8.2

6 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (9.403 OY)

KONUSU
Hikaye uzak bir gelecekte geçiyor. Yeryüzündeki topraklar mahvolmuş ve yaşanılırlığını yitirmiş; insanoğlu da hareket halinde bir kale-şehir olan Plantation’ı kurmuştur. Plantation’ın içinde üretilen pilotlar "kuş kafesi" olarak da Mistilteinn’de yaşamaktadır. Burada yaşayan çocuklar dış dünya hakkı ... Devamı
Hikaye uzak bir gelecekte geçiyor. Yeryüzündeki topraklar mahvolmuş ve yaşanılırlığını yitirmiş; insanoğlu da hareket halinde bir kale-şehir olan Plantation’ı kurmuştur. Plantation’ın içinde üretilen pilotlar "kuş kafesi" olarak da Mistilteinn’de yaşamaktadır. Burada yaşayan çocuklar dış dünya hakkında, gökyüzünün özgürlüğü hakkında hiçbir şey bilmemektedir. Bütün hayatları görevleri yerine getirmek için canla başla mücadele etmek üzerine kuruludur. Düşmanları ise Kyouryuu olarak bilinen gizemli ve devasa bir yaşam formudur. Çocuk-robot pilotlar Franxx’ı çağırarak bu düşmanla yüzleşirler; çocuklar için Franxx’ı sürmek varoluşlarını kanıtlamanın tek yoludur.
Kana Ichinose

Ichigo (ses)

Yuto Uemura

Hiro (ses)

Haruka Tomatsu

Zero Two (...

Saori Hayami

Kokoro (ses)

Marina Inoue

Nana (ses)

Mutsumi Tamura

Zorome (ses)

Shizuka Ishigami

Ikuno (ses)

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@warmageddon

1 yıl önce

7.5 / 10

Yaş sınırı yüksek bir seri olmasa da, seride bahsedilen bir "yetişkin" olarak izlemesi ayrıca keyifli bir seriydi. İçinde birçok evangelion esintisi barındırsa da kopyası değil. Ayrıca bir bilimkurgu ve mecha serisi olsada, izlerken güzel bir yaşamdan kesit tadı bıraktı. İşin aksiyon sahneleri dışında karakter gelişimleri ve psikolojik durumları çizimlere güzel yansıtılmış - anlatılmış.
SPOILER

Darling in the Franxx dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Darling in the Franxx dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Darling in the Franxx dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL