8.6

11 OY
PUAN VER
5

IMDb: 9.3 (1.506 OY)

KONUSU

2014 baharında Türkiye. Sınırda düşmanların çoğaldığı, içeride tehlikeler çemberinin giderek daraldığı bir dönem. Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en büyük tehditleriyle karşı karşıya. BÖRÜ, vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanların destanını anlatıyor. Onlar son kale. Star TV, DAĞ II filminin yazarı ve yönetmeni Alper Çağlar’ın yeni projesi BÖRÜ ile özel kanalların ilk 60 dakikalık dizisine imza atıyor. Türkiye’nin yakın tarihinde yaşanan gerçek olaylardan esinlenen BÖRÜ, 1’er saatlik 6 bölümden oluşacak ve büyük finalini beyaz perdede yapacak. 2017 sonbaharında Star TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak bölümlerin ardından, BÖRÜ’nün sinema filmi de 2018 sonbaharında vizyonda olacak. DAĞ film serisine imza atan CaglarArts ve Insignia ortaklığının, Star Yapım ile yeni ortaklığıyla hayata geçecek olan BÖRÜ’nün çekimleri, kısa süre önce başladı. Oyuncular, çekim öncesinde özel bir kampa girerek aldıkları eşi benzeri görülmemiş üç aylık bir taktik eğitimle diziye hazırlandı. BÖRÜ’nün oyuncu kadrosunda, izleyicinin DAĞ film serisinden tanıdığı pek çok isim var. Aralarında, Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Emir Benderlioğlu, Fırat Doğruloğlu, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Can Nergis, Armağan Oğuz, Bedii Akın, Ozan Ağaç, Gürol Tonbul gibi isimlerin bulunduğu oyuncuların her biri, Polis Özel Harekat’ın en seçkin birimi, 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ timinin üyelerine hayat verecek. Deneyimli oyuncu Mesut Akusta da, Özel Harekat’ın kurucuları arasında yer alan en önemli karakterlerden birini canlandıracak. Alper Çağlar’ın seri yaratıcısı olduğu ve ortağı Doruk Acar ile beraber yapımcılığını da yaptığı dizinin bölüm yönetmenleri ise CaglarArts-Insignia bünyesindeki genç yetenekler Can Emre ve Cem Özüduru. Tıpkı DAĞ filmlerinde olduğu gibi, gerçek hikayelerden esinlenen, gerçek ekipmanlar ile gerçek mekanlarda çekilen BÖRÜ, özellikle çatışma sahnelerinde kullanılacak görsel efektleriyle dikkat çekecek.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@yulunga yazdı...

Per, 15 Mar 2018, 06:45 (3 ay önce)

9 / 10

benzer temadaki milletin gazını alıp yalakalık yapan dizilerden apayrı bir kulvarda. başta börü de o tarz bir dizi olacak kesin diye düşünmüştüm ama ilk üç bölümü izleyince bu düşüncemi bana yedirdi. lafını esirgemeyen cesur bir dizi ve şimdiden türk televizyon tarihindeki en kaliteli yapımlardan olmuş diyebiliriz rahatlıkla.  dizinin tek eksisi; yayınlanan eski bölümlerin blutv dışında hiçbir yerde bulunamaması. sadece yayınlanan son bölümü star tv'nin kendi sitesi üzerinden izleyebiliyorsunuz o da yeni bölüm gelene kadar.    çirkin olsan bile adındaki üçüncü bölümü izleyip de gözleri nemlenmeyecek insanın kalbi kurumuştur diye düşünüyorum. izlemeyen birinin gözü takılır da o anın etkisi kaçar diye yazmak istemiyorum ama malum sahne gerçekten de izlediğim en etkili sahnelerden biriydi diyebilirim  

@sehrinazizi yazdı...

Per, 01 Mar 2018, 17:25 (4 ay önce)

9 / 10

Alper Çağlar, Dağ 2 kalitesinde ki bir işini Türk televizyonlarına armağan etmiş.      korkmadan ve hiç çekinmeden Mustafa Kemal Atatürk'ün adını anmaktan vazgeçmeyen Alper Çağlar'a sonsuz teşekkürler.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Börü dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Börü dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Börü dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI