Gece, Melek ve Bizim Çocuklar

(1994)

Film 1 Saat 37 Dk. Dram Türkiye 1 Nisan 1994

7.5

57 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (617 OY)

KONUSU

Genç yosma Serap, ona hem sevgili hem de ’patron’ olan yakışıklı Hakan, Hakan’ın zengin erkek sevgilisi, yaşlı fahişe Melek gibi karakterleriyle hazin bir tablo çizen 1993 yapımı film, Atıf Yılmaz imzalı...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 ay önce

6 / 10

Arka sokaklarda dönen bir çok olayın, yalın bir anlatımla aktarılmaya çalışıldığı bir film. Oyunculukları oldukça iyi. Yan rollerle geçen diyaloglarda çok zayıf noktalar karşımıza çıkabiliyor ama filmin tamamını pek etkilemiyor. Melek karakterinin, osman ile olan ilişkisinin temeline/başlangıcına inilir diye bekledim ama yapmadılar. Hakan karakteri ne ara gay oluyor yakalayamıyorsunuz. Bazı kopuk parçalar var filmde. Yinede döneminde bu tür konuları işleyebilmiş nadir filmlerden biridir.

@otlu_kek

6 yıl önce

serap fahişelik yaparak geçinen biridir ama hakan onu bir anda çıplak bıraktığında eliyle kendini örtmeye çabalar,utanır.Birine aşık olmak bu kadar naif anlatılabilirdi herhalde.

@mafilena

7 yıl önce

1 / 10

insanın içine işleyen, sarsıcı, etkileyici bi film. uzay heparı, ceylan çaplı, derya arbaş ve travesti rolü için kendine travesti bir koç tutarak filme hazırlanan deniz atamtürk gibi güzel insanları barındıran bi filmdir ayrıca. ve tabii ki melek, deniz türkali..

gecenin en karanlık haliyle hüküm sürdüğü sokakları, o sokağın insanlarının sevgileri, aşkları..

küçük iskender bir şiirinde demiştir; "kimbilir belki de bu masalı dinleyerek uyuyanlar bir daha asla uyanmayacaklardır ya da gece, melek ve bizim çocuklar’da uzay heparı’nın çay içerek derya arbaş’ı bekledigi kahvenin önünde bileklerini keseceklerdir."

@cozyapiciel

8 yıl önce

8.2 / 10

klişe ve gereksiz kısımlara takılmadan, hiç bi karakteri yargılamadan iyi bi şekilde aktarmış hikayesini atıf yılmaz. karakterlerdeki sıcaklık ve hoşgörüyle film daha bi kaynaşıyo izleyiciyle.

@edchigliak

10 yıl önce

7.8 / 10

artık hayatta olmayan iki güzel insanın filmiydi Gece, Melek ve Bizim Çocuklar. muhtemelen hiçbirimizin tanık olmadığı o sokaklara o yaşantılara öyle bir çeker alır ki sizi of of ne denir ki böyle bir filme..

ha zaten gökhan kırdar bizim yerimize söylemiş..

http://www.youtube.com/watch?v=fajKFUyeIno

@lazare_carnot

10 yıl önce

oyunculuklar çok başarılı, bayağı beğendim. uzay heparı’nın ilk ve son filmi. filmin 2 başrol oyuncusu da vefat ettiler. çocukluğumuzun beyoğlusunu anlatan karanlık bir film.

@bruce_parkus

12 yıl önce

7 / 10

barındırdığı bütün acımasızlık ve yabaniliğe karşın sıcak bir film. bir başyapıt değil belki, ancak öyle olmak gibi bir iddiası da yok. altkültüre dair ülkemizde çekilmiş filmlerin belki de en çarpıcısı, özellikle de iki başrol oyuncusunun zamansız vefatıyla artık izlemek iyice yürek ister hale gelmiştir. bütün bunların dışında michael jackson - in the closet, ace of base - all that she wants şarkıları ve kısacık da olsa arka planda görünen jurrasic park afişiyle 90’larda çocuk olanlara, konusu itibari ile de gözardı edilen ancak varlığını beyoğlu başta olmak üzere bir çok özel mekanda hissettiren yeraltı kültürüne, kaybedenlere selam çakmaktadır. izlenesi.
SPOILER

Gece, Melek ve Bizim Çocuklar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gece, Melek ve Bizim Çocuklar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gece, Melek ve Bizim Çocuklar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL