6.9

154 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (196.919 OY)

KONUSU
Max Fischer (Jason Schwartzman), okulunun en aktif öğrencilerinden birisidir. Okul gazetesindeki editörlüğünün yanısıra birçok klube de üyedir. Ama derslerine yansıttığı başarısızlıkdan dolayı, erken kabul için başvurduğu Oxforddan ret cevabını alır. Bu arada beklenmeyen bir durumla karşı karşıya ka ... Devamı
Max Fischer (Jason Schwartzman), okulunun en aktif öğrencilerinden birisidir. Okul gazetesindeki editörlüğünün yanısıra birçok klube de üyedir. Ama derslerine yansıttığı başarısızlıkdan dolayı, erken kabul için başvurduğu Oxforddan ret cevabını alır. Bu arada beklenmeyen bir durumla karşı karşıya kalmıştır. Max ilk defa aşık olmuştur, ama kendine çok zor bir hedef seçmiştir. Çünkü aşık olduğu kişi öğretmeni Bayan Cross’tur.
Jason Schwartzman

Max Fischer

Bill Murray

Herman Blume

Olivia Williams

Rosemary C...

Seymour Cassel

Bert Fischer

Brian Cox

Dr. Nelson...

Mason Gamble

Dirk Calloway

Sara Tanaka

Margaret Yang

Stephen McCole

Magnus Buchan

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

4 ay önce

5.5 / 10

Orta segment, vasatın bir tık üstü bir romantik-komedi-ergen liseli filmi. Max karakteri, (oğlum aslında zeki ama kafasını derslerine veremiyor) mottosunda biridir. Ders hariç ne kadar kulüp varsa yönetici, kurucu yada üyedir. Doğal olarak dersleri oldukça zayıftır. Hayatında ilk defa birine aşık olur o da okuldaki öğretmenlerden biri çıkar. Film, bir ergen aklıyla ne kadar sapıtılabilineceğine değinirken öteyandan, savaş sonrası psikolojik mağdurluk, ölmüş eşi unutamama, boşanma evresinde olan ama pek kibar olamayan yeni partner arayışındaki erkek gibi konulara değinmeye çalışmıştır. Filmi önemli ölçüde aşağı çeken unsur ise Jason'un oyunculuğunun epeyi yapmacık duruyor olması. Kısmen eğlendirirken kısmen sıkıcı bir filme dönüşebiliyor.

@brennuendo

7 yıl önce

İzlerken çok eğlendim

@ustilago

8 yıl önce

izlemeyin arkadaşlar koçum benim pis yedili ve hatta çılgın bediş le kıyas kabul etmez

bence vakit kaybı
H

@hontt

10 yıl önce

Jason Schwartzman kadar oynadığı her filmi berbat eden rezil ötesi bir oyuncu olamaz. tam bir çöp aktör. bu kadar çok ve büyük yapımlarda oynaması soyadından kaynaklı olmalı.

@airking

10 yıl önce

5 / 10

Farklı değişik bir yapım. Ama ben beğenmedim. Baş karakterin hareketleri tipi çok yapmacık. 50/100

@freudjuice

10 yıl önce

7.2 / 10

'Çılgın Liseliler' olarak Türkçe'ye çevrilmesine asla anlam veremeyeceğim, izlemek isteyenlerin Türkçe ismine takılmamaları gereken keyifli bir Wes Anderson filmi. Her ne kadar yönetmenin ikinci filmi olsada sonraki filmleri için, içinde epeyce bir ipucu bulundurmakta, Wes Anderson adeta bu filmle 'Açılın ben geliyorum' mesajı vermiş.

@vegidemiyorum

11 yıl önce

6.5 / 10

wes anderson'ın çaylaklık eseri olmasına rağmen gayet keyif verici, orta sınıf bi komedi filmi olmuş. kafa dağıtmak için öneririm. iyi seyirler.
B

@babanneminkaoti

12 yıl önce

6 / 10

fazla abartılacak bi film değil. hatta yer yer çok sıkıcı. submarine’deki gibi ergenlik çağındaki erkeklerin dünyasını anlatmış. görsellikte pek bi numara yok, müzikleri gene fena değil. çerezlik işte. öylesine izlenebilir.
Z

@zibidipisi

15 yıl önce

hoş bir wes anderson filmi. bill murray'nin oyunculuğu kesinlikle izlenmeli.
SPOILER

Çılgın Liseliler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çılgın Liseliler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çılgın Liseliler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL