7.5

782 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.1 (798.302 OY)

KONUSU
Herkesin "Dude" diye hitap ettiği Jeffrey Lebowski günün birinde iki gagnsterin, evine girip tartaklayarak borcunu ödemesini istemeleri üzerine bir başka Lebowski’nin daha aynı şehirde yaşadığını anlar. Evine giren gangsterlerin odanın görünüşünü tamamlayan halısına işemelerine içerleyen Dude, kirle ... Devamı
Herkesin "Dude" diye hitap ettiği Jeffrey Lebowski günün birinde iki gagnsterin, evine girip tartaklayarak borcunu ödemesini istemeleri üzerine bir başka Lebowski’nin daha aynı şehirde yaşadığını anlar. Evine giren gangsterlerin odanın görünüşünü tamamlayan halısına işemelerine içerleyen Dude, kirlenen halısını tazmin etmek için diğer Lebowski’nin yanına gider. Bu ziyaret sonucunda işsiz Dude para kazanabileceği bir yol bulmuştur. Sadece Lebowski’nin karısını kaçıranlara verilecek fidyeyi söylenen yere bırakması onu zengin bir adam yapacaktır.
Jeff Bridges

Jeffrey 'T...

John Goodman

Walter Sob...

Julianne Moore

Maude Lebo...

Steve Buscemi

Theodore D...

Peter Stormare

Nihilist #...

David Huddleston

Jeffrey 'T...

John Turturro

Jesus Quin...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@bthnrtll

10 ay önce

5.8 / 10

Filmin tek komik yanı, türünün komedi olması.

@yigithan300

10 ay önce

10 / 10

İnsan kalbi ile ağlar, aklı ile güler.

@niyetisyen

1 yıl önce

Bazen gideceğiniz yerden ziyade yolun kendisi seyredilir. Bu film de öyle bence, senaryo veya punchline beklentisine girmemek gerek.

@paleman

2 yıl önce

Dünyanın en saçma senaryosu ile yapılmış en harika filmi olabilir. İzlerken ben ne izliyorum yahu diyorsunuz ama kapatmayı da yemiyorsunuz. Böyle saçma ama sürükleyici filmleri sevenler için öneririm. Şahsen benim izlerken inanılmaz eğlendiğim bir filmdi.

@mkarakose

2 yıl önce

8.7 / 10

Film tamamen insanların saçmalığı ve zaafiyetleri üzerine kurulu. Paraya tapan nihilistler, gold digger kadınlar, kadın düşkünü zengin iş adamları, bowling manyağı bir sapık, yaşadığı her şeyi Vietnam’la bağdaştıran bir tip ve tüm bu kargaşanın ortasında elinde White Russian’ı ile atlet don gezen o adam: The Dude.
K

@kahramansmt

4 yıl önce

7 / 10

Komedi filmleri morali bozuk kişileri güldürdükleri için komedi filmi olarak anılır. Morali yerinde olan kişiyi maymun taklidi yaparakta güldürebilirsin. Güldürmediği için sana puanım 6.7

Overrated.

@bettercallemin

5 yıl önce

6 / 10

Burdaki yorumları dikkate alıp izlemiştim. doğrusu benim için bir zaman kaybıydı diyebilirim. Niye pu kadar yüksek puanı var anlamış değilim.
E

@epikurgray

7 yıl önce

O bir efsane o bir dudeee. hayattaki her türlü absürtlüğe absürtçe davranan adam dude.Yemişim işi gücü her hafta bowlinge gitsek bi barda öylece yayılıp otursak her şeyi kafaya takmasak diyenlerdenseniz ve hala izlememişseniz daha fazla beklemeyin .
M

@mementomori23

8 yıl önce

7 / 10

kafam hiç ağırmasın iki saat birşey düşünmeyim yeter diyorsanız izlenecek bir film çok anlattığı yada anlatmaya çalıştığı birşey yok
J

@josephwhite

8 yıl önce

7.2 / 10

Çok yorumlanacak bir film değil aslında, günümüzün komedi filmlerinden daha güzel espriler var, dakikada bir edilen küfürleri bir kenara iterseniz oldukça eğlenceli ama size "dünyanın anlamını" vermeyecek ve bu niyette zaten çekilmeyen bir film. Küllerin okyanusa döküldüğü sahne tek başına kısa bir film olsa gülünmez ama o karakterleri tanıyorsunuz ve en sonunda güldürüyor sizi :) ayrıca filmdeki karakter ve esprilerin "Seinfeld" den alıntı olduğunu ya da etkilenildiğini düşünüyorum

@candlejack

8 yıl önce

Beyninizi yormadan, kendinizi sıkmadan 2 saatlik film yolculuğunuzu keyifle geçirebileceğiz bir film. Yer yer güldürdü, merak ettirdi.
hayat tarzına yakınlığınız ölçüsünde bepeninizin artacağı bir film

@dinopis

8 yıl önce

10 / 10

şu film hakkında fütursuzca atıp tutanları allah taş eder.

@thematrixhasyou

8 yıl önce

Tıknaz abimizin sürekli olayları Vietnam'a bağlamasına çok güldüm :))

@yakamoz29

9 yıl önce

8.3 / 10

Halk arasından kendi düşündükleriyle yarattığı zevki fiillerinden oluşturulan sade ve anlam yüklü berduş burjuvazi kahramanın baş rolünde ve etrafiyle üstün performansla zenginlik kibr ve orta-sınıf patavatsızlığı, gayet başarılı film pek tabii hatta askerlerin üstünlük ve ef’alinden mağruriyeti ile hepsini mizahi surette anlatan "Coen kardeşler yapıyor dedirtteren" şah-eserleri film. Ha bu arada "kardeşler" oyuncuların kabiliyetlerini çok iyi kullanmışlar, muvaffakiyet sağlamışlar.
SPOILER

Büyük Lebowski filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Büyük Lebowski filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Büyük Lebowski filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL