7.8

469 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.2 (17.899 OY)

KONUSU
Üç yakın arkadaşın hayatları, içlerinden biri yüzünden tamamen değişecektir. Her zamanki gibi akıp giden günler artık hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaktır

Vaktinden çok sonra askerliğini yapan İbrahim nerede bir resmi kıyafet görse hemen oradan kaçar olmuştur. Sadece masum bir korku gibi gözüken b
... Devamı
Üç yakın arkadaşın hayatları, içlerinden biri yüzünden tamamen değişecektir. Her zamanki gibi akıp giden günler artık hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaktır

Vaktinden çok sonra askerliğini yapan İbrahim nerede bir resmi kıyafet görse hemen oradan kaçar olmuştur. Sadece masum bir korku gibi gözüken bu fobisi yüzünden sevdiği arkadaşları ve kendisinin başına gelmeyen kalmaz. Arkadaşlarıyla beraber kendini mahkeme salonlarından, hapishaneye kadar uzanan bir yolculukta bulur.

Neler olup bittiğini anlamadan cezaevine düşen, üç arkadaşın akılları hep dışarıdadır. Ama geride kalanlar yavaş yavaş kendi yollarını çizmektedir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@koraydiyebirisi

1 ay önce

9 / 10

G.O.R.A ile birlikte, yakın dönem Türkiye sinemasının, replikleri en sık kullanılan filmi olsa gerek. Bu da kendini defalarca izleten standartından geliyor. Eğer ki bugüne dek atladıysanız, şanslısınız. Bir başyapıt sizi bekliyor.

@fruit-fly

6 yıl önce

En iyi yerli komedi goeesss too..

@strangelove

6 yıl önce

genel olarak komedi türünde etiketlenmiş bir film ama izlerken barındırdığı dramı daha yoğun hissettim.

ayrıca rasim öztekin'in bu filmde brebad'in hank schrader'ı dean norris'e çok benziyor.

@serkanaydemir

6 yıl önce

10 / 10

Tarihi bir yapım.

Çok önceden izlemiştim, ama hala etkisi devam ediyor. Her dönem ülke gündemine oturacak bir eleştiri filmi. Ferhan Şensoy bu filmle ne kadar değerli biri olduğunu bizlere gösterdi ki zaten biliyorduk. Adında saklı gerçeklilk diyerek bizlere bu ülkede çok olan ve her geçen gün daha da olacak bir konuyu yergi ve ironiyle anlatması filmi daha da değerli yapıyor. Kaçırmayın.

İyi seyirler.
T

@tyfndulger

6 yıl önce

Çok değil 4-5 senede bir böyle güzel Türk Filmi çıksa ne güzel olur :)

@perakendeshakes

6 yıl önce

Sırf göndermeleri için tekrar tekrar izlenebilir.

-hangi örgüte üyesin?

+türk silahlı kuvvetleri.


Beni adamdan sayıp alacak örgüte zaten ben girmem. o örgüt ibrahim'e kaldıysa, örgüt bile sayılmaz! - beni kabul edecek bir klübe üye olmak istemem-
D

@dwayde

7 yıl önce

8.9 / 10

Tam bir Ortaoyuncular işi, zaten filmde tiyatro oyunu havasını almamak mümkün değil. Bu adamların yaptıkları her şey izlenir.

@black-1

8 yıl önce

Adalet sistemimizin nasıl işlediğini vurgulayan, ağlanılacak halimize güldügümüz film..

@kimliksizadam

8 yıl önce

ulusolcu ferhan'ın başını belaya sokmadan sistemle dalga geçtiği film.o sever böyle şeyleri, yapıyormuş gibi gözüküp yapmamak filan.

@thaswek

8 yıl önce

10 / 10

arkadaşlar arasında izlenicek filmler vardır derdi eski hocam işte bu o filmlerden böyle toplanıldımı her seferinde izlenilesi

@kaede

8 yıl önce

filminden önce tiyatrosunu izlemiştim filmi kadar güzel bir yerlerden bulup izlemenizi öneririm (ki ben tiyatroyu zerre sevmem-devekuşu kaberesi hariç)

filmde keşke eniştesini 3. kişi olarak söyleselerdi diyor insan. filmin mantık hatasını da söyleleyeyim tam olsun sinop lapalı cezaevine (kapalı orası şuan müze ) trenle gidiyorlar ama o taraflara tren gitmiyor bildiğim kadarıyla ama olsun o kadar olur...
N

@noumenon

8 yıl önce

7.7 / 10

Türkiye'de adaletin nasıl uygulandığının aynası niteliğindedir. Suçlular dışarıda iken suçsuzlar içeridedir. Aynen şu an darbe adı altında kemalist komutanları içeri attıkları gibi. Ferhan Şensoy ve Rasim Öztekin'in oyunculuk kariyeri tartışılmaz zaten. Ama beni en çok güldüren sahneler Bülent Kayabaş'ın olduğu sahnelerdi. Bu adamın mimikleri, konuşması, oyunculuğu bir başka..
Z

@zgrdrtyl

8 yıl önce

9.5 / 10

2000'li yıllarda izlediğim en iyi ve en kaliteli komedi filmi kesinlikle budur.

Saçma sapan komedi filmlerinden bıkanlar gerçek komedi nasıl olur görmek için izlesinler derim :)
B

@buddhaben

9 yıl önce

9 / 10

Son yılların en iyi yerli komedisi.

@maroia

9 yıl önce

10 / 10

Ferhan Usta'nın yazdığı kötü herhangi bir şey görmedim ben, oynadığı da. Hal böyle olunca Pardon da en iyi filmler arasına giriyor Türk Sineması'nda. Abidik gubidik Kutsal Damacanalar hede hödöler izleyeceğinize Pardon izleyin tekrar tekrar daha iyi.
SPOILER

Pardon filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Pardon filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Pardon filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL