6.1

53 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (123.795 OY)

KONUSU
1997 yılında suçun artması sonucu duvarlar ve dikenli tellerle çevrilen New York, ABD’nin geri kalanından yalıtılarak adeta dev bir açık hava cezaevine dönüştürülmüştür. En iflah olmaz suçlular oraya atılıp anarşik ve vahşi bir yaşama mahkum edilirken, kaçmaya çalışanlar vurulmaktadır. Manhattan’ı a ... Devamı
1997 yılında suçun artması sonucu duvarlar ve dikenli tellerle çevrilen New York, ABD’nin geri kalanından yalıtılarak adeta dev bir açık hava cezaevine dönüştürülmüştür. En iflah olmaz suçlular oraya atılıp anarşik ve vahşi bir yaşama mahkum edilirken, kaçmaya çalışanlar vurulmaktadır. Manhattan’ı anakaraya bağlayan köprüler havaya uçurulmuş ve mayınlanmıştır.İşte böyle bir ortamda, ABD başkanının uçağı Hava Kuvvetleri 1 teröristlerce kaçırılır ve başkan kaçış kapsülüyle New York’a düşer. Onu kurtarmak için eski asker ve şimdinin dik başlı mahkumu katil Snake (Yılan) Pliskin bir anlaşmaya zorlanır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@asdf_13

6 yıl önce

5.9 / 10

Filmi konusu çok çekici geldiği için izledim. Konu çekiciyimiş gerçekten ama film pek öyle değil.

Bir kaos atmosferi oluşturmak için o kadar uğraşmışlar ki sanki filmin aksiyon filmi olduğunu unutmuşlar. Üstelik oluşturdukları şehir havası da çok başarılı olmamış. Bunun üstüne günümüzde yavan kalan efektler ve esprilerde eklenince ortaya kötü bir film çıkmış.Yinede belki 1981 yılında bu filmi izlemiş olsam düşüncelerim çok farklı olabilirdi

80'ler sinemasında hep bir gothik hava oluşturma çabası var.Eğer bu havayı yakalamak istiyorsanız bu filmi değil Blade Runner'ı tercih edin.

@alone

7 yıl önce

7.7 / 10

Harika göndermelere sahip.

@vfv

8 yıl önce

carpenter ustanın iyi filmlerinden.

@kaede

9 yıl önce

snake plisken. metal gear solid tutkunu olarak hem solid snake(david hyter)hme de onun esinlendiği snake plisken (kurt russel'i) çok cool bir karakter.
SPOILER

New York'tan Kaçış filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

New York'tan Kaçış filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

New York'tan Kaçış filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL