7.9

451 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.1 (373.913 OY)

KONUSU
Dünyanın öbür ucundaki bir ülkede, Rwanda’da 1994’de Hutu’larla Tutsi’ler arasında çıkan savaş yüzünden yüzbinlerce insan öldürülür. Sokaklar adeta bir ceset tarlasına dönmüştür. Tüm dünya yaşanan bu insanlık durumuna parmağını bile kıpırdatmazken, bir otel sahibi olan Paul, 1200 kişinin hayatını ku ... Devamı
Dünyanın öbür ucundaki bir ülkede, Rwanda’da 1994’de Hutu’larla Tutsi’ler arasında çıkan savaş yüzünden yüzbinlerce insan öldürülür. Sokaklar adeta bir ceset tarlasına dönmüştür. Tüm dünya yaşanan bu insanlık durumuna parmağını bile kıpırdatmazken, bir otel sahibi olan Paul, 1200 kişinin hayatını kurtarmak için inanılmaz bir özveri gösterir ve otelini adeta bir sığınağa çevirir.

Don Cheadle?a filmde sergilediği olağanüstü performans sonucu En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar adaylığı kazandıran film, gerçek bir insanlık dramı ve gerçek bir kahramanlık hikayesi.
Don Cheadle

Paul Ruses...

Sophie Okonedo

Tatiana Ru...

Nick Nolte

Colonel Ol...

Fana Mokoena

General Bi...

Joaquin Phoenix

Jack Daglish

Jean Reno

Sabena Air...

Ofentse Modiselle

Roger Ruse...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@mahi

3 yıl önce

8.4 / 10

’Insanlar bu çekimi gördüklerinde "Aman Tanrım bu korkunç diycekler" ve akşam yemeklerini yemeye devam edicekler.Hepsi bu...’Insanlarin ne kadar vahşi olduğunu bize gösteren yakin tarihe dair muhteşem ve gerçek olduğu için sinir bozucu bir film.(9)

@iveseenitall

4 yıl önce

Tam "oha adama bak gerçek mi lan bu olanlar" diyecekken, kurguymuş. Sen en güzel duyguların katilisin Hollywood.

@hanimbarman

4 yıl önce

Hollywood kimleri kimleri kahraman gösterdi bu da bir şey mi?? Otelin müdürüyle ilgili olan kısmı yalan olabilir ama insanların bu hayatı yaşamış olması ve dünyada bir yerlerde bu tür şeylerin hala yaşanıyor olması gerçek. Bu yeter bize. Ve olaylara çok korkunç deyip yemeğimize/hayatımıza devam etmemiz tabi.

@wingsofgod

4 yıl önce

ailecek izledik, sıkıcı bir film değildi. Ama araştırınca kurgu olduğunu öğrendim biraz üzdü beni

@filmist

4 yıl önce

7.5 / 10

Kendi otelinde sığınan insanların hayatlarını kurtarmak için adeta zamanla yarışan paul'un hikayesi.
bir tarafta soykırımın acımasızlığın yaşandığı bir tarafta ise insanları kurtarmak umuduyla tüm imkanlarını seferber eden paul'un bu yolda göze aldığı tehlikeler.

@ravenna

4 yıl önce

9.5 / 10

Gerçek bir soykırım tüm gerçekliğiyle gözlerimizin önüne seriliyor. Tüylerim diken diken seyrettim. Öyle etkiliyor ki serseme çeviriyor. İnsanın insana neden zulmettiğini hayatım boyunca hiç anlamayacağım. Yaşanılan her şey acı, film çok çok etkileyici. İzlemenizi tavsiye ederim.
S

@siyahtuval

5 yıl önce

7.3 / 10

ımmmm listemde duruyordu izleyim dedim kararsız kalıyorum bu tarz konulu filmleri izlerken. Kötü bir film değildi beklediğim gibiydi. Başrol abimizi sevdim. Keşke ırkçılık veya insan etiketleri olmasa da böyle konulu filmleri izlemesek...

@kahramansmt

7 yıl önce

8.2 / 10

Sıkıcıdır... Afrikadan nasıl bi konu çıkabilirki ? gibi delice sorular yüzüne yıllardır izlememiştim. Şimdi izlemediğime kızıyorum... Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.
S

@shameless

7 yıl önce

Sahtekar Hollywood un sahte kahramanlarına en güzel örnektir.

Otel yöneticisi Paul Rusesabagina ve Filmi internetten bi araştırın nasıl bi SAHTEKAR olduğunu filmin çarpıtmadığı tek olayın Hutu katliamı ve filmde tek kahraman Nick Nolte rolünde izlediğiniz BM Generali Romeo Dallairenin varlığıdır.

@nurcihan

9 yıl önce

Filmi izlerken aklıma Schindler'in listesi geldi benziyorlar aslında tabi bu film beni daha çok etkiledi. Sömürgeci devletlerin yapay farklılıklar atfederek ayrıştırdığı insanların birbirine düşmanlaşması ve hatta işi soykırıma götürmesini anlatan insanoğlunun vahşi gerçekliğini yüzümüze vuran üzüldüğümüz küçük şeylerden utandıran bir yapım...

Filmde beni can evimden vuran replik:

-Lütfen beni öldürmelerine izin vermeyin. Söz veriyorum bir daha Tutsi olmayacağım.
M

@mementomori23

10 yıl önce

8 / 10

konusu itibariyle güzel bir film günümüzde de hala afrikada etnik soykırımlar yapılmaya ve buna göz yummaya devam ediliyor BM nin de aslında sadece barış zamanında bu tip yerlerde olduğunu insanları korumak gibi bir amaçlarının olmadığını sadece siyasi politik gösteri olsun biz oradayız onların yanındayız demek için orada olduklarını göstermişler... konusuna birşey diyemeyeceğim ama böyle bir senaryo daha vurucu seyirciye gösterilebilirdi sahneler olayların gösteriliş biçiminden kaynaklı beni etkilemedi daha etkili çekilebilirdi...

@cruachan

10 yıl önce

8 / 10

iç savaşın gerçekçiliğini anlatan film. üstelik gerçek hikayeden. fakat güzel vakit geçirmek için izliyorsanız değerli vaktiniz boşa gidecek.

@edwardpacino

11 yıl önce

ülkeler farklı seneyolar hep aynı.önce milis yetiştirip kaos ortamı oluştururlar.soykırıma sessiz kalıp olaylar durulunca savaş mahkemesinde bi kaç generali suçlu bulurlar.batılı ülkeler için önemli olan kurulacak yandaş yeni sistemlerdir.ölmüş yada ölecek milyonların zerre kadar önemi yoktur.dünyada benzeri çokta beni en çok etkileyen ve filmle bağlantı kurduğum orta afrika cumhuriyetidir.dilerim sonu böyle olmaz katliamlar son bulur.

@zerafrancie

12 yıl önce

8.7 / 10

ve insan olmaktan bir kez daha utandım.

@ustilago

12 yıl önce

filmin adını duydugumda kötü bir yapım oldugunu anlamıştım

yaşanan acı veren olaylar sinema dilinden uzak aptalca bir anlatımla veriliyor .

karekter tahlili yok, mekanlar yanlış

yazık hikayeyi mundar etmişler

izlemeyin derim vakit kaybı

sonu zaten b... gibi
SPOILER

Hotel Ruanda filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hotel Ruanda filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hotel Ruanda filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL