7.6

288 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (197.584 OY)

KONUSU
Müzisyen Eric Draven ve nişanlısı Shelly, düğünlerinin arifesinde Top Dollar isimli berbat tipin başını çektiği serseri çetesi tarafından saldırıya uğrar ve katledilirler. Bir yıl sonra Eric’in mezarını ziyaret eden bir karga, genç adamın intikamcı bir ruh olarak ölümden dönüşünün de simgesi olacakt ... Devamı
Müzisyen Eric Draven ve nişanlısı Shelly, düğünlerinin arifesinde Top Dollar isimli berbat tipin başını çektiği serseri çetesi tarafından saldırıya uğrar ve katledilirler. Bir yıl sonra Eric’in mezarını ziyaret eden bir karga, genç adamın intikamcı bir ruh olarak ölümden dönüşünün de simgesi olacaktır. Alınacak intikamlar, verilecek dersler vardır...

James O’Barr’ın 90’ların başında epey popüler olan gotik çizgi romanı The Crow’u beyazperdeye taşıma şansı, ileride haklı bir isim yapacak olan Alex Proyas’a da ilk uzun metrajını gerçekleştirme vesilesi olarak geri dönüyor. Filmin başrolündeki (Bruce Lee’nin oğlu) Brandon Lee’nin çekimlerin bitmesine günler kala, yanlış doldurulmuş bir silah yüzünden sette ölmesi de, unutulmayacak trajik anlardandır...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tarik75

8 ay önce

8 / 10

Sinemada izlemiştim.Hatta hiç unutmam The crow un karga demek olduğunu bilmeyen Ölümsüz aşk olduğunu zanneden birisi otobüsün arka camına The crow yazmıştı :)
K

@kerimakb

9 ay önce

8.7 / 10

"Yahu nerede bu adam şimdi ne yapıyor diye sorarsanız;Brandon Lee'nin Bruce Lee'nin oğlu olduğunu ve sette kaza kurşunuyla bu dünyaya veda ettiğini öğreniyorsunuz; ancak filmde mezarından dirilip çıkan ve adaleti kendi elleriyle sağlayan bir maktulü canlandırıyor

@gulceonenoglu

2 yıl önce

10 / 10

It can't rain all the time ..

@tiamath

3 yıl önce

6 / 10

Öldükten sonra ruhun bir kargaya geçtiğini ve o karga üzerinden hala dünyayı izlediğine inanan bir inanış bulunmaktadır. Eric, yaşadığı son derece travmatik bir olay sonrası bu efsaneyle ödüllendirilir ve intikamını alması için fırsat verilir. Ortalama bir film. Zamanına göre fena sayılmaz. Karanlık atmosfer iyi yansıtılmış. Karakterin çizimini ister istemez joker temasına benzetebiliyorsunuz.

@hrarchon

4 yıl önce

Filmin başrolündeki (Bruce Lee’nin oğlu) Brandon Lee’nin çekimlerin bitmesine günler kala, yanlışlıkla gerçek mermi doldurulmuş bir silah yüzünden sette ölmesi de, unutulmayacak trajik anlardandır.

@hrarchon

4 yıl önce

Eğer sevdiğimiz kişiler bizden çalınmışsa onları yaşatmanın yolu onları sevmeyi bırakmamaktır. Binalar yanar, insanlar ölür, ama Gerçek Sevgi sonsuza kadar sürer.

@berenices

4 yıl önce

It can ’t rain all the time

@ericdraven35

4 yıl önce

8 / 10

Brandon Lee : Eric Draven
çocukken izleyip etkilendiğim ve filmin karanlık temasına bayıldığım bir film herkese tavsiye ederim.

@mutluus

8 yıl önce

Film. Sadece film. O yillardaki izleyici kitlesi icin normalin ustunde fakat simdi ile kiyas etmek gereksiz. Bu haseble konu guzel kurgu eksik vs vs.
M

@mratyksl

9 yıl önce

9.1 / 10

filmin teması ölüm üzerine ve ironik bir şekilde film çekimi sırasında brandon lee nin ölümü. efsane bir film. brandon ölmeseydi çok çok daha iyi bir aktör olabilirmiş.

@cruachan

9 yıl önce

10 / 10

Bu filmde dikkat çekici bir performans sergileyen Brandon Lee'nin çekimler sırasında ölümünün de etkisi ile 'kült' filmler arasına giren yapım, Eric Draven karakterini bu filmi yıllar geçsede hep hatırlıcam hiç unutmıcam.
G

@gaddar_kerim

10 yıl önce

Bu filme kargalar bile güler.

@ustilago

10 yıl önce

behrenginin kitabından seneryolaştırılmıştır bu film,kitapta film gibi

@betulkars

10 yıl önce

Filmin dvdsinde Brandon Lee'nin ölmeden önceki son röportajı var.Filmin konusundan dolayı hayattan ve ölümden bahsetmiş, izlerken bi garip oldum.Üzücü gerçekten.Bi de röportajı izlerken ölümlerinin erken yaşanmasındaki benzerliğin katkısı var mıydı bilmiyorum ama Heath Ledger'a çok benzettim Brandon Lee'yi.
B

@buuura

10 yıl önce

filmin senaryosu oyuncuların oyunculuğu filmin müzikleri filmi seriden farklı kılan ayıran ayrıntılar özellikle bir de filmin çekimlerinin bitimine az bir süre kala çekimler sırasında yanlışlıkla doldurulmuş olduğu söylenen bir silah ile öldürülmüş olan baş rol oyuncusu Brandon Lee'nin son filmi olması özelliği belkide bu filmi özel yapan unsurlardan bir tanesi diyebiliriz
SPOILER

Karga filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Karga filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Karga filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL