6.4

132 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (274.454 OY)

KONUSU
Los Angeles polis teşkilatı dedektiflerinden Çavuş Roger Murtaugh (Danny Glover), 50 yaşına girdiği günlerde artık emekliliği düşünürken, Vietnam savaşından tanıdığı bankacı arkadaşı Michael Hunsaker’ın kızının öldürülmesini soruşturmaya başlar. Soruşturmayla birlikte yeni de bir ortağı olur. Çavuş ... Devamı
Los Angeles polis teşkilatı dedektiflerinden Çavuş Roger Murtaugh (Danny Glover), 50 yaşına girdiği günlerde artık emekliliği düşünürken, Vietnam savaşından tanıdığı bankacı arkadaşı Michael Hunsaker’ın kızının öldürülmesini soruşturmaya başlar. Soruşturmayla birlikte yeni de bir ortağı olur. Çavuş Martin Riggs (Mel Gibson), karısını trafik kazasında kaybettiğinden beri intihar eğilimleri içinde olan çılgın karakterli bir polistir.

Soruşturma ilerledikçe, ipuçları onları Gölge Şirketi adında, Vietnam dönemi paralı askerlerinden oluşan bir gruba ulaştırır. General Peter McAllister liderliğindeki bu grup, Los Angeles bölgesine eroin getirmekte ve dağıtmaktadırlar.

Kahramanlarımız kendilerini, basit bir cinayeti araştırırken, onları öldürmeye çalışan bir grup terörist ile savaşa girmiş bulurlar.
Mel Gibson

Martin Riggs

Danny Glover

Roger Murt...

Gary Busey

Mr. Joshua

Mitchell Ryan

General Pe...

Tom Atkins

Michael Hu...

Darlene Love

Trish Murt...

Traci Wolfe

Rianne Mur...

Jackie Swanson

Amanda Hun...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mecnun_cgs

3 yıl önce

7.3 / 10

Eğlenceli bol aksiyonlu.

@filmist

4 yıl önce

7 / 10

Filmin çok sağlam bir senaryosu yok ancak aksiyon sahneleri ve oyunculuk performanslarıyla film güzelleşiyor.Dönemine göre çok iyi bir film

@strangelove

11 yıl önce

7.5 / 10

senaryo her ne kadar sabun köpüğü kıvamında olsa da film, aksiyon sahneleri ve şahane diyaloglarıyla izleyiciye eğlenceli vakit geçirtiyor. Bir ara LA Confidential tadı veriyor film ama yine de aksiyon ağır basıyor genele bakınca.

@vfv

12 yıl önce

Mel gibson ve Dany glower ikilisinin efsaaneleşeceği Cehennem silahı serisinin ilk filmi. Aslında senaryoya bakınca biraz basit gelebilir ama karakterlerin güçlü olması ve filmin işlenişi çok iyi tavsiye edilir.
B

@biberim

13 yıl önce

8.5 / 10

eskilerin en mükemmel polisiye serilerinden ilki. mel gibson hiçbir filmde bu kadar ter akıtmamıştır.tabi bu emeğinin karşılığınıda fazlasıyla almıştır seyircinin hayranlığını kazanarak.izledikçe eski yıllarımı hatırlamaktayım halen.bu filmin benim için yeri ayrıdır hep.

@raphalleon

14 yıl önce

7 / 10

Bana göre serisinin en iyi filmi. Mel Gibson'un yavaş yavaş pişmeye başladığı filmlerden birisi.
SPOILER

Cehennem Silahı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Cehennem Silahı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Cehennem Silahı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL