6.1

9 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (14.584 OY)

KONUSU
R-I-C-O" olarak rol alan Edward G. Rabinson ,Chicago’nun sokak serserisi,az arkadaşı olan ve yeraltı diplomasisinde hiç bir bilgisi olmayan biridir. Sanat eserleri koleksiyonu olan Robinson tabancaları küçük görmüş, her zaman ekranda gansterlerle özdeşleştirilmiştir. 1929 ekonomik bunalımı; yirminci ... Devamı
R-I-C-O" olarak rol alan Edward G. Rabinson ,Chicago’nun sokak serserisi,az arkadaşı olan ve yeraltı diplomasisinde hiç bir bilgisi olmayan biridir. Sanat eserleri koleksiyonu olan Robinson tabancaları küçük görmüş, her zaman ekranda gansterlerle özdeşleştirilmiştir. 1929 ekonomik bunalımı; yirminci yüzyılın başından itibaren inanılmaz bir süratle kapitalistleşmeye başlayan ve adeta tepe noktasına ulaşan bir ekonominin büyük çöküşünü ifade etmektedir. Bu çöküş Amerikanın gelişmiş serbest piyasa ekonomisine entegre olmuş tüm ülkeleri derinden etkilemiş dolaylı olarak da olsa ikinci dünya savaşına ön ayak olmuştur. Krizin yarattığı işsizlik, yoksulluk kısacası açlık muazzam boyutlara ulaşınca kanunsuz işlerde büyük bir patlama olmuştur. Özellikle kaçakçılık had sayfaya çıkmış, çıkar çatışmaları bugün gangster diye adlandırılan yapıyı oluşturmuştur. William Burnettın romanından uyarlanan Little Caesar yukarıda bahsettiğimiz dönem içinde geçen ve Caesar Enrico Bandelo(Bandello) adlı küçük bir gangsterin suç dünyasındaki hızlı yükselişini ve ani çöküşünü anlatmaktadir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
A

@aytug_kutuk

2 yıl önce

7.3 / 10

Karakterler hiç bir şekilde akılda kalmıyor , filmin başlangıcı bile sanki filmin ortası gibi olaylara bir süre anlam veremiyorsun , filmde neden sonuç çıkartamıyorsun , oyunculuklar başarılı ve de filmin sonunda verilen mesaj güzel. Ününü sokaklarda kazanan günü gelir sokaklarda da kaybeder.
SPOILER

Küçük Sezar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Küçük Sezar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Küçük Sezar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL