amerikalı yapımcılar tarafından bir kez daha, üstelik muhteşem bir kadro eşliğinde televizyona aktarıldı. Son yıllarda The Curious Case of Benjamin ... Devamı
90lı yıllarda, politikacı yazar Michael Dobbs tarafından yazılan aynı adlı kitaptan esinlenen ve BBCye mini dizi olarak uyarlanan House of Cards, şimdi Amerikalı yapımcılar tarafından bir kez daha, üstelik muhteşem bir kadro eşliğinde televizyona aktarıldı. Son yıllarda The Curious Case of Benjamin Button ve Social Network filmleriyle ses getiren David Fincher tarafından yapımcılığı ve yönetmenliği üstlenen dizinin başrollerinde, Fincherın filmlerinde de rol alan iki ünlü yıldız yer alıyor. Seven filminde birlikte çalıştığı Kevin Spacey ve The Girl with the Dragon Tattoo filminde rol alan Robin Wright.

House of Cards Washingtonda hırslı bir politikacının zirveye tırmanışını anlatıyor. Kevin Spacey tarafından canlandırılan Francis Underwood yıllarını Beyaz Saray koridorlarında geçirdikten sonra, artık başkanlık seçimlerine adaylığını koyması gerektiğini düşünüyor. Ne de olsa bunca zaman o koridorlarda gördüğü tüm üst düzey bürokratlar ile ilgili her türlü bilgiye sahip. Kimi hangi dosyayla tehdit edeceğini biliyor. Bu gözü kara politikacının Robin Wright tarafından canlandırılan eşi Clairein de ondan aşağı kalır yanı yok. Francis Underwoodun başkanlık koltuğuna ilerlemek için adeta iskambil kağıtlarından bir ev gibi itinayla inşa ettiği stratejisini ilgiyle takip edeceksiniz.
Robin Wright

Claire Und...

Michael Kelly

Doug Stamper

Kevin Spacey

Frank Unde...

Jayne Atkinson

Catherine ...

Derek Cecil

Seth Grayson

Mahershala Ali

Remy Danton

Boris McGiver

Tom Hammer...

Sebastian Arcelus

Lucas Goodwin

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
A

@ahmtbyaz

8 ay önce

Claire Underwood olmasa daha güzel olabilirmiş. Bu kadar sevmediğim bir karakter hatırlamıyorum. Bir de son sezonda ana karakter yaptılar başımıza.

@comeche

3 yıl önce

4. sezon itibariyle heyecandan kendi kendime sesli yorum yapmama neden olan dizi. Uzun zamandır böyle keyif almıyordum herhangi bir yapımdan.

@ekopyen

4 yıl önce

Kevin Spacey'nin diziden şutlanmasına, hakkında çıkan haberleri okumuş olmama rağmen moralim bozulmuştu ama final sezonunu izledikten sonra aslında o kadar da sırıtmadığını düşündüm. Robin Wright bu projeyi oldukça önemsemiş gibi hissettiriyor. Eğer ki Kevin Spacey final sezonunda yer alsaydı acaba bir önceki sezonun sonunda "My turn" diyen Claire'ın önplana geçişini güçlü performansıyla gölgelemez miydi diye düşündürüyor ve hakkında çıkan haberlerden bağımsız olarak final sezonuna uygun bir karar gibi görünüyor. Önceki sezonlara göre sönük kalmış olabilir ama dizinin genel atmosferine sadık bir politik-gerilim deneyimi sunuyor. Tamamen feminist olmuş demeyi haksızca buluyorum. Kanımca feminizmin suistimaline ve feminizm üzerinden demagojiye yoğun biçimde yer verilmiş.

@jarmushwenders

5 yıl önce

8.9 / 10

naptınız lan diziye??!! feminist yazarlar ele geçirmiş resmen, içine ettiler

@bazinngaa

7 yıl önce

9 / 10

4. sezonu bitti. Aman Yarabbi o nasıl sezondu öyle. Bittikten sonra kendime iki tokat attım bu ne be kardeşim. Her sene daha da yükseliyor kalitesi. Off ya çok güzel dizi-film bee. Doğru düzgün yorum da yapamıyorum. Gavurların speechless diye tabirleri var ya. Hah işte tamı tamına ondan. Kevin seni çok seviyorum burdan sana aşkımı itiraf ediyorum önünde ceketimi ilikleyip saygıyla eğiliyorum ayrıca. Sözlükte de yazmışlar zaten, aga ananın karnından demokrat parti senatörü olarak mı doğdun? Bu nasıl oyunculuk, hakikaten ders olarak okutulmalı/izletilmeli yav.

Sezonun içeriğine gelecek olursa spoiler ibaresi koyacak kadar bahsetmeyeceğim ancak bu da spo. sayılmaz heralde,galiba,sanursam. Frank Underwood ben senden baya tırsıyorum be. Koltuğunu kaptırmamak için yapmadığın şey kalmadı, 5. sezondaki müstakbel potansiyelinden çk krkyrm :( Biricik dizimden alıntıyla noktalayalım:

"you are a motherf*cker Mr. President"

@metehan

7 yıl önce

9 / 10

Herhalde Frank Underwood rolünü Kevin Spacey harici kim oynasa bu kadar başarılı olamazdı. Abartıyor gibi gözükebilirim belki ama o kadar güzel oynamış ki, yan rolleri oynayanların performansları sönük kalmış yanında resmen.

@guwhen

8 yıl önce

İktidarla kafayı bozmuş bunun için felakete sürüklenmekten çekinmeyen bir adamın, Frank Underwoodun hikayesi...Çok sürükleyici ve çok şekspiryen. İktidar oyunlarını çarpıcı bir şekilde ortaya koyarken; kişilik analizleri de sıkça karşımıza çıkarıyor.. İlk 2 bölümde David Fincher imzası var. Not etmek isteyeceğiniz replikleriyle sarsıcı bir dizi. Kongre üyesi Frank Underwood(Kevin Spacey) bir replikte şöyle diyor: "Para on yıl sonra sıvası dökülmeye başlayacak olan bir köşk gibidir. Güç ise asırlarca ayakta kalacak olan eski bir taştan binaya benzer. Aradaki farkı anlamayan birine saygı duymam." Kısaca başarılı bir yapım.

@toresbeluga

9 yıl önce

9 / 10

Sanırım Kevin Spacey dünyanın en iyi oyuncusu.

@zeynep_esses

9 yıl önce

8 / 10

gündem yoklaması için house oftcards+the wire+black mirror+true dedktf izlemenizi tavsiye ederim.
O

@onurdenizguler

9 yıl önce

9 / 10

House of Cards bir sinema filmi kalitesinde. (neyseki bir sinema filmi kısalığında değil) Bence bu dizi, dizi sektörünün artık bambaşka kulvarlara geçtğine somut bir kanıt.

Dizide oyunculuklar harika; tek başına Kevin Spacey oyunculuğuyla insanı hayran bırakıyor. Dizinin öyküsüyse mide bulandırıcı. Francis Underwood'un güç elde etmek için yaptıklarını izlemek insanı tiksindiriyor

@onur_turan

9 yıl önce

9.5 / 10

En azından bu sefer 4-5 haftaya yayarak, zevkini daha fazla çıkara çıkara izlemek istiyordum ama bir nevi nikotin etkisinde bırakamadım.

2-3 günde 2.sezonu komple tükettim. Bunda 2.sezonun 1'e nazaran çok daha sürükleyici olmasının etkisi büyük.

Her sahneyi, repliği, en ufak bir bakışı ve kelimeyi bile kaçırmadan izlemek istiyor insan... Odaklanılan konu bir yana sinematografik anlamda da dopdolu bir yapım...

Senelerdir böylesi bir diziye özlem duymuşum onu hissettim...

3.sezonun ilk 2'sinden de iyi olacağı şimdiden aşikar.

@dusunen_adam

9 yıl önce

8.2 / 10

Kevin spacey oyunculuk dersi veriyor adeta 2.sezona da bomba gibi giriş yaptılar kanımca.

Ayrıca Robin Wright güçlü adamın yanındaki daha güçlü kadın imajını veriyor.

Dünya kadar malın olacağına yanında böyle bi kadın olsa yeter..

@rinustalarin

9 yıl önce

9.5 / 10

2. sezon, beyninizin içinde patlayan bir hidrojen bombası etkisi yaratıyor... Atom bombası değil, hidrojen bombası...

1. sezon, 2.'nin yanında dandirik kalıyor... Kevin Spacey'nin artık golden globe alması lazım. Saçmalamasın jüri üyeleri.

Sezon notum 100/100.

Not: Bu diziyi izlemeyen, ben dizi izliyorum demesin. O yüzden ben seni bulmadan önce izlemeye başla :P

@ekopyen

9 yıl önce

Kadrosuna bakınca zaten(salt oyuncu değil yapımcılar, yönetmen koltuğundakiler, kameramanlar, görüntü yönetmenleri) ile insanın ağzını bir açıveriyor. Diziye başladığınızda David Fincher tadını alıyorsunuz ancak dizinin senaryosunun gerektirdiği ağırlığı ve olgunluğu da hissediyorsunuz. Konusu itibariyle de hırslı bir insanın bir şeyleri başarmasını izlemek her daim tatmin edici olduğu için bunun sunumunu akıllıca örülmüş bir kurguyla yapması ve insani/reel çizgiden fazla uzaklaşmaması halinde sanatsal altyapısı kadar metin duruşu da sağlam olacak ve muhtemelen ileriki sezonlarıyla birlikte tarihte başarılı bir televizyon serisi olarak adı anılmaya başlayacaktır. Tabii, erken konuşmamak lazım yine de. Baş karakter Francis'in gelecek sezonda karakterinin işlenişine göre az-çok belirginleşir.

@rinustalarin

10 yıl önce

9.5 / 10

Diziyi son derece düz bir mantık yürütmek suretiyle 'Revenge' dizisinin Beyaz Saray'da geçen versiyonu olarak da nitelendirebiliriz.

Kevin Spacey'e zaten bir eleştiri getirmek şaklabanlıktan başka bir şey olmaz. Önümüzdeki sezonda oyunculuk konusunda birden fazla ödül alacağını da garantilemiş gibi görünüyor.

Bir yandan A.B.D. başkan figürünün ne kadar da düzgün ve ne kadar da masum göründüğünğü anlatırken, öte yandan oraya tırmanışın pislikten ve entrikadan arındırılamayacağını göstermeyi başarmışlar.

İlk birkaç bölüm sıkabilir, bazı olaylar anlamsız gelebilir, ancak filmin vermek istediği mesaj basit, açık ve de tanıdık/bilindik.

Saygılar.
SPOILER

House of Cards dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

House of Cards dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

House of Cards dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL