7.4

51 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (17.083 OY)

KONUSU
İki kahraman, iki direnişçi: Ateş ile Citroen. Onlar, İkinci Dünya Savaşı sırasında Danimarka direnişi adına düzinelerce işbirlikçiyi, sempatizanı ve nihayetinde Nazi subaylarını temizleyen iki önemli suikastçı. Kimseye acımazlar, kimseye güvenmezler, hele hele güzel kadınlara hiç. Ama öldürdükleri ... Devamı
İki kahraman, iki direnişçi: Ateş ile Citroen. Onlar, İkinci Dünya Savaşı sırasında Danimarka direnişi adına düzinelerce işbirlikçiyi, sempatizanı ve nihayetinde Nazi subaylarını temizleyen iki önemli suikastçı. Kimseye acımazlar, kimseye güvenmezler, hele hele güzel kadınlara hiç. Ama öldürdükleri adam sayısı arttıkça her şey sorgulanmaya başlar. Prag’ın yönetmeni Madsen, konusunu gerçek hayattan alan bu son filminde entrikanın, çifte ihanetin, esrarengiz kötü adamların ve şiddetin cirit attığı bir çizgi roman estetiğiyle harika bir casus-kara film örneği ortaya koyuyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@fthgzl79

4 yıl önce

7 / 10

Mads Mikkelsen'in oynadığı her film izlenir..Öncelikle bunu belirtmem lazım..Bazı insanlara oyunculuk gerçekten yakışıyor..Mads'te o insanlardan biri..Mads'in eşlik ettiği oyuncu da süper iş çıkarmış..Thure Lindhardt..Şov yapmış resmen..

Bu iki oyuncu filmin önüne geçmişler resmen..Film,bu oyuncuların gölgesinde kalmış..Filmde direnen insanların hikayesi anlatılıyor..Haklılar mı?Hayır,değiller..Filmde bir cümle kuruluyor..''Savaşta haklı taraf olmaz''..!

İnsanlar karşılıklı ateş etmeye başladıkları an,haklı/haksız kavramları ortadan kalkar..Böyle ince mesajlar da veren güzel bir film..10/7
H

@honorable

7 yıl önce

7.1 / 10

genelde naziler çok korkutucu gözükür ne bilim bir alman askerinin yanından geçerken bir gerilim hissedersin bu filmde o yoktu(iyi veya kötü olmuş demiyorum) :))

@poormf

7 yıl önce

7.4 / 10

Savaşların kirli yüzüne farklı açıdan bakan güzel bir film... 75/100
B

@bavitsole

11 yıl önce

7.2 / 10

Danimarkalılar atalarını bu filmle rahmetle anıyorlar... Oysa bizim tarihimiz şanla şerefle doludur diyecem öyle kalacak.
SPOILER

Ateş ve Limon filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ateş ve Limon filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ateş ve Limon filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL