Çıplak Ten

(1997)

Live Flesh a.k.a Carne trémula

Film 1 Saat 43 Dk. Dram ispanya, Fransa 7 Mayıs 1999

7.1

91 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (33.812 OY)

KONUSU
Pizza dağıtıcısı Victor ( Liberto Rabal),birkaç gün önce tanıştığı Elena’yla (Francesca Neri) ateşli bir tartışma yapıyor. Çünkü Helena, Victor’la tanıştığında sarhoştur ve ayıldıktan sonra Victor’u istemediğini söylemiştir. Bu tartışma sırasında çıkan seslerden dolayı iki polis memuru sahneye giriy ... Devamı
Pizza dağıtıcısı Victor ( Liberto Rabal),birkaç gün önce tanıştığı Elena’yla (Francesca Neri) ateşli bir tartışma yapıyor. Çünkü Helena, Victor’la tanıştığında sarhoştur ve ayıldıktan sonra Victor’u istemediğini söylemiştir. Bu tartışma sırasında çıkan seslerden dolayı iki polis memuru sahneye giriyor ve kazara bir silah patlıyor 4 yıl sonra genç olan polis David ( Javier Bardem) tekerlekli sandalyede basketbol yıldızı oluyor ve Elena’yala evleniyor. "Nasıl oluyor da oluyor ?" diye merak ediyorsanız "Live Flesh" tam size göre Çılgın İspanyol yönetmen Pedro Almodovar’ın 1997 tarihli filmi
Javier Bardem

David de Paz

Francesca Neri

Elena Bern...

Liberto Rabal

Víctor Plaza

Penélope Cruz

Isabel Pla...

Pilar Bardem

Doña Centr...

Álex Angulo

Otobüs Şoförü

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 yıl önce

7 / 10

Bana aşık olmanı istemiyorum ki, ben zaten ikimizin yerine seviyorum. Clara

Çarpık ilişkilerin anlatımı konusunda oldukça başarılı bir film. Pizza kuryecisi olan David'in Elena ile olan tartışması ile başlayan film, iç içe geçmiş birkaç ilişkinin sentezlediği bir hikayeye dönüşüyor. Aldatmalar, intikamlar, sevgi/aşk için oluşmuş olan hırsın neler yapmaya kadar gidebileceği gibi bir çok unsur işlenmiş. Filmin oyunculukları başarılı, müzikleri yerinde ve uyumlu. Ana hikayenin dışında, tekerlekli sandalyeye mahkum kalmış birinin hayata tutunma çabasının da işlenmiş olması ekstra bir güzellik.

Tek eleştirdiğim kısım Victor'un, 4 yıllık hapis sürecinde pedagog eğitimini tamamlamış olması. Hapse girer girmez ne çabuk kendine bir yol çizdin?

@kuzgunadam

2 yıl önce

7.3 / 10

Müzikler çok iyi yönetmen farkı zaten belli ama senaryoda bir iki farklılıkla çok daha başarılı bir film ortaya çıkabilirmiş yine de ben beğendim.

@poormf

11 yıl önce

7 / 10

Toplumsal siyasal dönemi özetleyen tenhada doğum, kalabalıkta doğum, batakta olması beklenen Elena'nın kreşte olması, psikopatlık ile masumiyet arasında gidiş gelişler, küçük ama etkili siyasal söylem filmin dikkat çekici yönleriydi.

Aslında oldukça sıradan bir konuya sahip olan film, yönetmen farkıyla oluşturulan kurgu sayesinde hoş bir seyirliğe dönüşüvermiş... 70/100

@donnie0darko

11 yıl önce

Sinema sever olarak çok sayıda iyi veya kötü birçok film izledim film bittikten sonra kendi adıma hayal kırıklığına uğradım. Daha önce nasıl olurda bu filmi izlemediğim diyerek kendime kızıyorum.. Filmin yönetmeni mağlum ispanyolların en başarılı yönetmenlerindenPedro Almodovar'dur.Büyük yönetmen filmin kalitesi ile büyüklüğünün hakkını vermiş. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım,sanki bir büyüye kapıldığımı hissettim.İkili ilişkileri çok net sade bir şekilde güzelce yorumlanmış.Ben filmi izlerken hayatın her daim içinde olan duyguların sağının solunun belli olmadığını ve zamanla yapmam dediği seyleri neler yaptırabileciğini anlamını çıkarttım.Hayatımızın içinde olanlarla dolu bir film, Tavsiye ederim mutlaka izleyin.

@clementine

14 yıl önce

Nasıl da güzel bir film olmuş,seyrine,dinlencesine doyum olmayanlardan.

@prensesinuykusu

15 yıl önce

8 / 10

Pedro Almodovar dan mükemmel bir film. Erkek- kadın ilişkilerini , aldatmayı ,aşkı ,tutkuyu çok güzel aktarmış seyirciye... Tam bir seyirlik .
SPOILER

Çıplak Ten filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çıplak Ten filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çıplak Ten filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL