Bu Denizin Tuzu

(2008)

Milh Hadha al-Bahr

Film 1 Saat 49 Dk. Dram, Romantik Filistin, Belçika 1 Temmuz 2009

6.9

6 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.9 (1.019 OY)

KONUSU
Brooklynde Filistinli Göçmenlerin oluşturduğu işçi sınıfı bir toplulukta dünyaya gelen Soraya, büyükbabasının 1948 yılında sürgüne gönderildiği sırada dondurulmuş bir banka hesabı olduğunu keşfeder. İnatçı, tutkulu ve kendisinin olanın iadesini isteyen Soraya uzun zamandır kurduğu hayalini -Filistin ... Devamı
Brooklynde Filistinli Göçmenlerin oluşturduğu işçi sınıfı bir toplulukta dünyaya gelen Soraya, büyükbabasının 1948 yılında sürgüne gönderildiği sırada dondurulmuş bir banka hesabı olduğunu keşfeder. İnatçı, tutkulu ve kendisinin olanın iadesini isteyen Soraya uzun zamandır kurduğu hayalini -Filistine dönmek- gerçekleştirir.

Oraya vardığında, yavaş yavaş etrafındaki gerçeklikten ayrılır ve kendi öfkesi ile yüzleşmek zorunda kalır. Filistindeki duvarların her zaman görünür olmadığını fark eder. Kendisinin aksine, en büyük tutkusu orayı tamamen terk etmek olan Emad isimli genç bir Filistinli ile tanışır. Hayatlarını kontrol eden kısıtlamalardan yorgun düşen ikili, özgür olabilmek için olayları kendi ellerine almalarının şart olduğunu anlarlar, yasadışı işler yapmaları gerekse bile.

Bu Denizin Tuzu dünya prömiyerini Cannes Film Festivalinde yaptı. 2008 Osians Film Festivalinde FIPRESCI ve özel juri ödüllerini kazandı.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@poormf

8 yıl önce

7.2 / 10

Amerika'da doğup büyümüş ama atalarının topraklarında yaşama özlemiyle geri gelmiş genç bir kadın ve korkunun egemen olduğu adeta açık hapishane haline gelmiş bu topraklarda yaşamaktan bıkmış genç bir adamın yaşadığı toprakları terk ederek Kanada'ya gitme özlemiyle anlatılan vatan olgusu, araya sıkıştırılan soygun olayı dışında gayet başarılı...

75/100
SPOILER

Bu Denizin Tuzu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bu Denizin Tuzu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bu Denizin Tuzu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL