7.2

33 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (7.164 OY)

KONUSU
Mikhail Kalatozov'un yonettigi, Batista yonetimindeki Küba'dan devrime dogru ilerleyen sureci anlatan, 1964 Küba Rusya ortak yapimi film. Propaganda amacli yapilmis olsa da her Rus eli degmis propaganda filmi gibi gorsel yani politik yanini geride birakir. 1990'a kadar ABD'de gosterimi yasaklanmis, ... Devamı
Mikhail Kalatozov'un yonettigi, Batista yonetimindeki Küba'dan devrime dogru ilerleyen sureci anlatan, 1964 Küba Rusya ortak yapimi film. Propaganda amacli yapilmis olsa da her Rus eli degmis propaganda filmi gibi gorsel yani politik yanini geride birakir. 1990'a kadar ABD'de gosterimi yasaklanmis, yasaklanmadigi ulkelere de pek ulasamamistir. Bu nedenledir ki dunya sinemasinin unutulmus basyapitlarindan biri olarak gorulur.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sagaris

2 yıl önce

7.8 / 10

Fidel Ölümsüzdür..Yaşasın Küba

@sarhosatlarzama

6 yıl önce

devrimden önce bastia yönetimindeki kübanın genel profilini, küçük genç kızların bedenlerinin, çiftçilerin topraklarının amerikalılara peşkeş çekilmesini bölümler halinde gözler önüne seren belgesel tadında bir film. bunlarla birlikte tabi ki fidel ve arkadaşlarının sierra dağlarındaki ve eş zamanlı olarak da havanadaki öğrenci gruplarının güvenlik güçleriyle olan mücadeleleri de, jose marti`nin dizeleri eşliğinde güzel gerçekçi bir tablo oluşturmuş. yalnız anlayamadığım solculuğun özellikle bu zamanlarda bu kadar popüler olmasına karşın, bu filmin bu kadar gözardı edilmiş olması, bilinmemesi.

@ediylenbudu

9 yıl önce

9 / 10

Yükseklik korkusu olanlar, ilk on dakika ya korkularıyla yüzleşmeye razı olmalı ya da filmin devamını izlemek için başkasından o kısmı anlatmasını istemeli. Bana kalırsa korkuyla yüzleşmeleri çok daha iyi tabii.

Ve müzikler.

Ve kadınlar.

Ve adamlar.

Ve kamera.

Ve O Küba..
H

@hewit

9 yıl önce

10 / 10

tam bir görsel şölen. sinema tarihindeki tüm büyük filmleri izledikten sonra soy cuba'nın aralarındaki en iyi birkaç filmden biri olduğunu söyleyeceğime eminim.

böyle üst düzey bir filmin uzun süre kimsenin dikkatini çekmemiş olması gerçekten çok garip. bu kadar büyük bir filmin ambargoları delebileceği romantikliğine kapılıyor insan.
SPOILER

Ben Küba'yım filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ben Küba'yım filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ben Küba'yım filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL