Yönetmen
|
Edward Zwick
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hava Kamerası
|
Rick Shuster
|
Set Kıyafet Sanatçısı
|
Billy Baker
|
Set Kostümcüsü
|
Robert Pease
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Terrence Laron Burke
|
İnşaat Formeni
|
Henry Antonacchio
|
Işık Şefi
|
William Moore
|
Mekan Yöneticisi
|
Richard Davis, Jr.
, Jeffrey Angel
, Lori A. Balton
, Robyn J. Davis
, John Fedynich
, Charlynne J. Hopson
, Larry Horodner
, Diane Howells
, Sam Hutchins
, Dana Robin
|
Set Tasarımı
|
Anthony D. Parrillo
|
Yapım Yöneticisi
|
Thomas A. Imperato
|
Işık Asistanı
|
Charlie Marroquin
|
Pilot
|
Bruce Benson
|
Yapım Koordinatörü
|
Ellen Gannon
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Charlie Davis
|
Butafor
|
Fred O'Connor
|
ADR Ses Oyuncu Seçimi
|
David H. Kramer
|
Ses Mikseri
|
Allan Byer
|
Kameraman
|
Michael Caracciolo
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Richard Curry
, James Fanning
, Chris Gorden
, Robert Griffon Jr.
, Russ J. Griffon
, Peter Hackett
, Robert Hunter Jr.
, Edward O'Donnell
, Ron Poniewaz Jr.
, Julio Salazar
, David Conelli
|
İlave Kamera
|
Douglas Pellegrino
|
Kamera Yükleyici
|
Josh Blakeslee
|
Su Altı Kamerası
|
Wayne Baker
|
Yapım Sorumlusu
|
Carl S. Griffin
|
Makyaj Sanatçısı
|
Kathryn Bihr
|
Kostüm Koordinatörü
|
Amy Roth
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Paul Bernard
|
Şoför
|
Chris Gorden
|
Set Sağlıkçısı
|
Jeff 'Doc' Porter
|
1. Yardımcı Ses Editörü
|
Gayle Wesley
|
Yapım Sanatçısı
|
Lilly Kilvert
|
Diğer
|
Lawrence Wright
, Menno Meyjes
, Edward Zwick
|
Diğer
|
John Armstrong
, Rory J. Aylward
, Jeff Beatty
, Maureen Beitler
, Bruce Benson
, Daniel Myers Boone
, Raymond Bulinski
, Amy Carter
, Al Cerullo
, Aria Noelle Curzon
, Jason Dean
, Peter J. Dowd Jr.
, Denis Doyle
, Stephen J. Eads
, Kathy Edwards
, Alex Fernandez
, Cliff Fleming
, Cecily Gambrell
, Ellen Gannon
, Marisa B. Gunzenhauser
, Alicia Haldenwang
, Ida Lee Henderson
, Michael Herron
, Craig Hosking
, Susanne Lariviere
, Graham Larson
, Robert A. Levine
, Jennifer Lilly
, Lori A. Lopes
, Michael McBrien
, Victoria Brown McCready
, Meredith Mills-Cavalluzzo
, Tim Monich
, Jeffrey Neumeier
, Timothy D. Orr
, Wayne Petrucelli
, Jeff 'Doc' Porter
, Bill Purple
, Alan D. Purwin
, Bill Richards
, Peggy Robinson
, Sam Sako
, Rick Shuster
, Darryl A. Smith
, Michael Sucsy
, Anita Sum
, Dirk Vahle
, Annette Vait
, Diane Ward
, Rick Whitfield
, Eric Yellin
, Michael Arthur
, Michelle Steinhardt
|
Senaryo Süpervizörü
|
James Ellis
, Catherine Gore
|
Editoryal Hizmetler
|
Gary Burritt
, Joseph M. Caracciolo
, Melissa Carter
, Daniel Fair
, Joel Heller
, Cecilia Hyoun
, John F. Lyons
, Dennis McNeill
, Deirdre Slevin
, Cynthia E. Thornton
|
Kostüm Sorumlusu
|
Pattie J. Barbosa
, Cheryl Beasley Blackwell
, Mickey Carleton
, Candice Dobkousky
, Barrett Hong
, Iris Horta Lemos
, Susan Lichtman
, Tom Macdonald
, Philip Maldonado
, Donna Maloney
, Michelle Matland
, Robert Pease
, Amy Roth
, Jonathan Schwartz
, Stephen P. Shubin
, Laura Steinman
, Peter White
, Leslie Yarmo
, Laura Sewrey
|
Kamera Teknisyeni
|
Greg Addison
, Myles Aronowitz
, Bob Balzarini
, Matthew J. Barden
, Josh Blakeslee
, Lee Blasingame
, Elizabeth Bolden
, James Boniece
, Craig A. Brink
, Scott Browner
, Deborah Brozina
, Terrence Laron Burke
, Paul Candrilli
, Michael Caracciolo
, Peter Clemence
, Alan Colbert
, Doug Dalisera
, Ed Dally
, Jerry Day
, Jeff DeLucia
, Carlos DePalma
, Clinton Dougherty
, Richie Ford
, Adam Gilmore
, Dylan Goss
, Dennis Green
, Phil Gries
, Joseph Grimaldi
, Craig Haagensen
, Bruce Hamme
, Andy Harris
, Joel Holland
, Mimi Ishikawa
, Roman Jakobi
, Glenn Kaplan
, Jeremy Knaster
, Jerry D. Knight
, Gary Lamantia
, Vincent Lanza
, Jay Levy
, Mitchell Andrew Lillian
, James Mah
, Charlie Marroquin
, Rick Marroquin
, John R. McAleer Jr.
, Niles McElroy
, John McEnerney
, William Moore
, Paul Nickason
, David Norris
, Patrick B. O'Brien
, Mark O'Kane
, Bill O'Leary
, John L. Oates
, Larry Orlick
, Wayne Paull
, Louis Petraglia
, Peter John Petraglia
, Andrew Priestley
, Melvin Pukowsky
, Collin Quinlan
, Patrick Quinn
, Al Rodgers
, Kyle Rudolph
, Anthony Salerno
, Jonathon E. Salzman
, Johnny Santiago
, Abe Schrager
, Igor Srubshchik
, Ken Tanzer
, Merie Weismiller Wallace
, Rick Whitfield
, Abbe Wool
, Chris Zamoscianyk
, Wayne Baker
, Douglas Pellegrino
, Edgar Martin
, Dana Hook
|
Özel Efektler
|
Stan Blackwell
, Wilfred Caban
, Robert Calvert
, Terry Erickson
, Guy C. Feldman
, Steven Hintz
, Kelly Kerby
, Steven Kirshoff
, Paul J. Lombardi
, Ronald W. Mathews
, Scott D. Mattson
, Jeff Miller
, David Peterson
, Scott Roark
, Matthew A. Rubin
, Steve Shines
, Chuck E. Stewart
, Parry Willard
, Dick Wood
, Steven Dearth
|
Ses
|
David W. Alstadter
, Christopher Assells
, Bill Banyai
, Lon Bender
, David Boulton
, Allan Byer
, Blake R. Cornett
, Don Coufal
, Dino Dimuro
, Dylan A. Flores
, Frank Gaeta
, Armond Ghzanian
, Hector C. Gika
, Michael Haight
, Gregory Hainer
, Dan Hegeman
, Doug Hemphill
, Hanson Hsu
, Craig S. Jaeger
, Bobby Johanson
, Dennis Johnson
, R.J. Kizer
, Dave Kulczycki
, John A. Larsen
, Tommy Louie
, David Lucarelli
, Paul Massey
, Harry B. Miller III
, James Moriana
, Linda Murphy
, Mark Ormandy
, Kelly Oxford
, Matt Patterson
, Steve F. Price
, Alex Raspa
, Charleen Richards
, Patrick N. Sellers
, David Stanke
, Donald Sylvester
, Gayle Wesley
, Jeff Wexler
, Jeffrey Wilhoit
, David Young
, Todd Resnick
|
İkinci Birim
|
Paul Bernard
, T. Sean Ferguson
, John Gallagher
, Craig Haagensen
, Stuart B. Hagen
, Greg Hale
, Peter Horton
, Thomas A. Irvine
, Nilo Otero
, Michael Pitt
, Roger Lee
|
Operasyon Yöneticisi
|
Charlie Davis
, Jonathan Filley
, Carl S. Griffin
, Thomas A. Imperato
, Andrea Isaacs
, Ray Quinlan
|
Makyaj Sorumlusu
|
Carl Bailey
, Kathryn Bihr
, Joseph A. Campayno
, Larry M. Cherry
, Cydney Cornell
, Sunday Englis
, Scott W. Farley
, William A. Farley
, Carl Fullerton
, Kelly Gleason
, Anthony Gueli
, Margie Kaklamanos
, Todd Kleitsch
, Heidi Kulow
, John Maldonado
, Todd McIntosh
, Bunny Parker
, Gerald Quist
, Evelyn Rozenfeld
, Cheri Ruff
, Mary Cooke
|
Sinematografi
|
Roger Deakins
|
Sistem Yöneticileri ve Destek
|
Jeff Roe
|
Müzik
|
Graeme Revell
, Debbi Datz-Pyle
, Paul Haslinger
, Nona Hendryx
, Larry Kenton
, John Kurlander
, Norman Ludwin
, Miriam Mayer
, Jay B. Richardson
, John Rodd
, Paul Silver
, Brian Williams
, Joshua Winget
, Patti Zimmitti
, Jivan Gasparyan
, Darrin McCann
|
Üretim Hizmetleri
|
Robin Budd
, Bruce Devan
, Jonathan Filley
, Lynda Obst
, Peter Schindler
, Edward Zwick
|
İnşaat Koordinatörü
|
Joseph S. Alfieri
|
Kondüktör
|
Larry Kenton
|
Yardımcı Editör
|
Daniel Fair
|
Kast Asistanı
|
Paul Russell
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Anita Sum
|
Özel Efekt Sorumlusu
|
Chuck E. Stewart
|
Dijital Besteciler
|
Jeff Sutherland
|
Yapım Muhasebecisi
|
Ida Lee Henderson
|
Yardımcı Yönetmen
|
T. Sean Ferguson
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Richie Ford
|
Görüntü Yönetmeni
|
Roger Deakins
|
Senaryo
|
Menno Meyjes
, Edward Zwick
, Lawrence Wright
|
Şive Koçu
|
Tim Monich
|
Steadicam Operatörü
|
Kyle Rudolph
|
Dublörler
|
Rosine 'Ace' Hatem
, Angela Meryl
, Ray Abbott
, Janet Brady
, Annie Ellis
, Jodi Michelle Pynn
, Lori Crowder
, Kimberly Cossette
, Kathy Semke
, Connie Picard
, Barbara Anne Klein
, Lisa France
, Mike Akrawi
, Anthony Batarse
, Chino Binamo
, Troy Brown
, Paul Bucossi
, Mike Cameron
, Darren A. Caperna
, Craig 'Radioman' Castaldo
, Chris Cenatiempo
, John Cenatiempo
, George B. Colucci Jr.
, Wally Crowder
, Max Daniels
, Tim A. Davison
, Anthony DeFelice
, Andrew DePalma
, Brennan Dyson
, Kiante Elam
, Tom Elliott
, Kenny Endoso
, Said Faraj
, Frank Ferrara Jr.
, Frank Ferrara
, Ralph Ferrara
, David Filippi
, Andree Gibbs
, Jack Gill
, Peter Hock
, Buddy Joe Hooker
, Norman Howell
, Jeff Imada
, Elliot M. Kaplan
, Joel Kramer
, Lane Leavitt
, Jack Lotz
, Billy D. Lucas
, Gino Lucci
, Gary McLarty
, John Meier
, Bennie Moore
, Jeff Mosley
, Mark Neveldine
, Tony Panterra
, Charlie Picerni
, Steve Picerni
, Ron Reynaldi
, Roman Rivera
, Ronnie Rondell Jr.
, John Rottger
, Michael Russo
, Rick Shuster
, Robair Sims
, Steve Stafford
, Tim Trella
, Spice Williams-Crosby
, Scott Workman
, Danny Wynands
, Chuck Zito
, Mark Zobain
|
Yönetici yapımcı
|
Peter Schindler
|
ADR Sorumlusu
|
R.J. Kizer
|
Orkestra Şefi
|
Tim Simonec
|
Oyuncu Seçimi
|
Mary Colquhoun
, Mary Goldberg
, Riccardo Bertoni
, Barbara Harris
, Sandy Holt
, David H. Kramer
, Paul Russell
, Lee A. Miles
|
Yardımcı Kostüm Tasarımcısı
|
Michelle Matland
|
Sanat Yönetimi
|
Chris Shriver
, John Warnke
, Carl Aldana
, Joseph S. Alfieri
, Henry Antonacchio
, Joseph Badalucco Jr.
, Billy Baker
, Bryan Belair
, Gary J. Brink
, Roland Brooks
, Garf Brown
, Sarah Jackson Burt
, Peter C. Clarke
, Justin Corbett
, Gerald DeTitta
, Bruce DiValerio
, Giovanni Ferrara
, Elizabeth Flaherty
, Paul Gaily
, Mark Gantt
, Jess Gonchor
, David Gulick
, Ted Harms
, Mark Harrington
, Kenny Hayes
, Michael Herlihy
, Ozzy Inguanzo
, Victor Littlejohn
, Kathy Lucas
, Charles E. McCarry
, Tom McDermott
, Jeffrey D. McDonald
, Terry Miller
, Jessica A. Milstein
, Silvija L. Moess
, Scott P. Murphy
, David Napoli
, Fred O'Connor
, Sean O'Harra
, Anthony D. Parrillo
, Mari Phillips
, Chuck Potter
, Jeffrey Rollins
, David Saltzman
, Michael Scarola
, Henry Schaub
, Robert Schleinig
, Allen Stillman
, Louis Terry
, Cedar Valentine
, Dianne Wager
, Joan Winters
, Richard Bryan Douglas
, Peter Regnier
|
Dublörler Koordinatörü
|
Joel Kramer
|
Kuaför
|
Larry M. Cherry
|
Ses Editörü
|
Frank Gaeta
|
Elektrikçi
|
Jeremy Knaster
|
Kostüm Tasarımı
|
Ann Roth
|
Eş Yapımcı
|
Jonathan Filley
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Jonathan Filley
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Jess Gonchor
|
Set Dekorasyon
|
Gretchen Rau
|
Sorumlu Sanat Yönetmeni
|
John Warnke
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Lilly Kilvert
|
Editör
|
Steven Rosenblum
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Graeme Revell
|
Müzik Programcısı
|
Paul Haslinger
|
Yapımcı
|
Lynda Obst
, Edward Zwick
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Joseph Conti
|
Diyalog Editörü
|
Michael Haight
|
Baş Kostümcü
|
Tom Macdonald
|
Yardımcı Butafor
|
Peter C. Clarke
|
ADR Editörü
|
Donald Sylvester
|
Film Araç Koordinatörü
|
Robert Griffon Jr.
|
Set Şefi
|
Gerald DeTitta
|
Editör Yardımcısı
|
Cynthia E. Thornton
|
Butafor
|
David Gulick
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Elizabeth Flaherty
|
Video Assist Operatörü
|
Joel Holland
|
Ses Tasarımcısı
|
Gregory Hainer
|
Birim Reklamcısı
|
Robert A. Levine
|
Sorumlu Ses Editörü
|
John A. Larsen
|
Sahne Sanatçısı
|
Garf Brown
|
Sanat Bölümü Asistanı
|
Ozzy Inguanzo
|
Marangoz
|
Michael Herlihy
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Blake R. Cornett
|
Müzik Editörü
|
Jay B. Richardson
|
Jenerik Mikser
|
John Kurlander
|
Yer Seçici
|
Lori A. Balton
|
Protez Makyaj Sanatçısı
|
Todd Kleitsch
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Paul J. Lombardi
|
Görsel Efektler
|
Fred Toye
, Joseph Conti
, Bryan Cooke
, Brian Griffin
, Brian Jochum
, Peter Kuran
, Alan Munro
, Marilyn Nave
, Jeff Roe
, Robert Stromberg
, Jeff Sutherland
, Rich Thorne
, Patrick Zentis
, David Ziek
, Jacqueline Zietlow
|
Kıyafet Sorumlusu
|
Donna Maloney
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Robert Stromberg
|
Ortak Yapımcı
|
Robin Budd
|
Dolly Sorumlusu
|
Bruce Hamme
|
Baş Kuaför
|
William A. Farley
|
Genel
|
Terry Erickson
, Eric Yellin
, Rich Thorne
, Jeffrey Wilhoit
, Craig Haagensen
, David Bernstein
, Philip Maldonado
, Sam Hutchins
, James Boniece
, Wayne Petrucelli
, Peter Clemence
, Greg Hale
, David W. Alstadter
, Ed Dally
, Sarah Jackson Burt
, Deborah Brozina
, Susanne Lariviere
, Bobby Johanson
, Justin Corbett
, Michael Scarola
, Joan Winters
, Jeffrey Angel
, Jessica A. Milstein
, Alan Colbert
, Roland Brooks
, Darryl A. Smith
, Jason Dean
, Julio Salazar
, Marisa B. Gunzenhauser
, Jeffrey Neumeier
, Steven Rosenblum
|