7.1

283 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (564.897 OY)

KONUSU
Amity adası denizden gelen bir tehlikeyle karşı karşıyadır. Denizin keyfini çıkarmakta olan insanlara birşey saldırmakta ve vahşice öldürmektedir. Bu durum büyük geliri turizmden olan ada halkını etkiler. Dev bir beyaz köpekbalığı olduğu anlaşılan tehlikeyi uzak tutmak için gösterdikleri bütün çabal ... Devamı
Amity adası denizden gelen bir tehlikeyle karşı karşıyadır. Denizin keyfini çıkarmakta olan insanlara birşey saldırmakta ve vahşice öldürmektedir. Bu durum büyük geliri turizmden olan ada halkını etkiler. Dev bir beyaz köpekbalığı olduğu anlaşılan tehlikeyi uzak tutmak için gösterdikleri bütün çabalar faydasız kalınca Şerif Brody, yakın dostları Hooper ve Quint’i de alarak köpekbalığı ile savaşa girer.

Steven Spielberg tarafından yönetilen film, 1976 yılında en iyi müzik, kurgu ve ses dallarında Oscar almış, en iyi film dalında da adaylıkla yetinmişti.
Roy Scheider

Police Chi...

Richard Dreyfuss

Matt Hooper

Murray Hamilton

Mayor Larr...

Lorraine Gary

Ellen Brody

Chris Rebello

Michael 'M...

Jay Mello

Sean Brody

Jeffrey Kramer

Deputy Leo...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@isa_dinc

5 gün önce

6.5 / 10

1975 yılı için konu, oyunculuk ve grafik açısından çok güzel çalışma olmuş. Günümüz yıllarına çok yakın ancak bunun çeyreği bile edemeyen filmler var

@kumik

5 yıl önce

Brody ve Hooper nasıl karaya çıktı merak ediyorum. Filmden öğrendiğim bir şey varsa, okyanusta onca kanın köpekbalıklarını çekeceğidir.

@seko

7 yıl önce

Etkisini günümüzde bile sürdüren bir film ne zaman denize girsek aklımıza gelir sanırım böyle bir ihtimalin olması. Dönemin şartlarına o köpekbalığını o kadar gerçekçi yapmak sanırım büyük başarı.

Puanım: 7

@directorabbit

9 yıl önce

9.5 / 10

Zamanına göre iyi film diyenleri hala anlamamaktayım yıl 2013 oldu ben bu filmi yeni izledim - çocukken televizyonda azıcık bakmış olmam bu gerçeği değiştirmiyor- Yok böyle bir korku deniz fobisi yarattı ben de çok iyi çekilmiş bir film ve zamanın ötesinde. Ben filmi izlerken hiç demedim ki bu köpekbalığı makineymiş. Dehşet ötesi bir film şimdi yapsalar bu kadar iyi asla olamaz asla!

@stratdoctor

9 yıl önce

Yapım yılına göre fazlasıyla başarılı.
O

@onurdenizguler

10 yıl önce

zamanına göre kaliteli ve klişelerden uzak bir film olduğunu kabul ediyorum ve zaten spielberg. tek sorun 2012 yılındayız ve köpek balıklarıyla ilgili oldukça fazla film izledik ve düşününce zamanınımızın koca gemileriyle ya da her türlü tedbirin alındığı plajlarla artık köpek balığı hikayeleri korkunç gelmiyor bize, ya da belki sadece bana. o yüzden maalesef filmi ilk vizyona girdiğinde izleyenlerle aynı hisleri yaşamadım, ki onların yerinde olup sadece jaws değil diğer birçok filmi (evet star wars’u :D ), insanların stüdyo teknolojilerinden bihaber oldukları zamanlarda şaşkınlık içinde izlemek isterdim; ama ev yapımı amatör filmlerde veya youtube videolarında bile göz alıcı efektlerin yapılabildiği, koca bir balinayı küçük bir havuzda gösterebilecek yetenekte bilgisayar programlarının olduğu bu çağda bu film benim için bir vakit kaybıydı üzüntüyle söylüyorum ki.
C

@cemak

10 yıl önce

Şu güne kadar izlediğim en iyi gerilim filmlerinden biri. 75 yapımı bir film ki ne efektler ne de oyunculuk günümüz gözüyle baksak dahi sırıtmıyor. Senaryo oldukça tatmin edici, romandan uyarlama ancak bir takım değişiklikler yapıldığını biliyorum. Gerilimin sürekli üst düzeyde tutulması ve film çoğu korku ve gerilim filminde görülen boşluğa düşmemesini de filmin artı puan hanesine eklemek gerek.

Abi adam bildiğin bidonla gerilim yaratmış.

@lowen

11 yıl önce

7.6 / 10

Bu film 1975 yılında yapılmış,başka söze gerek yok..

@raphalleon

11 yıl önce

8.1 / 10

Filmi izledikten sonraki 2-3 ayda denize girerken bi tedirginlik yaşadığımı hatırlarım. O dönemin başarılı filmlerinden birisi. Hey gidi Jaws hey..
SPOILER

Jaws filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Jaws filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Jaws filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL