7

314 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (178.675 OY)

KONUSU
Bir matematik dehası olan Max sorunlu bir kişiliğe sahiptir ve insan hayatının belki de en önemli buluşuna ulaşmak üzeredir. Son on yıl boyunca sayısal olarak tabiatın bir kodlanma sistemine sahip olduğunu keşfetmiş fakat bunu çözmeyi başaramamıştır. Her şey ama her şey onu bir tek sonuca götürmekte ... Devamı
Bir matematik dehası olan Max sorunlu bir kişiliğe sahiptir ve insan hayatının belki de en önemli buluşuna ulaşmak üzeredir. Son on yıl boyunca sayısal olarak tabiatın bir kodlanma sistemine sahip olduğunu keşfetmiş fakat bunu çözmeyi başaramamıştır. Her şey ama her şey onu bir tek sonuca götürmektedir. Ulaştığı sonuç onu daha büyük kaoslara bunun da ötesinde problemin merkezi olarak kendine yöneltmektedir. Bulduğu sır için belki de insanlar birbirlerini bile öldüreceklerdir. Bunu herkesten saklamalıdır. Max zincirin ilk halkası olan kodu kırmayı deneyerek bu riski yok etmeye karar verir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@hanimbarman

2 yıl önce

Bilmeyene tamam da bilene de işkence bu matematik

@leyla_gelenx

2 yıl önce

Yönetmenin ilk uzun metraj filmi olduğu için kötü diyemeyeceğim fena değil. İlk baş filmin süresini kısa bulmuştum ama izleyince iki saat gibi hissettim. Filmin ortasında aklıma pi sayısının 70000. basamağa kadar ezberleyen hintli arkadaş geldi :) Bu filmin tek rakibi bu arkadaştır sanırım. Mark Margolis’i Vincent Cassel’a çok benzettim. Film tekrar çekilse Sol karakterini o canlandırırdı.
K

@krok41

2 yıl önce

10 / 10

Eeee noldu şimdi diyeceğiniz bir sona sahip.Ciddi sıkıntılarınız varsa izlemenizi tavsiye etmem ama bana göre 10 no film olmuş.Oyuncu arkadaş baya baya yaşamış.

@hrarchon

2 yıl önce

Fibonacci dizilimlerden tut Pisagora ve Altın Orana kadar değiniyor. Siyah beyaz olmasını beğenmedim. En son matkapla kendi kafasını delen sözde dahi bir zırtapozu seyrettim.

@sibelgedik

3 yıl önce

Dünya pi günü kutlu olsun!

@sinemaseyircisi

4 yıl önce

10 / 10

Markette duyulan Bakara suresi 140. ayet

@berilakay

6 yıl önce

çok beyin yorucu, kafa karıştırıcı, anlaması sıkıntı bi film olmasının yanı sıra başrolün oyunculuğu gerçekten güzeldi. Yalnız dediğim gibi filmi izledikten sonra google'a "pi film analizi" yazmaktan kendinizi alamıyorsunuz.

@selmass

7 yıl önce

7.1 / 10

beynim yandı. ama bu filmi anlamadığımdan zor anladığımdan falan değil filmin atmosferi öyle ki doğanın sırrının çözmeye çalışırken karakterin git gelleri ve gri tonlar başımı ağrıttı belki de bu filmi izleme zamanım yanlıştı herneyse, film darren aronofsky tarzına yakışır bir ilk film bence sürüklüyor da insanı ama sonundan şüpheliyim iyi miydi bilemedim yani. ama genel olarak iyiydi bence.

@giriftar

7 yıl önce

5 / 10

Yarım yamalak Kabala..Anlayana..Ama pek derdini anlatamamış ki aslında bunu nasıl anlatırsın o da var.Gri tonlar birazda minimalizm belki..Konu zor kabul.The Fountain'da belki biraz yaklaştı,tapınaknaki sır özellikle finaldeki Şambala göndermesiyle,olmadı, allahtan Rachel vardı..Noah filminde bi şeyler buluruz dedim o da olmadı.Ha gayret..

@enik_kral

9 yıl önce

''zihnin bir şeyi takıntı haline getirdiğinde,

diğer her şeyi elersin ve her yerde o şeyi görürsün''

yönetmen için uzun metraj bir ilk film olduğu düşünülürse aslında hiçte fena değil....

@strangelove

9 yıl önce

7.5 / 10

film beklediğim kadar anlaşılmaz çıkmadı aslında. filmin altmetnini bir kez farkettiğinizde zaten taşlar yerine oturuyor her sahnede. ancak denildiği gibi, final pek iyi değildi.

@delahoya

9 yıl önce

6.3 / 10

Yönetmen koltuğunda dev bir isim olunca izlemekte pek düşünmediğim bir film oldu açıkcası... 96'yılında çekilip 98' yılında Aronofsky tarafından günyüzüne çıkan bir film Pi...Kesinlikle etkileyici ve dahice bir film.Atmosferi ve film içinde çalan müzikleriyle geren ve bunaltan bir havaya sahip, migren nöbetleri sadece izlenmiyor,yaşanıyor bu filmde.Yalnız bende izledikten sonra soru işareti bulundurdu bu film matematik icat mı keşif mi ??? Neyse sadete gelirsek tabiatın kodlama sistemini sorgulayan arıza bir film arızalara duyrulur...

@arween

10 yıl önce

8 / 10

filmin konusu gayet açık ve net.ne ben bu filmi anladım deyip kendsiyle övünenlere ne de bu film zor film hazırlık yapın diyenlere bir anlam yükleyemedim :) evet izleyin derim.bir adamın hayatını yaşamın,evrenin matematiksel şifresini bulmaya adamasını,bu süreçte yaşadığı stresi konu alan filmdir.
D

@dwyanewadecns

12 yıl önce

Darren A. 'ilk uzun metrajlı filmi bildiğim kadarıyla.Tarzını daha ilk filmden ortaya koymuş ve her filmindede bu tarzına biraz daha tecrübe katıp black swanda tavan yapmış bir yönetmen.Tarzı tam bana hitap eden bir tarz filmleri ilgimi çekiyor gerçekten çekimlerin filmin etkileyiciliğini arttırdığının canlı kanıtı :) filme gelincede psikolojik çözümlemelerin oldukça başarılı olduğu,aynı zamanda bilgiler içeren dolu bir film bence,sonuna gelincede herzaman ki gibi bir izleyicinin yorumuna bırakılmış.sayılarla hayatınızı bütünleştiren ya da bazı durumlarda sayıların hayatınızla büyük bağlantıları olduğunu doğanın öyle rastgele yapılmadığını düşünenlerdenseniz izlemenizi tavsiye ederim.
S

@suntzu

13 yıl önce

8.1 / 10

Film matematiğin doğanın her yerinde olduğundan bahsederken yahudilik ve tevrata bağlanıyor. Güzel bir film fakat sonunu bu şekilde bağlamasaydı...
SPOILER

Pi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Pi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Pi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL