Sevgili Günlük

(1993)

Dear Diary a.k.a Caro diario

Film 1 Saat 40 Dk. Biyografi, Komedi İtalya, Fransa

7.2

19 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (8.126 OY)

KONUSU

Sevgili Günlüğüm, ünlü İtalyan yönetmen Nanni Moretti’nin tuhaf eğilimleriyle harmanlanmış 3 farklı gözlemsel hikayesinden oluşuyor. Sonuna kadar büyük ilgiyle izleceğiniz bu unutulmaz şaheser, yönetmenin kariyerinde önemli bir dönüm noktası oldu.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mgkgunay

2 yıl önce

zamanında bir türlü çözüm bulamadığımız göğüs ağrılarımı ve bu şikayetlerimden çok sonraları başımdan geçen kalp ameliyatlarımı hatırlattı bana. güzel filmdi.

@tiamath

2 yıl önce

8 / 10

Alışılmışlığın dışında bir eleştiri şekli. Eleştirdiği konular, günlük hayatımızın kaoslarından parçalar içeriyor. Farkında olmadan katlandığımız veya evrildiğimiz unsurları ele alış şekli gerçekten başarılıydı. Film üç bölümden oluşuyor. 1.motorsiklet, 2.adalar, 3.hastalık.

İlk bölümde, insanın neden göç etme ihtiyacı hissettiği ve bir noktadan sonra bu amacından nasıl saptığına değiniyor. Arka planda ise insanın içinde biriktirip yapamadığı konulara değiniyor. İkinci bölümde ise insanın teknolojiye olan bağımlılığına çeşitli göndermeleri barındırıyor. Bu bölümde ise, bir film yazmak için yazarın gösterdiği çabaya ve karşılaştığı ilginç olaylara da yer veriyor. Son bölüm ise (benim için burası filmin geri kalanından çok ayrı bir yerdedir) başına gelen bir hastalığa çözüm arıyor. Birçoğumuzun başına gelen bir durumdur bu. Ne olduğunun çözümü zor bir hastalığa yakalanırız ve kaç doktora gidersek gidelim, hepsi farklı ilaçlar ve tedavi
... Devamı
Alışılmışlığın dışında bir eleştiri şekli. Eleştirdiği konular, günlük hayatımızın kaoslarından parçalar içeriyor. Farkında olmadan katlandığımız veya evrildiğimiz unsurları ele alış şekli gerçekten başarılıydı. Film üç bölümden oluşuyor. 1.motorsiklet, 2.adalar, 3.hastalık.

İlk bölümde, insanın neden göç etme ihtiyacı hissettiği ve bir noktadan sonra bu amacından nasıl saptığına değiniyor. Arka planda ise insanın içinde biriktirip yapamadığı konulara değiniyor. İkinci bölümde ise insanın teknolojiye olan bağımlılığına çeşitli göndermeleri barındırıyor. Bu bölümde ise, bir film yazmak için yazarın gösterdiği çabaya ve karşılaştığı ilginç olaylara da yer veriyor. Son bölüm ise (benim için burası filmin geri kalanından çok ayrı bir yerdedir) başına gelen bir hastalığa çözüm arıyor. Birçoğumuzun başına gelen bir durumdur bu. Ne olduğunun çözümü zor bir hastalığa yakalanırız ve kaç doktora gidersek gidelim, hepsi farklı ilaçlar ve tedavi yöntemleri anlatmaya başlar. Alternatif tıptan, mistisizme kadar herşeyi deneriz ve çözüm bulamayız. En sonunda biri çıkar ve hiç tahmin edilmedik bir konuda test yapmayı dener ve asıl problemimiz ortaya çıkar. İşte bu son bölüm, hepimizin mutlaka başına gelmiş olan bu olayı çok iyi anlatmaktadır.

@yagmurrsn

3 yıl önce

yolucuk yapamıyorsam ben de oturur bu filmi izlerim!

@ebus_durak

4 yıl önce

İzlerken kaşıntı tuttu anasını satayım..

@pierreriviere

8 ay önce

dert ortağım benim :)

@ustunkoru

13 yıl önce

8 / 10

nanni kaşınırken sebebi ve devası üzerine yana yakıla çözüm aradığım film.. ;)
SPOILER

Sevgili Günlük filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sevgili Günlük filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sevgili Günlük filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL