7.5

808 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.1 (854.703 OY)

KONUSU
Herkesin "Dude" diye hitap ettiği Jeffrey Lebowski günün birinde iki gagnsterin, evine girip tartaklayarak borcunu ödemesini istemeleri üzerine bir başka Lebowski’nin daha aynı şehirde yaşadığını anlar. Evine giren gangsterlerin odanın görünüşünü tamamlayan halısına işemelerine içerleyen Dude, kirle ... Devamı
Herkesin "Dude" diye hitap ettiği Jeffrey Lebowski günün birinde iki gagnsterin, evine girip tartaklayarak borcunu ödemesini istemeleri üzerine bir başka Lebowski’nin daha aynı şehirde yaşadığını anlar. Evine giren gangsterlerin odanın görünüşünü tamamlayan halısına işemelerine içerleyen Dude, kirlenen halısını tazmin etmek için diğer Lebowski’nin yanına gider. Bu ziyaret sonucunda işsiz Dude para kazanabileceği bir yol bulmuştur. Sadece Lebowski’nin karısını kaçıranlara verilecek fidyeyi söylenen yere bırakması onu zengin bir adam yapacaktır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

6 ay önce

6.5 / 10

Film, bir tutam absurt komedi ile bir sistem eleştirisi. Tam bir komedi filmi izliyorum kafasıyla izlenilmemeli. Tüm karakterler, amerikada topluma yerleşmiş birşeyi eleştirme üzerine kurulu. Hiçbirşeyin umurunda olmadığı bir Jeffrey, Vietnam savaşına takılıp kalmış bir walter, genç kadın düşkünü zenginler, para koparma derdinde olan kadınlar, fırsatçı mafyavari tipler derken liste uzuyor. Tüm bu karakterler bizim toplumumuza doğrudan hitap etmediği için de pek beğeni toplamıyor. Ama bir kaç sahnenin gerçekten sağlam güldürdüğünü de yabana atmamak lazım.

@serifayaz

7 ay önce

Yıllardır kategori farketmeksizin film izlerim.Özellikle 90'lar amerikan sinemasının hayranıyım fakat bu film benim açımdan vasat olarak kaldı.Bazı arkadaşlar kült yapım,top 250'de falan gibi yorumlar yapmış,ama bir komedi yapımı izliyorsanız seyirciyi eğlendirmesi beklenir.Malesef ben de o etki oluşmadı 1-2 sahne dışında.Mesela ''Ayı teddy'' film serisini aralıklarla açıp izlerim,beni diyaloglarıyla,işleyişiyle kahkahaya boğan bir filmdir,ama bu film'i 2.kez izlermiyim derseniz asla derim.Öyle bir film değil kesinlikle bana kalırsa.
E

@enginsavsatli

11 ay önce

8.5 / 10

Aradığım din bulundu :) şu içtiği şeyi içmem lazım.

@bthnrtll

2 yıl önce

5.8 / 10

Filmin tek komik yanı, türünün komedi olması.

@niyetisyen

3 yıl önce

Bazen gideceğiniz yerden ziyade yolun kendisi seyredilir. Bu film de öyle bence, senaryo veya punchline beklentisine girmemek gerek.

@paleman

4 yıl önce

Dünyanın en saçma senaryosu ile yapılmış en harika filmi olabilir. İzlerken ben ne izliyorum yahu diyorsunuz ama kapatmayı da yemiyorsunuz. Böyle saçma ama sürükleyici filmleri sevenler için öneririm. Şahsen benim izlerken inanılmaz eğlendiğim bir filmdi.

@mkarakose

4 yıl önce

8.7 / 10

Film tamamen insanların saçmalığı ve zaafiyetleri üzerine kurulu. Paraya tapan nihilistler, gold digger kadınlar, kadın düşkünü zengin iş adamları, bowling manyağı bir sapık, yaşadığı her şeyi Vietnam’la bağdaştıran bir tip ve tüm bu kargaşanın ortasında elinde White Russian’ı ile atlet don gezen o adam: The Dude.
K

@kahramansmt

6 yıl önce

7 / 10

Komedi filmleri morali bozuk kişileri güldürdükleri için komedi filmi olarak anılır. Morali yerinde olan kişiyi maymun taklidi yaparakta güldürebilirsin. Güldürmediği için sana puanım 6.7

Overrated.

@bettercallemin

7 yıl önce

6 / 10

Burdaki yorumları dikkate alıp izlemiştim. doğrusu benim için bir zaman kaybıydı diyebilirim. Niye pu kadar yüksek puanı var anlamış değilim.
E

@epikurgray

8 yıl önce

O bir efsane o bir dudeee. hayattaki her türlü absürtlüğe absürtçe davranan adam dude.Yemişim işi gücü her hafta bowlinge gitsek bi barda öylece yayılıp otursak her şeyi kafaya takmasak diyenlerdenseniz ve hala izlememişseniz daha fazla beklemeyin .
M

@mementomori23

9 yıl önce

7 / 10

kafam hiç ağırmasın iki saat birşey düşünmeyim yeter diyorsanız izlenecek bir film çok anlattığı yada anlatmaya çalıştığı birşey yok
J

@josephwhite

10 yıl önce

7.2 / 10

Çok yorumlanacak bir film değil aslında, günümüzün komedi filmlerinden daha güzel espriler var, dakikada bir edilen küfürleri bir kenara iterseniz oldukça eğlenceli ama size "dünyanın anlamını" vermeyecek ve bu niyette zaten çekilmeyen bir film. Küllerin okyanusa döküldüğü sahne tek başına kısa bir film olsa gülünmez ama o karakterleri tanıyorsunuz ve en sonunda güldürüyor sizi :) ayrıca filmdeki karakter ve esprilerin "Seinfeld" den alıntı olduğunu ya da etkilenildiğini düşünüyorum

@candlejack

10 yıl önce

Beyninizi yormadan, kendinizi sıkmadan 2 saatlik film yolculuğunuzu keyifle geçirebileceğiz bir film. Yer yer güldürdü, merak ettirdi.
O

@ofsayttaduranfi

10 yıl önce

hayat tarzına yakınlığınız ölçüsünde bepeninizin artacağı bir film

@dinopis

10 yıl önce

10 / 10

şu film hakkında fütursuzca atıp tutanları allah taş eder.
SPOILER

Büyük Lebowski filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Büyük Lebowski filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Büyük Lebowski filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL