7.3

121 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (59.181 OY)

KONUSU
"İngiltere’nin X kuşağı"na ait, oldukça farklı kişiliklere sahip üç genç olan gazeteci Alex, doktor Juliet ve muhasebeci David aynı evi paylaşmaktadır. Kira paylarını azaltmak için dördüncü bir ev arkadaşı arayan üçlü pek çok adayı geri çevirdikten sonra "cool" mizacıyla dikkatlerini çeken Hugo’da k ... Devamı
"İngiltere’nin X kuşağı"na ait, oldukça farklı kişiliklere sahip üç genç olan gazeteci Alex, doktor Juliet ve muhasebeci David aynı evi paylaşmaktadır. Kira paylarını azaltmak için dördüncü bir ev arkadaşı arayan üçlü pek çok adayı geri çevirdikten sonra "cool" mizacıyla dikkatlerini çeken Hugo’da karar kılar. Bir gün Hugo’yu aşırı dozda uyuşturucudan ölmüş halde, yanında çok büyük miktarda para içeren bir valizle birlikte bulan gençler Hugo’nun cesedini gömdükten sonra parayı alırlar. Ancak içlerinde iktisat bilgisi olan tek kişi olan David bir gün birisinin bu kadar büyük miktardaki paranın mutlaka peşine düşeceğini söyleyerek arkadaşlarını uyarır. David’in tahmini doğru çıkar; polis ve uyuşturucu kaçakçıları aynı anda paranın peşine düşer... Trainspotting ile dünya çapında ün kazanan İskoç yönetmen Danny Boyle’un ilk uzun metrajlı filmi olan Mezarını Derin Kaz, yönetmenin Trainspotting’de daha da büyük başarıyla devam ettirdiği, sıkça Tarantino’nun sinemasıyla karşılaştırılan mizahi gerilim tarzının daha düşük bütçeli, mütevazi bir öncülü olarak tanınıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@filmist

2 ay önce

7.3 / 10

Hem dönemine hem günümüze göre değerlendirecek olursam gayet güzel başarılı bir iş çıkmış.Filmin çoğunluğu tek mekanda geçip bu denli keyif alarak izlettirmek maharet gerektiriyor.Bu filmde bunun üstesinden kolaylıkla gelmiş.Sıkılmadan, bunalmadan yeterli temposu, gerilimi ve sürekli kendi kendinize soru sorarak bir çırpıda izleyip bitiyorsunuz. Filmin ortasında finali etkileyen kırılma noktası var aslında o olmasa finali daha şaşırtıcı olabilirdi nedense o sahne yüzünden sonunu tahmin ettim ve tahminim doğru çıktı.Yani beni pek şaşırtmadı desem yalan olmaz.Yinede genel itibariyle görüşüm keyifli vakit geçirirsiniz.

@stiff

2 ay önce

6.3 / 10

Kesinlikle keyifli bir seyir sunuyor. Ama ben biraz overrated buldum. Final sahnesini ben de beğendim. Psikolojik olarak sadece David karakteri ele alınıyor gibi geldi. Evet diğer karakterler de değişiyor ama bu değişimde yine David’in payı var. Alex karakterini "sevilmeyecek tip" olarak başarılı buldum. Bir de dedektiflerin hikaye üzerinde pek bir ağırlığı yok gibiydi.

@zemzem

6 ay önce

Bir grup ödevinde hiç bir şey yapmayan öğrencinin grup üyeleri içinde en yüksek notu alması gibi bir film. Karakterlere gıcık oldum.
#alex
T

@tayla

1 yıl önce

Tekrar Danny Boyle filmi ve tekrar parayı alıp kaçan biri var. Birkaç yerde The Dreamers havası verdi.
T

@tayla

1 yıl önce

Alex, Alex, Alex

@bscglclk

6 yıl önce

7.5 / 10

Danny Boyle gibi bir yonetmen icin cok taslak kalmıs diyebilirim. Aslında zorlansa unutulmayacak filmlerde olurmus gibi ama ustun koru gecilmis kestirip atilmis sanki , film kotu degil ama tam olucakmis olmamis, cok daha iyi olabilirdi.Ozetle bir kere daha izlemek istemem mesela izledim bitti gitti...
C

@caners

8 yıl önce

Yorumları görünce farklı bir film izlediğimi düşündüğüm.Acayip derecede klişe bir senaryo.Senaryoyu akışla belki kurtarabilirsiniz. O da yok.Bence kötü bir film gayet

@enik_kral

9 yıl önce

danny boyle’un filmlerini izledikten sonra dönüp bakınca, bu ilk filmiyle sonrasında yapacaklarınında bir modelini sunmuş aslında ...

@havlayankuzu

13 yıl önce

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

Boyle,farklı karakterlere sahip üç "yakın" arkadaşın tam ortasına bir bavul para bırakmış. Sonucu tahmin etmekse zor değil elbet. Film boyunca üç karakterde yaşanan dramatik değişimler insanı korkutacak derecede hızlı.

Çekingen oğlanımız,piskopat katile; şımarık, yakışıklı delikanlımız, kahramana (çakma da olsa), soğukkanlı doktor dilberimizse tam anlamıyla bir "femme fatale" haline geliyor.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!Film her ne kadar,bağıra-bağıra "dostluk" kavramına ilişkin olduğunu iddia etse de. Kanımca eleştirilerin hedefinde --"80"++ kuşağı oturmakta. Boyle, öyle portreler çizmiş ki, bu üç arkadaşla ilgili. Her şeyden önce bu üç insan, vicdanen özürlüler. İçlerinde az buçuk iç muhasebesini yapabilen tek kişi "muhasebeci" :)) Onu da kaybetmemiz uzun sürmüyor. İnsanlarla alay ederek,onurlarını zedeleyerek eğlenebilen insanlardan bahsediyoruz neticede. Bir yerden sonra, bu
... Devamı
!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

Boyle,farklı karakterlere sahip üç "yakın" arkadaşın tam ortasına bir bavul para bırakmış. Sonucu tahmin etmekse zor değil elbet. Film boyunca üç karakterde yaşanan dramatik değişimler insanı korkutacak derecede hızlı.

Çekingen oğlanımız,piskopat katile; şımarık, yakışıklı delikanlımız, kahramana (çakma da olsa), soğukkanlı doktor dilberimizse tam anlamıyla bir "femme fatale" haline geliyor.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!Film her ne kadar,bağıra-bağıra "dostluk" kavramına ilişkin olduğunu iddia etse de. Kanımca eleştirilerin hedefinde --"80"++ kuşağı oturmakta. Boyle, öyle portreler çizmiş ki, bu üç arkadaşla ilgili. Her şeyden önce bu üç insan, vicdanen özürlüler. İçlerinde az buçuk iç muhasebesini yapabilen tek kişi "muhasebeci" :)) Onu da kaybetmemiz uzun sürmüyor. İnsanlarla alay ederek,onurlarını zedeleyerek eğlenebilen insanlardan bahsediyoruz neticede. Bir yerden sonra, bu üç kişinin içine düştükleri durumu anlamak zor değil. Zıpır oğlanın burnunun ortasına atılan yumruk da, bence şahsen Boyle’un hepimiz adına ikramıdır.Bu kuşağın öncelikleri, mizahi sayılabilecek,gerçekçi ve dolayısıyla da karamsar bir üslupla ele alınmış. Tematik bakımdan çok da orjinal olduğunu söyleyemem. Ancak üslup ve karakterizasyon oldukça eğlenceli.Son olarak, bir muhasebeciyi asla hafife almayın derim :)
SPOILER

Mezarını Derin Kaz filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Mezarını Derin Kaz filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Mezarını Derin Kaz filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL