7.5

61 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (39.680 OY)

KONUSU
Chalfont Dükü’nün küçük kızı, meteliksiz bir İtalyan şarkıcıyla kaçınca, ailesi onu reddeder. Kadın oğlu Louis’ye soylu atalarını anlatır ama, ailesi her türlü yardımı reddettiği için Louis bir kumaşçı dükkanında çalışmak zorunda kalır. D’Ascoyne ailesinin, annesiyle olan akrabalıklarını inatla kabu ... Devamı
Chalfont Dükü’nün küçük kızı, meteliksiz bir İtalyan şarkıcıyla kaçınca, ailesi onu reddeder. Kadın oğlu Louis’ye soylu atalarını anlatır ama, ailesi her türlü yardımı reddettiği için Louis bir kumaşçı dükkanında çalışmak zorunda kalır. D’Ascoyne ailesinin, annesiyle olan akrabalıklarını inatla kabul etmemesinden incinen Louis, kendisi ile aile unvanı arasındaki her türlü engeli ortadan kaldırarak hakkı olanı elde etmeye karar verir.

Önce Henley’deki pis bir hafta sonunda en iğrenç kuzenini katleder, sonra da amatör fotoğrafçı olan bir başka kuzenini havaya uçurur. Din adamı olan bir amca zehirlenir; kadınlara oy hakkı verilmesi için mücadele eden bir hala balonunda vurulup düşürülür; asker bir amca en ünlü seferini anlatırken tuzağa düşürülür; ve denizci bir amca, bir çarpışmanın ardından teknesiyle birlikte denizin dibini boylar. Bu durum Louis’yi Chalfont ünvanının tek varisi yapar, ama?

Bu filmde yetenekli bir makyaj eşliğinde virtüozca bir performansla, tüm aile fertlerini yetkin bir biçimde canlandıran Alec Guinness böylece muhteşem oyunculuk yeteneğinin yelpazesini ve derinliğini sergilemişti.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@thematrixhasyou

7 yıl önce

Başrolün kullandığı dilin akıcılığı ve kibarlığı gerçekten çok etkileyiciydi.

@yorgun_nihilist

14 yıl önce

8 / 10

ilk 10 dakikasından sonra sizi iyice içine çekiyor film,dili filmde anlatılan döneme ve kişilere çok uygun ve kibar bir havada.intikam üzerine gayet başarılı bir film.
SPOILER

Yumuşak Kalpler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yumuşak Kalpler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yumuşak Kalpler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL