6

57 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.3 (67.696 OY)

KONUSU
Bir grup tıp öğrencisi tatillerini arkadaşlarının dağ evinde geçirmek için yola çıkarlar. Daha sonra tanıştıkları bir adam, içinde bulundukları bölgenin zamanında Nazi terörüne şahit olduğunu söyler.

İkinci Dünya Savaşı sırasında, Albay Herzog’un liderliğinde Rusya ile İngiltere arasındaki iletişim
... Devamı
Bir grup tıp öğrencisi tatillerini arkadaşlarının dağ evinde geçirmek için yola çıkarlar. Daha sonra tanıştıkları bir adam, içinde bulundukları bölgenin zamanında Nazi terörüne şahit olduğunu söyler.

İkinci Dünya Savaşı sırasında, Albay Herzog’un liderliğinde Rusya ile İngiltere arasındaki iletişimi kesmek için Norveç Dağları’na gelen Nazi askerler bölgede yarattıkları vahşetin ardından halkın üstün çabalarıyla öldürülmüşlerdir. Sıradan bir tatil hayalindeki genç öğrencilerin ölen Nazilerle karşılaşması ve hayatlarının kabusa dönmesi an meselesidir.

İlk gösterimini Sundance’te yapan Norveç yapımı Dead Snow, bu sefer zombi temasını Nazilere uyguluyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
B

@basak

10 yıl önce

7.2 / 10

yani bazı yerleri saçma olsada izlenebilir bir korku filmi..

@desmond

11 yıl önce

Bembeyaz karlarla kaplı dağlara tatile giden gençleri burada kötü bir sürpriz beklemektedir. Zombiye dönüşmüş nazi askerleri, bu dağlarda avlanmaktadır. Gençler ya av olacak ya da bu dağları, nazilere mezar yapacaklardır. Bolca kan ve kopan organlarla dolu DEAD SNOW tek kelimeyle mükemmel bir film. İzleyin derim ben...

@rinustalarin

13 yıl önce

5.5 / 10

Vallaha ilk 20 dakikası falan çok umutlandırmıştı...

Holywood klişelerine hapsolmaktan kurtulamayan bu Norveç yapımı filmde güzel bir kaç sahneye ve korku anında verilen birkaç tepkiye rastlanmaktadır. Ancak filmin sonuna doğru saçmalıkların doruğa ulaştığı ve aynı zamanda (benim izlememiş olduğum) The Evil Dead (1981) ile 'baya' benzeştiği de diğer eleştiriler arasında yer almaktadır.

Bir kaç dakika germeyi başardı mı? Eh hayır diyemeyeceğim. Kısaca çok çok kötü olmayan ancak iyi kelimesinin de oldukça uzağından geçen bir film.

...tabi ki holywood bize çok daha kötü tecrübeler yaşatmıştır ondan çok eminim

(bkz. cabin fever
B

@batanga

13 yıl önce

10 / 10

inanılmaz matrak olamla birlikte güldürürken hoplatabilen bir film. gülerken bir anda noluyo lan moduna sokabilr lakin hemen arkadan kahkahalarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. özellikle nazi zombiye orak ve çekiçle dalarkenki gönderme müthiştir. mutlaka izlenmeli.

@oziloz

14 yıl önce

7.3 / 10

Tamamen ciddi başlayıp yarısından sonra sapıtan ve yardıran bir film. Son yarım saati tam bir kahkaha fırtınası, tayfunu, kasırgası..
SPOILER

Ölü Kar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölü Kar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölü Kar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL