6.7

53 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (26.331 OY)

KONUSU
Başrollerini ünlü Avustralyalı oyuncu Cate Blanchett ve Giovanni Ribisi’nin paylaştığı Cennet, pek de romantik olmayan koşullarda bir araya gelen bir kadın ve adamın ’kurtarma, kaçış ve göğe yükselme’ hikayesini anlatıyor. Film, Torino’da öğretmenlik yapan İngiliz Philippa’nın, kocasının aşırı dozda ... Devamı
Başrollerini ünlü Avustralyalı oyuncu Cate Blanchett ve Giovanni Ribisi’nin paylaştığı Cennet, pek de romantik olmayan koşullarda bir araya gelen bir kadın ve adamın ’kurtarma, kaçış ve göğe yükselme’ hikayesini anlatıyor. Film, Torino’da öğretmenlik yapan İngiliz Philippa’nın, kocasının aşırı dozdan ölümünden ve öğrencilerinin uyuşturucu bağımlılığından sorumlu tuttuğu nüfuzlu bir işadamı/uyuşturucu şebekesi patronunun ofisine bomba koyması akabinde, işadamı yerine dört masum insanın ölümüne sebep olmasıyla ivme kazanıyor.
Sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden biri olan Krzysztof Kieslowski’nin, ölümünden kısa bir süre önce uzun yıllar, müthiş verimli bir ortaklık yürüttüğü senarist Krzysztof Piesiewicz ile birlikte yazdığı Cennet, ikilinin başlamayı planladıkları yeni bir üçlemenin (Cennet, Cehennem ve Araf) ilk ayağıydı aynı zamanda. Tykwer’in yalnızca bu senaryodan değil, üçlemenin tümünden yola çıkarak çektiği Cennet, suç, koşulsuz aşk ve arınma gibi temalarıyla öne çıkıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@poormf

9 yıl önce

2.5 / 10

Filmin sonlarında yer alan kasabanın görsel güzelliğini çıkardığınızda geriye hiçbir şey kalmayan bomboş bir film... 20/100
R

@riman1729

13 yıl önce

7.2 / 10

kate oyunculukta uçtuğu fırladğı benim helikopter i sahnesie bittiğim film :) teşekürler kieslowski

@beriberibulue

13 yıl önce

Filmle ilgili büyük büyük laflar edemeyeceğim,şöyle derin bi aşkı anlatıyo,böyle cennet tasvirleri var dememi beklemeyin asla. Sadece şunu söyleyebilirim ki klişeleri uzağında tutan ve bir buçuk saatliğine sizi huzursuz bir huzura doğru yolculuğa çıkaran bir film. Beklediğiniz klişeler tutmayacak bunu en baştan söylemeli. Zira ben, film bittiğinde elimde kahvem suratımda "nası ya?" bakışımla kalakaldım. Bu da aslında üçlemenin diğer halkalarını merakla ve huşu içinde izleyeceğimin habercisi.

sanırım bu bir SPOİLER:

İzlediğim en saf,sade -ne bileyim dingin belki de- sevişme sahnesini bünyesinde barındıran film. Zaten filmi üç kelimeyle anlat deseniz-niye böyle diyesiniz- saflık,dinginlik ve sadelik derdim muhtemelen.

İyi seyirler.
SPOILER

Cennet filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Cennet filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Cennet filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL