7.6

43 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (19.125 OY)

KONUSU
Kendi seçeceğiniz özel birisinin yerine geçip hayata o şekilde devam etmek ister miydiniz? Çok gizli bir organizasyon, zenginlere özel dehşet verici bir faaliyet sürdürmektedir. Bir dizi estetik ameliyatla müşterilerin yüzü seçecekleri politikacı, sanatçı ya da ünlü birine benzetilmektedir. Müşterin ... Devamı
Kendi seçeceğiniz özel birisinin yerine geçip hayata o şekilde devam etmek ister miydiniz? Çok gizli bir organizasyon, zenginlere özel dehşet verici bir faaliyet sürdürmektedir. Bir dizi estetik ameliyatla müşterilerin yüzü seçecekleri politikacı, sanatçı ya da ünlü birine benzetilmektedir. Müşterinin sahte ölümü, kurbanın ortadan sessizce kaldırılması ve müşterinin kurbanın yerine geçirilmesi de bu gizli örgüt tarafından ayarlanmaktadır. Elbette ne iş yaparsanız yapın, her zaman işler yolunda gitmeyebilir! Yönetmen John Frankenheimer’ın filmografisindeki ve 60’ların tüm gerilim filmleri içerisindeki en özgün yapıtlardan biri.
Rock Hudson

Antiochus ...

Salome Jens

Nora Marcus

John Randolph

Arthur Ham...

Will Geer

Yaşlı Adam

Jeff Corey

Mr. Ruby

Murray Hamilton

Charlie Evans

Karl Swenson

Dr. Morris

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sapandayumurta

4 yıl önce

Filmin adı neden saniyeler. Bir anlam yükleyemedim ben.
N

@necro

10 ay önce

Seconds ikinciler anlamında kullanılmış. İkinci hayatlarını yaşadıkları için.

@carpathia

4 yıl önce

7.5 / 10

1966 yılına göre hem çekim teknikleri hemde senaryosuyla kült sayılacak filmin temel konusunu ele almak gerekirse Hayata yeniden başlamak hemde hiçbir emek harcamadan tanınmış biri kişi olmak daha önceki yaşantısının aksine adaptasyon süreciyle başedebilmesini ele almış usta yönetmen ama asıl anlatılmak istenen yeniden dizayn edilmesi gereken insanlar mı yoksa hayat mı? zamanın ilerici çekim teknikleriyle psikolojik gerlim türünün üst seviyesine çıkmış eşsiz bir film.

@kozmicblues

7 yıl önce

İstemediğiniz bir hayatı yaşıyorsanız ve size daha güzeli vaad ediliyorsa ?

Benim için başucu filmlerinden oldu, geç oldu ama iyi ki oldu..

bunca yılı, hayatım boyunca bana önemli olduğu öğretilen şeyleri elde etmek için harcadım. hep bir şeyleri istemem beklendi.hep maddiyat, insanlar değil, ya da anlamlar.

@winternight

8 yıl önce

Kamera açıları, çekim teknikleri, oyunculuklar ve senaryo açısından şaşırtıcı bir şekilde zamanının bir hayli ilersinde bir film.

@spike

12 yıl önce

8.5 / 10

Günümüz klasiklerinde sıkça gördüğümüz birçok biçim denemelerini (kamera hareketleri, kurgu trikleri vs.) 1966 yapımı bu filmde gördüğümde nasıl şaşırdım anlatamam. Gömülü hazine imiş resmen. Darren Aronofsky’nin de en çok etkilendiği filmlerdenmiş.
SPOILER

Saniyeler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Saniyeler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Saniyeler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL