Deli Deli Olma

(2009)

Piano Girl

Film 1 Saat 40 Dk. Komedi, Dram Türkiye 17 Nisan 2009

7.3

99 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (1.916 OY)

KONUSU
Çocukken ailesiyle Rusya’dan göçen bir Malakan olan Mişka’nın ailesinden kalan piyano, borcu yüzünden köyde ahır ahır dolaşıyordur. Karslı köy kızı Alma ise bu piyanoyu çalabilmek için adeta deliriyordur.

Mişka ve Alma arasındaki sıcak dostluk üzerinden köyün kendine has hikayeleri ortaya çıkar. B
... Devamı
Çocukken ailesiyle Rusya’dan göçen bir Malakan olan Mişka’nın ailesinden kalan piyano, borcu yüzünden köyde ahır ahır dolaşıyordur. Karslı köy kızı Alma ise bu piyanoyu çalabilmek için adeta deliriyordur.

Mişka ve Alma arasındaki sıcak dostluk üzerinden köyün kendine has hikayeleri ortaya çıkar. Bir taraftan da Mişka’nın hiç kavuşamadığı, ailesinin aksine sinirli bir kadın olan Popuç vardır.

120 ve O.. Çocukları filmlerinin yönetmeninden Tarık Akan ve Şerif Sezer’in başrollerini paylaştığı, Kars’ın bir köyünde geçen film; komik, naif, içten ve bizi anlatan bir hikaye.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@rodionof

8 yıl önce

8.9 / 10

Kars'ın müthiş kış manzarasını, aşıkların dudak değmezle atışmasını barındırmasına rağmen yine de kuvvetli oyuncular sayesinde altından kalkınılabilmiş. Kurgu belki fena değil ama senaryo-diyaloglar daha özenli olsa türk sinemasının kültlerinden olabilecek bir film.

@yorgun_nihilist

11 yıl önce

8.9 / 10

Kars'ın soğuğunda ve ayazında içinizi ısıtan başarılı bir yapım, doğallığı, çocukların yöresel ağzı ve müzikler sayesinde uzak diyarlara gitmeniz mümkün, piyano ile o dünyadaki insanların sanata karşı nötr oluşları mizahi bir dille güzelce işlenmiş, bu bile yeter filmin mesajı için, ben izlerken bizim insanı, bizim yöreleri buldum filmde,eminim siz de bulacaksınız.
M

@milly_desalmado

14 yıl önce

bir sarmaşık olsaydım diyor şarkıda ve mişka'nın hikayesini de anlatıyor. çok sevimli bir film. yer yer ağlatıp yer yer de güldürüyor. altın portakal'da izlemiştim ve bir hayli ağlayınca yerimden kalkmam zaman aldı:) tarık akan ve şerif sezer zaten gayet iyi oyuncular ama şerif sezer bir adım öndeydi performans olarak.

@tutaste

14 yıl önce

9.6 / 10

Ölebilirim artık.

Malakanlar kimlerdir? Buradan bakabilrsiniz efenim.

http://www.molokane.org/places/Turkey/2009_Denisenko.pdf

@zorba

14 yıl önce

7.3 / 10

güldürüp ağlatmaktan bitiren film;Tarık Akan ve Şerif Sezerin uyumu,çok başarılı film müzikleri kesinlikle izlenmesi gereken bir film,mükemmeldi...

@dukkimki

15 yıl önce

çok güzel bir konuya ve çok güzel bir atmosfere yazık etmişler gibi geldi bana.. Biraz kusturica filmleri biraz vodka lemon.. Sonra drama bağlamalar.. müzikler fazla arabesk.. daha sade bi film olsa tadından yenmezdi.. Bi de daha çok piyano sesi duymak istedim ama o da çok yetersizdi.. Halbuki bu filme çok yakışırdı..
G

@gamgam

15 yıl önce

madem filmde bi mesaj kaygısı da var,malakanlar hakkında izleyicileri bilgilendirselermiş daha ii olurmuş sanki.Bir de herşeye rağmen büyük usta Tarık Akanı beyaz perde de görmek güzeldi.yaşlandıkça daha bi güzelleşmiş bu adam.
SPOILER

Deli Deli Olma filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Deli Deli Olma filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Deli Deli Olma filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL