İnsanın Kaderi

(1959)

Sudba cheloveka a.k.a Destiny of a Man

Film 1 Saat 43 Dk. Dram, Savaş Sovyetler Birliği

7.7

8 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (2.613 OY)

KONUSU
Mihail Şolohovun yazdığı hikayeden yola çıkarak Sergey Bondarçukun aynı adla beyaz perdeye aktardığı film.Öyküde bütün hikaye yazarın ağzından anlatılmaktadır. Bu yapı filme aynen taşınmıştır. Anlatıcı ırmağın kıyısında beklerken, oradan yanında küçük bir çocukla geçen bir adamla tanışır. Vapur
... Devamı
Mihail Şolohovun yazdığı hikayeden yola çıkarak Sergey Bondarçukun aynı adla beyaz perdeye aktardığı film.Öyküde bütün hikaye yazarın ağzından anlatılmaktadır. Bu yapı filme aynen taşınmıştır. Anlatıcı ırmağın kıyısında beklerken, oradan yanında küçük bir çocukla geçen bir adamla tanışır. Vapurun gelişini beklerken sohbete başlarlar. Böylece çocuklu adamın hayat hikayesini öğreniriz.

.... Savaştan sonra oradan oraya sürüklenen Sokolovun yolu, şoförlük yaptığı Uryupinskte savaşın anasız-babasız bıraktığı Vanyuşka ile kesişir. Bu kesişme ikisi için de yeni bir başlangıç olacaktır.***Usta Rosselini onun filmi için savaş hakkında çekilmiş en güçlü, en büyük film şeklinde konuşmuş.Bu filmin bu kadar beğenilmesinin altında, kimi eleştirmenlere göre, savaş esirliğine karşı yerleşik bakış açısını sarsması yatmaktadır. Gene bu eleştirmenlere göre, o güne dek, savaşta esir düşenler neredeyse hainlerle eş tutuluyordu. Şolohovun öyküsü ve Bondarçukun filmi bu bakış açısının yeniden ele alınmasına yol açmış.
Sergey Bondarchuk

Andrei Sok...

Zinaida Kirienko

Irina, wif...

Pavel Volkov

Ivan Timof...

Lev Borisov

platoon co...

Yuri Averin

Mueller (t...

Kirill Alekseev

German major

Pavel Winnick

Soviet col...

YORUM YAZ

SPOILER

İnsanın Kaderi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İnsanın Kaderi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İnsanın Kaderi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL