8.9

64 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.5 (77.387 OY)

KONUSU
Edward ve Alphonse Elric Amestris ülkesinin Resembool köyünde yaşamaktadırlar. Babaları Hohenheim, yetenekli bir simyacı, Edward çok küçükken ve Aphonse daha bebekken evden ayrılmıştır. Yıllar sonra anneleri Trisha Elrici ölümcül bir hastalıkta kaybetmişlerdir. Annelerinin ölümünden sonra, onlara si ... Devamı
Edward ve Alphonse Elric Amestris ülkesinin Resembool köyünde yaşamaktadırlar. Babaları Hohenheim, yetenekli bir simyacı, Edward çok küçükken ve Aphonse daha bebekken evden ayrılmıştır. Yıllar sonra anneleri Trisha Elrici ölümcül bir hastalıkta kaybetmişlerdir. Annelerinin ölümünden sonra, onlara simya öğretecek bir Sensei (öğretmen) buluncaya kadar Winry ve onun babaannesiyle yaşarlar. Eğitimlerini tamamladıktan sonra, babalarının notları arasında buldukları dönüşüm çemberi ile annelerini yeniden canlandırma isteği içinde eve dönerler. Bununla beraber, bu girişim başarısız olur, biçimsiz et ve kemik yığınıyla sonuçlanır ve Edwardın sol bacağına, Alphonseun da tüm vücuduna mal olur. Kardeşini kurtarmak için ümitsiz bir çabayla Edward, sağ kolunu kurban eder ve kardeşinin ruhunu bir zırha mühürler. Bundan sonra, Edwardın sol bacağı ve sağ kolunun yerine Automail, bir çeşit gelişmiş protez uzuv, takılır.

Roy Mustang isimli bir Devlet Simyacısı, çocukların babalarını aramak hakkında gönderdikleri mektuplara cevaben başarısız geçen insan dönüştürmesi esnasında gelir. Çocukların simyadaki yeteneklerini görünce Mustang, amaçlarını başarmanın yolunun Devlet Simyacısı olmaktan geçtiğini söyler ve kendisi için çalışmalarını teklif eder. Adamın teşvikiyle Edward, Devlet Simyacılarının kaynaklarından faydalanarak kendisinin ve Alphonseun kaybettiklerini nasıl geri alabileceklerini araştırabilmek için Devlet Simyacısı olacağını beyan eder. Kardeşler sonradan Felsefe Taşını öğrenirler ve onu araştırmak diğer bir değişle vücutlarını geri kazanabilmek için yola çıkarlar. Yol boyunca Felsefe Taşının hiçbir zaman bilmek istemeyecekleri sırlarını keşfederler ve ayrıca onu elde edebilmek için yapamayacakları hiçbir şey olmayan insanlarla karşılaşırlar.
Romi Park

Edward Elr...

Rie Kugimiya

Alphonse E...

Megumi Toyoguchi

Winry Rock...

Toru Okawa

Roy Mustan...

Ryotaro Okiayu

Scar (ses)

Naomi Wakabayashi

Sheska (ses)

Nana Mizuki

Wrath (ses)

Miyoko Asô

Pinako Roc...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
S

@sekoleyte

9 yıl önce

Bunu bitirip brotherhood a geçcem zannedip de yorumlarda devamı değil de farklı bir biçimde konunun ele alınışını öğrenince bir garip hissettim :/ Biraz daha zaman geçsin öyle başlarım diğerine :P

@dilanzkafka

12 yıl önce

9.5 / 10

Sırf mükemmel kardeşlikleri için bile izlenebilir bu anime. Bir yandan güldürürken öbür yandan üzmesiyle de beni alt üst etmiştir.
N

@newrules

14 yıl önce

9.4 / 10

Bu seri orijinal mangayı takip etmemiş, bir yerden sonra farklı bir senaryoyla hazırlanmıştır...

2009 da çıkan Fullmetal Alchemist Brotherhood ise mangaya sadık kalmıştır...

ilk seri, karakterleri çok daha ayrıntılı işlemiş çok daha derinlikli ele almıştır...

ikinci seri ise hem konusunun farklılığı hem de çizimleriyle ön plandadır..

Kimileri orijinal konuya bağımlılığından dolayı ikinci serinin daha iyi olduğunu söylemektedir...

Bana sormayın... Ben ikisini de bayıla bayıla izledim... :)

@geyiklif

14 yıl önce

10 / 10

Ekler falan olmadan seri 51 bölüm ve toplamda 25 saattir, her dakikası izlenmeye değer almış yürümüş kardeşlik destanıdır.
SPOILER

Fullmetal Alchemist dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Fullmetal Alchemist dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Fullmetal Alchemist dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL