8 Mil Yukarı

(2007)

Eight Miles High a.k.a Das wilde Leben

Film 1 Saat 54 Dk. Biyografi, Komedi Almanya

7.7

28 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.3 (2.964 OY)

KONUSU
Uschi Obermaier cinsel özgürlüğünü keşfedebilmek için Berlin’deki efsanevi Kommün 1’e katılır. Münihli bu genç kadın kısa zamanda seks sembolü ve gençlik ikonu haline gelir. Playboy’a kapak kızı olur, Mick Jagger ve Keith Richards gibi rock starları artık ayaklarının dibindedir. Hatta İtalya’nın ünl ... Devamı
Uschi Obermaier cinsel özgürlüğünü keşfedebilmek için Berlin’deki efsanevi Kommün 1’e katılır. Münihli bu genç kadın kısa zamanda seks sembolü ve gençlik ikonu haline gelir. Playboy’a kapak kızı olur, Mick Jagger ve Keith Richards gibi rock starları artık ayaklarının dibindedir. Hatta İtalya’nın ünlü film yapımcısı Carlo Ponti bile onu 10 yıllık kontrat için ikna etmeye çalışır. Bir yandan Keith Richards ile olan ilişkisi sürmekteyken, genç kadın aniden yaşadığı ışıltılı dünyanın karanlık yüzünü keşfeder. Yıldızların izole olmuş hayatları ya da büyük otellerdeki yaşamları onun ideallerinden oldukça uzaktır. Obermaier aradığı özgür ruhu maceraperest Dieter Bockhorn’da bulur. Ancak onunla olan mutluluğu da çok uzun sürmeyecektir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@poormf

7 yıl önce

6.5 / 10

Anlaşıldığı kadarıyla sanatçının gerçek yaşam öyküsüne bağlı kalınan ama hızlı ve yüzeysel

bir anlatım tercih edilmiş. O'na sen güzelsin , sen güçlüsün dendiğinde bu fikri bizim de çıkarmamız değil kabullenmemizi sağlamaya çalışmış film. Süresinin uzunluğuna karşın öykünün derinleşmekte ciddi sıkıntısı var.

O dönemde komün öyle mi yaşanmıştır, yoksa senaristin, yönetmenin bakışındaki sığlık mıdır bilinmez ama özgürlük denilince sadece cinsel özgürlük anlaşılır gibi olmuş.

Oldukça ciddi masraf ve titiz bir emek harcanmış olduğu belli filmde dönemin modası ve kıyafetlerinin yansıtılması başarılı olsa da aynı başarıyı dönemin ve kadının özgür ruhunu yansıtmakta yakaladığını söylemek zor... 65/100

Film adının anlamı ne acaba?

@eliktu

10 yıl önce

Beni benden alan film..
C

@caki

12 yıl önce

9.5 / 10

kesinlikle izlemeniz gereken bir film
B

@basak

13 yıl önce

10 / 10

mükemmelin ötesinde..kaçırma hemen izle

@siboreta

14 yıl önce

7.6 / 10

Pek ortalıkta görünmeyen bir yönetmen için, yer yer uzasa da keyifli ve iyi bir anlatımı olduğu söylenebilir. On tane gereksiz bir filmden ise böyle bir film çekmek çok daha iyi.
SPOILER

8 Mil Yukarı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

8 Mil Yukarı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

8 Mil Yukarı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL