7.7

404 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.2 (14.615 OY)

Vizyon Tarihi

4 Mart 2005

Süre

1 Saat 34 Dk.

Ülke

Türkiye

Yönetmen

KONUSU

Üç yakın arkadaşın hayatları, içlerinden biri yüzünden tamamen değişecektir. Her zamanki gibi akıp giden günler artık hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaktır…Vaktinden çok sonra askerliğini yapan İbrahim nerede bir resmi kıyafet görse hemen oradan kaçar olmuştur. Sadece masum bir korku gibi gözüken bu fobisi yüzünden sevdiği arkadaşları ve kendisinin başına gelmeyen kalmaz. Arkadaşlarıyla beraber kendini mahkeme salonlarından, hapishaneye kadar uzanan bir yolculukta bulur.Neler olup bittiğini anlamadan cezaevine düşen, üç arkadaşın akılları hep dışarıdadır. Ama geride kalanlar yavaş yavaş kendi yollarını çizmektedir.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (29)

@fruit-fly yazdı...

Paz, 14 Ara 2014, 13:21 (3 yıl önce)

En iyi yerli komedi goeesss too..

@strangelove yazdı...

Çar, 05 Kas 2014, 04:57 (4 yıl önce)

genel olarak komedi türünde etiketlenmiş bir film ama izlerken barındırdığı dramı daha yoğun hissettim.   ayrıca rasim öztekin'in bu filmde brebad'in hank schrader'ı dean norris'e çok benziyor.

@serkan-aydemir yazdı...

Çar, 15 Eki 2014, 23:18 (4 yıl önce)

10 / 10

Tarihi bir yapım.   Çok önceden izlemiştim, ama hala etkisi devam ediyor. Her dönem ülke gündemine oturacak bir eleştiri filmi. Ferhan Şensoy bu filmle ne kadar değerli biri olduğunu bizlere gösterdi ki zaten biliyorduk. Adında saklı gerçeklilk diyerek bizlere bu ülkede çok olan ve her geçen gün daha da olacak bir konuyu yergi ve ironiyle anlatması filmi daha da değerli yapıyor. Kaçırmayın.   İyi seyirler.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Pardon filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Pardon filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Pardon filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER