7

287 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (436.827 OY)

KONUSU
Korkuyor. Çünkü 3.000.000 Işık Yılı uzaktan gelmiş ve tamamen yapayalnız. Bir grup uzaylı yaratığın dünyayı ziyaretleri sırasında, içlerinden biri yanlışlıkla burada kalır. Kendisine çok yabancı olan bu gezegende bir başına kalmış olan yaratığı, Elliot adlı 10 yaşındaki bir çocuk bulup sahiplenir. K ... Devamı
Korkuyor. Çünkü 3.000.000 Işık Yılı uzaktan gelmiş ve tamamen yapayalnız. Bir grup uzaylı yaratığın dünyayı ziyaretleri sırasında, içlerinden biri yanlışlıkla burada kalır. Kendisine çok yabancı olan bu gezegende bir başına kalmış olan yaratığı, Elliot adlı 10 yaşındaki bir çocuk bulup sahiplenir. Kendisine çok iyi davranan Elliot ve kızkardeşi Gertie ile dost olan yaratığın mutlaka evine geri dönmesi gerekmektedir. 1982’nin bu çok sevilen filmini Spielberg bu kez dijital görüntü ve ses efektleriyle zenginleştirerek tekrar sunuyor. 20 yıl önce hep yapmak isteyip yapamadığı bir şeyi 2002’de yapıyor: "Filmde hiç silah görünmeyecek".

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kerimapaydin

5 yıl önce

Filmi izlerken gerçekten overrated diyorsunuz, bazı sıkıntıları fark ediyorsunuz kesinlikle. Efektlerden falan hiç bahsetmiyorum zaten o zaman çok çiğ bir yorum yapmış olurum ancak anlatmaya çalıştığım şey şu; film akarken ne düşünürseniz düşünün film bittiğinde ağzınızda bıraktığı tat filmin neden efsanelerden biri olduğunu anlatıyor bence. (Bunu filmin son sahnesine kadar E.T. karakterini aşırı itici bulmuş biri olarak söylüyorum.)

Tam bu şekilde olmasa da farklı bazı yapımlarda da buna benzer hisler yaşayabiliyoruz ve galiba kült tanımını artık üzerimizde bu his oluşturuyor. Kült kelimesinin sözlükteki anlamından öte bir hissiyatı var bence artık. Bence çocuk filmleri seven insanlar izlemeli.

@mhmet

10 yıl önce

4 / 10

sırf o meşhur ayın önünden bisikletle uçma sahnesi için izledim.İzlediğim en kötüspielberg filmi.çok sıkıcı.Her şey çok basit evde olan 3-5 şeyle iletişim aracı fln yapması çok saçma geldi ve o araştırmacıların eve giriş sahnesi olmamış.4/10

@kamil_sonmez

12 yıl önce

5 / 10

100 üzerinden 50 verdim.

Çöp bi film, yalnızca fikir olarak esinleyici o kadar. Overrated.

@lowen

14 yıl önce

7.6 / 10

Çocukluğumun filmi cümlesini kurmadan duramıyacağım bir yapım.Çok tatlı ve bir o kadar da keyifli bir film.Hala izlemeyen varmıdır bilmiyorum ama çok geç kaldığınızı bilmeniz gerekir...

@hamlet

15 yıl önce

8.5 / 10

özel kanalların çıktığı senelerde " wayyy E.T (iiyyytiii) varmış kanalda" denilerek ailecek tv başında, merakla küçük uzaylının bisikleti nasıl uçurduğunu izlerdik. tekrarları falan da kaçırmazdık.

Kendine has uzaylı tuhaf sesi hep garip gelirdi :) çocukluğumun en güzel ve garip filmlerinden biridir. Alf (dizi) de bununla birlikte.
SPOILER

E.T. the Extra-Terrestrial filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

E.T. the Extra-Terrestrial filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

E.T. the Extra-Terrestrial filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL