Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı

(2008)

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Film 2 Saat 2 Dk. Aksiyon, Macera ABD 23 Mayıs 2008

6.1

169 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.2 (488.823 OY)

KONUSU
Dış İlişkiler Konseyi kutsal hazine için ilk maceranın başladığı topraklara yeniden geri döner. Ancak ’Herşeyi Gören 12 değerli taş’ içinde hipnotik bir güce sahip olan ’Ephod’ taşına ihtiyaçları vardır. Konseydekilerin bu fikrini öğrenen Indiana Jones onları takip eder. Çünkü eğer biri Ephod’u ele ... Devamı
Dış İlişkiler Konseyi kutsal hazine için ilk maceranın başladığı topraklara yeniden geri döner. Ancak ’Herşeyi Gören 12 değerli taş’ içinde hipnotik bir güce sahip olan ’Ephod’ taşına ihtiyaçları vardır. Konseydekilerin bu fikrini öğrenen Indiana Jones onları takip eder. Çünkü eğer biri Ephod’u ele geçirirse, onun gücüne dayanamayacak ve kişilik değiştirerek dünyayı yönetme gücüne sahip olacaktır. Ephod Armageddon Savaşı’nı yeniden başlatacak güce sahiptir.
Harrison Ford

Indiana Jones

Cate Blanchett

Irina Spalko

Karen Allen

Marion Rav...

Shia LaBeouf

Mutt Williams

Ray Winstone

George 'Ma...

John Hurt

Harold Oxley

Jim Broadbent

Charles St...

Igor Jijikine

Antonin Do...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
K

@korkutan

7 ay önce

4 / 10

Ne varsa 2023'te bilmiyorum ama 2023 yılı için hiç geçerli bir film değil, 3 günde zor bitirdim. Maalesef tavsiye etmiyorum. IJ'nin ekmeğini yemek için çekilmiş bir devam filmi hiç bir işe yaramaz.

Çerezlik diye izlemek istedim ama dayanabilirsen dayan Ali Cabbar. 10/4 o da eski IJ'ler anısına

@seko

10 yıl önce

Nerede o eski Indiana Joneslar :)Diğer filmlerle arka arkaya izleyince bu filmi yavan ve ruhsuz buldum nedendir bilmem. Belkide H. Ford amcaya yaşlanmayı yakıştıramadım.

Filmin başında ilk filme selam çakmalarıda ayrı bir güzellik olmuş.

Puanım: 6

@fthgzl79

11 yıl önce

Harrison Ford yaşlanmış ama pek belli olmuyor..Yine aynı tempoda çekilmiş bir film..Bu filmde de farklı yerlere gidiyoruz..Nazca çizgileri gibi şeyler işlenmiş filmde..Bu son film biraz az beğenilmiş ama o kadar da kötü değil..3. film ile aynı kalitede diyebiliriz..Tabi ki ilk 2 filmdeki atmosferi yakalamak zor..10/8,3

@okgokg

11 yıl önce

5.1 / 10

Şu yorumu yazmaktan bile utanıyorum. Spielberg ve Lucas'ın yaptıkları resmen kandırmaca. 70 yaşındaki adamla aksiyon filmi çekmeye çalışmak bir yana, kötü senaryo bir yana, o nasıl kötü oyuncu seçimleriydi. Shia Labeouf ve Cate Blanchett'ı izlemek gözlerimi acıttı resmen. eski filmlerin komedi unsurlarından uzak, aşırı gereksiz bir film olmuş ne yazık ki. bir de beşincisi gelecekmiş ilerleyen dönemlerde. Artık Indiana Jones kamçı yerine bastonunu kullanır, biz de eski filmlerin hatrına izleriz.

@vfv

12 yıl önce

mükemel mükemmel mükemmel. harrison ford 70 li yaşlarına geliyor ve halen indiana jones i oynayabiliyor . 5. film için sabırsızlanıyorum.Cate Blanhett çok iyiydi bu arada

@simsekpariltisi

12 yıl önce

6 / 10

İlk başlarda filmi hissetmeden sadece izledim.ortalarında aksiyon koydular o iyiydi.sonlardada fazla abartı buldum..
B

@bavitsole

15 yıl önce

Nerdeydin özlemiştik seni dedik...

@yorgun_nihilist

15 yıl önce

7 / 10

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

sonları fazla bir fantastik olmuş,uzay gemisinin amazonun ortasından çıkması yavan bilim kurgu filmleri havası uyandırdı ben de.yine çok kötü olmayan serinin 4. filmi,çöldeki insan yiyen hayvani karınca sahnelerinde ürpermemek elde değil.

başka bir detay ise arkeoloji ve kütüphane üzerine seinin bir önceki filminde indi: " arkeoloji meraklılarının yüzde 70’i kütüphanelerde çalışır." derken bu filmde "iyi bir arkeolog olmak istiyorsan hemen kütüphaneden çık." demiştir.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!
W

@wolfaswer

16 yıl önce

Indiana Jones serisi geçmişten bu güne en güzel devam serilerinden biri inşallah sürekli devam eder . herkese tavsiye ederim süper.
SPOILER

Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL