6.6

155 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (284.724 OY)

KONUSU
Geleceğin Detroit’inde, şehir, dev bir şirket tarafından yönetilmektedir. OCP adı verilen şirket, suçla savaşmak için bir robot üretir. Fakat üretilen robot büyük bir başarısızlıktır ve şirket kaybettiği güveni kazanmak için yeni bir proje hazırlar.

Bir çete çatışmasında öldürülen polis memuru Alex
... Devamı
Geleceğin Detroit’inde, şehir, dev bir şirket tarafından yönetilmektedir. OCP adı verilen şirket, suçla savaşmak için bir robot üretir. Fakat üretilen robot büyük bir başarısızlıktır ve şirket kaybettiği güveni kazanmak için yeni bir proje hazırlar.

Bir çete çatışmasında öldürülen polis memuru Alex Murphy’nin bedeni çelikten yapılmış bir robotla birleştirilir ve RoboCop adı verilir. Şehrin yeni ve güçlü koruyucusu RoboCop, suç lordu Boddicker’le mücadele edecektir.
Peter Weller

Officer Al...

Nancy Allen

Officer An...

Dan O'Herlihy

The Old Man

Ronny Cox

Dick Jones

Kurtwood Smith

Clarence B...

Miguel Ferrer

Bob Morton

Robert DoQui

Sgt. Warre...

Ray Wise

Leon Nash

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@evrimpalabiyik

5 yıl önce

Robocop üçlemesi olası bir film gecesi için mükemmel bir seçim çünkü aksiyon, klişe ve kötü adamlar bu seriden hiç eksik olmuyor. Beklentilerinizi düşük tutarsanız sizi eğlenceli saatler bekliyor diyebilirim.

@ilkaygunel

6 yıl önce

7 / 10

Benim oldukça beğendiğim bir film oldu 1987 yapımı Robocop filmi. Makineleşse de her yanı metal de olsa insai yönünün nasıl onu etkilediği, insanoğlunun sırf para için neler yapabileceği ve haberler sırasında giren reklamlar ile verilmek istenen mesajlar da biraz değişikti ve iğneleyici idi.

@rorschachv1

6 yıl önce

8.5 / 10

Vizyona girdikten 30 sene sonra izlediğim halde çok beğendim, dönemine göre müthiş bir görselliğe ve özgün bir senaryoya sahip.

@darkpassenger

12 yıl önce

Küçükken çok severdim. Geçenlerde neymiş bu bakim dedim ve tekrar izledim. Gerçekten değerli altmetinleri var, film esnasındaki haber yayınları, reklamları olsun. Bir şirketin baş düşman olarak gösterilmesi olsun; insanların güç ve para için neleri yapabileceğini önümüze sunması olsun. İzlenmeye değer. Yılı gereği çok büyük efektler beklemezseniz daha çok zevk alırsınız.

@kumik

13 yıl önce

90’lar çocukları için iyilerin dostu, kötülerin düşmanı, o bir kahraman. Eminim çoğumuzun zamanında izlerken anlayamadığı altmetinleri ise 25 yıl sonra hala anlamlı. RoboCop özelleştirmeye, şirketleşmeye ve bu uğurda insanların metalaştırılması hatta robotlaştırılmasına karşı -türünün çoğu örneğinin aksine- 3 film boyunca özünden ayrılmadan savaşıyor. Aksi yönde programlansa bile insani yönü ağır basıyor, masum ve haklı insanların yanında yer alıp onları hain OCP’den koruyor. Serinin ortak espirisi olan TV reklamları ise kapitalizmin ikiyüzlü ve manipülatif doğasını çok başarılı vurguluyor. Akıl baştayken tekrar izlenmeli:)

@raphalleon

14 yıl önce

7.3 / 10

Vayy bee küçüklüğümü hatırladım şimdi RoboCop'u görünce. Çok büyük bir zevkle izlerdik ben ve arkadaşlarım. Tabii şimdi bakmaya kalkınca biraz komik gelebiliyor ama o dönemin başarılı yapımlarından biriydi.
SPOILER

RoboCop filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

RoboCop filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

RoboCop filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL