Askerler Için

(1991)

For the Boys

Film 2 Saat 18 Dk. Komedi, Dram ABD 20 Mart 1992

6.8

2 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.4 (4.988 OY)

KONUSU

2. Dünya Savaşı sırasında Amerikalı askerlere moral vermek için cepheye giden şarkıcı Dixie Leonard ve şovmen Eddie Sparksın hikayesi.

Bette Midler

Dixie Leonard

James Caan

Eddie Sparks

George Segal

Art Silver

Arye Gross

Jeff Brooks

Kelly Noonan

Merry Spar...

John Richard Petersen

Vietnam So...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

8 ay önce

7 / 10

Amerika'nın askerlerine moral vermek için düzenlemiş olduğu çeşitli programlar bir çok filmde işlenmiştir. Bu filmi diğerlerinden ayıran kısmı olayın sahnesindeki kişilerin ana karakter olarak ele alınmış olmasıdır. Eddie Sparks (komedyen) bu işi bir süredir yapmaktadır ve yanına yeni biri olarak Dixie Leonard (Müzisyen) da alınmıştır. Eddie biraz küstah, fazla çapkın ve umursamaz biridir. Bu yüzden de Dixie ile epeyi sürtüşme yaşamaktalar. Filmin komedi kısmı bundan gelmektedir. Drama kısmı ise sonlara doğru Dixie, Vietnam savaşında da gösteri yapmaya, oğlunun görevde olduğu topraklara gider. Fakat tam o sırada bir saldırıya uğrarlar ve oğlu gözlerinin önünde ölür Genel olarak başarılı kurgulanmış ve arka planda dönen eleştirel konuşmalar başarılıydı. Özellikle kore cephesine giderken Dixie'nin, buradaki askerlere moral vermek yerine komünistlere nasıl savaşılacağını öğretseydik daha iyi
... Devamı
Amerika'nın askerlerine moral vermek için düzenlemiş olduğu çeşitli programlar bir çok filmde işlenmiştir. Bu filmi diğerlerinden ayıran kısmı olayın sahnesindeki kişilerin ana karakter olarak ele alınmış olmasıdır. Eddie Sparks (komedyen) bu işi bir süredir yapmaktadır ve yanına yeni biri olarak Dixie Leonard (Müzisyen) da alınmıştır. Eddie biraz küstah, fazla çapkın ve umursamaz biridir. Bu yüzden de Dixie ile epeyi sürtüşme yaşamaktalar. Filmin komedi kısmı bundan gelmektedir. Drama kısmı ise sonlara doğru Dixie, Vietnam savaşında da gösteri yapmaya, oğlunun görevde olduğu topraklara gider. Fakat tam o sırada bir saldırıya uğrarlar ve oğlu gözlerinin önünde ölür Genel olarak başarılı kurgulanmış ve arka planda dönen eleştirel konuşmalar başarılıydı. Özellikle kore cephesine giderken Dixie'nin, buradaki askerlere moral vermek yerine komünistlere nasıl savaşılacağını öğretseydik daha iyi olurdu. Böylece komünistler kaybederdi. Demesi çok manidardı.

Her ne kadar komedi-dram filmi olarak çekilmiş bir film olsa da, filmin içine konulan bombardıman-savaş sahnesi bence filmin kalitesini düşürmüş. O sahneler arka planda kalıp ana sahnede işlenmesi gereken konu işlenerek geçilseydi daha iyi olurdu. Çünkü filmin uzmanlığı olmayan bir çekim yapıldığı her sahneden belli oluyor. Saçma sapan uçup düşen askerler, havaya ateş edenler falan filan derken saçma sapan birşeyler izlerken buluyorsunuz kendinizi.

Dixie'nin kapanışta söylediği sözde her yönden tam yerindeydi Eddie: Ben 50 yıldır bu anı bekledim.
Dixie:Ben madalya falan istemiyorum, ben oğlumu istiyorum.
Eddie: Ne yani hiçbirşey yapmadan burada oturacakmısın?
Dixie: Ben bir çocuk doğurdum, onu emzirdim, besledim, büyüttüm ve savaşa gönderdim. Bundan daha fazla ne yapabilirim? ve o öldü!
SPOILER

Askerler Için filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Askerler Için filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Askerler Için filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL