Bir Metalcinin Yolculuğu

(2005)

Metal: A Headbanger's Journey

Film 1 Saat 36 Dk. Belgesel, Müzik Kanada

8.4

67 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (12.506 OY)

KONUSU
Metal: A Headbanger’s Journey 2005 tarihli Sam Dunn, Scot McFadyen ve Jessica Wise tarafından yönetilmiş belgesel. Film 31 yaşındaki, bir Kanadalı antropolog olan, 12 yaşından bu yana heavy metal hayranı olan Sam Dunn’ın yolculuğunu konu alır. Dünya çapında kökeni, kültür, tartışmalara sebep olan, b ... Devamı
Metal: A Headbanger’s Journey 2005 tarihli Sam Dunn, Scot McFadyen ve Jessica Wise tarafından yönetilmiş belgesel. Film 31 yaşındaki, bir Kanadalı antropolog olan, 12 yaşından bu yana heavy metal hayranı olan Sam Dunn’ın yolculuğunu konu alır. Dünya çapında kökeni, kültür, tartışmalara sebep olan, bir çok insan tarafından sevilen nedenlerini heavy metal müziği hakkında çeşitli görüşler ortaya çıkarmak için, Sam Dunn bir heavy metal gezisine çıkar.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@rorschachv1

6 yıl önce

9.2 / 10

İngiltere, Almanya, ABD ve Norveç'te, Motörhead'den Black Sabbath'a, Twisted Sister'dan Cannibal Corpse'a kadar birçok grup müzisyeniyle ve metalciyle yapılmış röportajlardan oluşan harika bir yapımdı. Belgeseli yönetenin kendisinin de 12 yaşından beri metal müzik hayranı olduğunu belirtmekte fayda var, her ne kadar ortamın içerisinden birisi olsa da antropolog olması dolayısıyla Sam, incelediği konuya yani metalin felsefesine toplumun gözünden de bakmaya çalışmış. Yer yer şaşırabileceğiniz çıkarımlarda bulunulmuş belgeselde, benim en şaşırdığım çıkarım klasik müzikle metalin bağdaştırılmasıydı mesela. Harika bir yapımdı, şimdiden iyi seyirler.

@cruachan

10 yıl önce

9.4 / 10

1990ların başında bir ergen gençlikten bu yana metal dinlemiş hala da metal dinlemeye devam ederken eşek kadar adam olmuş benim gibi bi dinleyiciyseniz izlerken gözleriniz fal taşı gibi açılır ve sırıtır ifadeyle bir mutlulukla kendinizi ruhunuza cila atmış gibi pırıl pırıl hissedersiniz. Bu müziğin dinleyicisi olmayana, tavırların abartılı ve anlamsız gelmesi yada müziklerin onlara bişey ifade etmemesi metal müziğin vazgeçilmezliğini değiştirmez. Metal asaletini bozmaz

@magoria

11 yıl önce

90larda genç ve ergen tayfaya çok şey ifade eden bir belgesel bu. izledikten sonra kafanız bi süre dünyaya dönemiyo.. Yüzünüzde pişmiş kelle gibi sırıtan mutluluk ifadeniz muazzam bir orgazm duygusu yaşıyomuş gibi oluyosunuz.Tarifini anlatamam.. .Rock'ı s.ktiret, Metal dinleyen ve hala tavrını koruyan bozulmamış, 2000 yıllarından önce metalle tanışmış ve hala dinleyenlere çok şey ifade ediyo

@ksantippe

12 yıl önce

yolunuz beyoğlunda, 90 ortalarından 2000 başlarına kadar olan sürede rock barlardan geçmişse bu belgesel size ayrı tat verecektir.. Eski metalcilerden kim kaldı beee diye sorduracaktır:)) metal müzik dinlemem ama bu belgeseli merak ettim diyen varsa.. olmaz derim.. bu iş olmaz derim izleme derim :))
A

@alcoholica

15 yıl önce

9.3 / 10

Çok sağlam belgeseldir :) Gaahl'la yaptıkları konuşma sırasında Gaahl'ın cevaplarını dikkatle izleyin, spoiler yapmayayım, yıllardır aklıma geldikçe gülüyorum =)

Ayrıca Sam Dunn'ın yani belgeseldeki röportajcımızın fenerbahçeli oyuncu tuncay şanlı ile olan benzerliği dikkatleri çekmiştir zamanında :)

İzlenesi. Bi 93 vereyim.
SPOILER

Bir Metalcinin Yolculuğu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bir Metalcinin Yolculuğu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bir Metalcinin Yolculuğu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL