5.9

96 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (12.658 OY)

KONUSU
Firdevs Hanım Melih Bey takımı diye nitelendirilen bir ailedendir. Evlenir. İki kızı olur. Ahlaksız davranışlarından dolayı bir gün kocası kriz geçirerek ölür. Firdevs Hanımın kızları Bihter ve Peykerdir. Kızları zamanla büyür ve Peyker evlenir. Firdevs Hanım ve kızları güzel görünmeye çok önem veri ... Devamı
Firdevs Hanım Melih Bey takımı diye nitelendirilen bir ailedendir. Evlenir. İki kızı olur. Ahlaksız davranışlarından dolayı bir gün kocası kriz geçirerek ölür. Firdevs Hanımın kızları Bihter ve Peykerdir. Kızları zamanla büyür ve Peyker evlenir. Firdevs Hanım ve kızları güzel görünmeye çok önem verirler. Firdevs Hanım, Adnan Bey ile evlenmek istemektedir. Adnan Bey o dönemdeki zenginlerdendir. Ama Adnan Bey Bihteri ister. Firdevs Hanım bu evliliğe başta karşı çıkar ama sonra kabul etmek zorunda kalır. Adnan Beyin Nihal ve Bülent adında iki çocuğu vardır. Nihal 12,Bülent yaklaşık 6 yaşındadır. Adnan Bey Bülent küçük iken karısını kaybetmiş. Nihal önce bu evliliğe soğuk bakar. Ama Bihter ile tanışınca onun içi ısınır. Bihter bu evlilikten iki yıl içinde sıkılır. Çünkü Adnan Bey ile aralarındaki yaş farkı büyüktür ve Bihter ona aşık olmadığını hisseder. Zamanla Behlül ile aralarında yasak bir ilişki başlar. Behlül Adnan Beyin yeğenidir ve onlarla aynı evde kalmaktadır. Bihter gece herkes uyuduktan sonra Behlülün odasına girmektedir. Nihal zamanla Bihterden nefret etmeye başlar. Çünkü Nihalın sevdiği hizmetçiler ve uşaklar evden ayrılmaktadırlar ve ona göre bunu Bihter sebep olmuştur. Son olarak Nihala annelik yapan mürebbiyesi Meille De Courton da gönderilir. Nihalın artık kimsesi kalmamıştır. Babasını eskiden çok sevmesine karşı, şimdi ona karşı bir nefret oluşmuştur. Firdevs Hanım kızlarından nefret etmektedir. Çünkü ona göre kızları onun gençliğini çalmıştır. Firdevs Hanım yaşlanmıştır ve hastalığını bahane ederek Adnan Beylerde kalmaya başlar. Bir süre sonra Bihter ile Behlül arasında bir şey olduğunu fark eder. Bihterden intikam almak için Behlül ile Nihalı evlendirmeyi planlar. Nihal artık18 yaşındadır. Nihal ve Behlül bu fikre önce şaka diye aldırmazlar ama zamanla iş ciddileşir. Nihal ve Behlül birbirine aşık olur. Bihter bu duruma çıldırır. Behlül ile aralarında geçen her şeyi itiraf eder. Nihal şok geçirir ve çok hastalanır. Adnan Bey de aynı şoka uğramıştır. Bihter bu itiraftan sonra kedini öldürür. Behlül de evden kaçar. Baba ile kız bu olanları kısa sürede atlatır. Eski mutlu günlerine dönerler. Birlikte hiç kimseyi ve hiçbir şeyi düşünmeden mutlu bir tebessümle hayatlarına devam ederler.
Nebahat Cehre

Firdevs Yö...

Kıvanç Tatlıtuğ

Behlül Haz...

Beren Saat

Bihter Yör...

Selçuk Yöntem

Adnan Ziyagil

Zerrin Tekindor

"Matmazel"...

Hazal Kaya

Nihal Ziyagil

Batuhan Karacakaya

Bülent Ziy...

Rana Cabbar

Süleyman E...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Türk dizi tarihinin en iyi en akılda kalıcı finaline sahip top 3 diziden birisidir. Finali ve bazı önemli bölümler dışında çok da izlenebilir bir dizi değil bence ama yayınlandığı dönem reyting rekorları kırıyordu her yerde konuşuluyordu. Behlülle Bihter çok uyumlu bir çiftti gerçek hayatta da Kıvançla Beren Saat sevgili olsun isterdim.

@zenobiaa

7 ay önce

7.8 / 10

abartılmayı hakeden dizilerden

@ebrarity

7 ay önce

abartılmasından gına gelen dizidir

@otlu_kek

8 yıl önce

ay yapım rüzgarını başlatan dizi:) kaliteli demiyim ama nispeten televizyonda yayınlanan diğer dizilere kıyasla güzel dizilerden bir tanesiydi.

@birsu

8 yıl önce

Buradaki film özetini okusanız yeter:)
S

@setenayfb

9 yıl önce

4.5 / 10

Değeri anlaşılan felan demiyorum ama Türkiye’de hiçbir dizi Aşk-ı Memnu etkisi yaratamadı insanların üzerinde.

@raphalleon

11 yıl önce

3.8 / 10

Konusu kısmı yüzde tebessüm ettirtici. :) Diziye gelirsek , Halid Ziya Uşaklıgil sanırım ilerde kitabından ilham alınarak böyle bir dizi çekileceğini bilse ya kitabı hiç yazmazdı ya da kitabın ismini "Aşk-ı Entrikalar" diye değiştirirdi. Bir diziyi çekerken artık gerçekliğe önem verin be arkadaşım. Reyting kaygısı yüzünden ilham kaynağı kitaplar rezil oluyor. Kitap okumayanlar da kitabı okumak yerine diziyi izliyor. Yazık..

@bezdim

12 yıl önce

"konusu" kısmını okuduğumda gülme krizlerine girdim, diziyi izlemeyenler bile mutlaka bu kısmı okusunlar. kimler yapmışsa, ellerine sağlık. :)
T

@turan_sert

12 yıl önce

6.5 / 10

bir edebiyat eserini rating ve para için maskara eden kim merak ediyorum. Sonunda ekip profesyonel ve işlerini yapıyor, parasını alıyor bu doğal. benim merak ettiğim bu işi planlayan kim? yahu hiç mi işiniz kalmadı? herhangi bir asayiş şubesinin son 5 yıllık dosyalarından 50 konu seçip uc uca ekleseniz daha iyi olurdu. hem sergilemediğiniz rezillik kalmazdı hem de kitabı maskara etmezdiniz.
SPOILER

Aşk-ı Memnu dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Aşk-ı Memnu dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Aşk-ı Memnu dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL