8.6

144 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.8 (4.479 OY)

KONUSU
Dizide üç çocuklu boşanmış bir baba olan Fikret Aksu’nun namı değer Fiko(Şevket Altuğ)’nun çocuklarıyla olan ilişkileri ve aşkları konu alınmıştır. Fiko Çengelköy’de sabit bir işi olmayan yardımsever bir insandır. İlk aşkı,en yakın arkadaşı Nihat(Sümer Tilmaç)’ın kızkardeşi İpek(Jülide Kural)dır ve ... Devamı
Dizide üç çocuklu boşanmış bir baba olan Fikret Aksu’nun namı değer Fiko(Şevket Altuğ)’nun çocuklarıyla olan ilişkileri ve aşkları konu alınmıştır. Fiko Çengelköy’de sabit bir işi olmayan yardımsever bir insandır. İlk aşkı,en yakın arkadaşı Nihat(Sümer Tilmaç)’ın kızkardeşi İpek(Jülide Kural)dır ve Fiko hayatındaki en büyük hatayı yaparak Şule adındaki zengin bir kadınla evlenir. Bu evlilikten üç çocuğu olan,Fiko İpek’i bir türlü unutamaz ve bir kaç yıl sonra boşanır.

Fiko İpek ile ilgili hisleriyenidencanlandırmaya başlamışken beklenmedik bir kararla İpek ABD’ye gider. İpek’in bu kararı Fiko için bir yıkım olmuştur ve intihara kadar sürüklemiştir. Sonraki zamanlarda kızının okulundaki Fransızca öğretmeni olan Deniz(Şevval Sam) ile bir aşk yaşamaya başlayan Fiko, en yakın arkadaşı Nihat’la bu yüzden kavga bile etmişlerdir. Sevdiği kadının gerçek adının Deniz değil de Derya olduğunu görenen Fiko, sadece isminin değil hayatınında farklı olduğunu görecektir. Deniz’in geçmişte saplantılı bir ilişkisi olmuş ve bu açığaçıkmıştır. Deniz’in saplantılı aşığı ile karşı karşıya gelen Fiko, saplantılı aşığı öldürmek suçundan hapse girer. Daha sonra görülen davalarda suçsuz olduğu anlaşılan Fiko, bu aşkına da kavuşamamıştır.

Hapishane’de dertli arkadaşı Celal’in derdine çözüm bulması gerktiğine inanan Fiko’nun bu kararı kendi hayatını da etkilemiştir. Celal kızı Zeytin ile kızkardeşi Elif’e göz-kulak olmasını istemiştir. Bu konuda elinden gelen her şeyi yapanFiko’nun Elif’i(Bennu Yıldrımlar) ile arasında bir çekim başlar. İlk başlarda Fiko Elif’in yaşı yüzünden bu ilişkiye uzak dursa da zamanla kendisi de bu ilişkiyi kabul etmiştir. Fiko’nun dizi bittiğinde bilinen en son aşkı Elif olmuştur.

Dizi içerisinde Fiko’nun büyük kızı Zeynep’in özgürlük çabası, oğlu Alim’in aşkı ve Çengelköy semtindeki esnafın dertleri,sohbetleri anlatılmıştır. Dizi gösterildği dönemde büyük ilgi görmüş ve Türk Tv tarihindeki yerini almıştır...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

3 yıl önce

9 / 10

Bir daha gelmeyecek türden bir başyapıt.

@mutluus

8 yıl önce

10 / 10

Süper baba 3 kez yayınlandı ekranlarda, üçünde de izledim ve finalinde ağladım. kişiliğimin oluşmasında büyük rolü oşmuş bir seridir.

Şimdi ki gibi beyni belden aşağı Türk serileri gibi değil..

@miracyigit44

11 yıl önce

10 / 10

filmin 82. bölümden sonrası yotubede verilmeye başladı izleyebilirsiniz...

@chesterenes

12 yıl önce

10 / 10

böyle özgün senaryolu bir diziyi bir daha bulamam. hayatımda izlediğim en iyi diziydi arkadaş müzikler felan bağımsız bir filim bende yeri apayrı

@amadeus_33

12 yıl önce

8.5 / 10

çocuk beni bu kadar etkileyip eşek kadar olduğum şu sıralar bile aklımda kalmışsa sahneleri olay bitmiştir müziği zaten apayrı güzel sıcak ve böylesi zor gelecek bir yapım.

@lowen

13 yıl önce

8.4 / 10

Dev oyuncu kadrosuyla,sımsıcak bir aile dizisiydi,eskiden tekrarları verilirdi izlerdik ama artık verilmiyor...
C

@captain

14 yıl önce

en iyi türk dizisi. bundan sonra bu kadar samimi bir dizi daha çekilemez. o kadar yer etmiş ki, fikoyu bırakıp gittiği için ipeği hala sevmem:)

@havlayankuzu

14 yıl önce

Bu Süper Baba mütemadiyen intihar ederdi. Her sezonun sonunda bilirdik ki,bu herif kendini öldürmeyi deneyecek bi şekilde. Geçenlerde yeniden izleyim dedim de, insan gençken ne şapşal oluyor.

@client

15 yıl önce

çocukluğumun dizisi, hala çengelköye yolum düştüğü zaman bu dizideki karakterlerin karşıma çıkacağını sanırım.

@dehsett

16 yıl önce

Çok güzeldi, kaliteliydi, sıcaktı. 6 yıl izledim o zamanın nasıl geçtğini anlamadım, Süper Baba\'yla büyüdük diyebilirim.

@hamlet

16 yıl önce

9.8 / 10

kaliteli bir yapımdı. aşk,sevgi, paylaşmak. bunların hepsini bu diziden öğrendim ben. yeni türkü\'nün müzikleri eşliğinde hüzünlendik sevindik.jeneriği de güzeldi dizinin. yazılacak o kadar çok şey var ki dizi hakkında sadece jenerikle kalsın şimdilik.!--SPOILER--!
bana bir masal anlat baba
içinde bütün oyunlarim
kurtla kuzu olsun sekerle bal

baba bir masal anlat bana
içinde denizle baliklar
yagmurla kar olsun günesle ay

anlatirken tut elimi
uykuya dalip gitsem bile
birakip gitme sakin beni

anlatirken tut elimi
uykuya dalip gitsem bile
birakip gitme sakin beni

bana bir masal anlat baba
içinde tüm sevdiklerim

içinde istanbul olsun.
!--SPOILER--!
SPOILER

Süper Baba dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Süper Baba dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Süper Baba dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL