8.2

33 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.2 (6.446 OY)

KONUSU
2014 baharında Türkiye. Sınırda düşmanların çoğaldığı, içeride tehlikeler çemberinin giderek daraldığı bir dönem. Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en büyük tehditleriyle karşı karşıya. BÖRÜ, vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanların destanını anlatıyor. Onlar son kale. Star TV, DAĞ II filminin ... Devamı
2014 baharında Türkiye. Sınırda düşmanların çoğaldığı, içeride tehlikeler çemberinin giderek daraldığı bir dönem. Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en büyük tehditleriyle karşı karşıya. BÖRÜ, vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanların destanını anlatıyor. Onlar son kale. Star TV, DAĞ II filminin yazarı ve yönetmeni Alper Çağların yeni projesi BÖRÜ ile özel kanalların ilk 60 dakikalık dizisine imza atıyor. Türkiyenin yakın tarihinde yaşanan gerçek olaylardan esinlenen BÖRÜ, 1er saatlik 6 bölümden oluşacak ve büyük finalini beyaz perdede yapacak. 2017 sonbaharında Star TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak bölümlerin ardından, BÖRÜnün sinema filmi de 2018 sonbaharında vizyonda olacak. DAĞ film serisine imza atan CaglarArts ve Insignia ortaklığının, Star Yapım ile yeni ortaklığıyla hayata geçecek olan BÖRÜnün çekimleri, kısa süre önce başladı. Oyuncular, çekim öncesinde özel bir kampa girerek aldıkları eşi benzeri görülmemiş üç aylık bir taktik eğitimle diziye hazırlandı. BÖRÜnün oyuncu kadrosunda, izleyicinin DAĞ film serisinden tanıdığı pek çok isim var. Aralarında, Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Emir Benderlioğlu, Fırat Doğruloğlu, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Can Nergis, Armağan Oğuz, Bedii Akın, Ozan Ağaç, Gürol Tonbul gibi isimlerin bulunduğu oyuncuların her biri, Polis Özel Harekatın en seçkin birimi, 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ timinin üyelerine hayat verecek. Deneyimli oyuncu Mesut Akusta da, Özel Harekatın kurucuları arasında yer alan en önemli karakterlerden birini canlandıracak. Alper Çağların seri yaratıcısı olduğu ve ortağı Doruk Acar ile beraber yapımcılığını da yaptığı dizinin bölüm yönetmenleri ise CaglarArts-Insignia bünyesindeki genç yetenekler Can Emre ve Cem Özüduru. Tıpkı DAĞ filmlerinde olduğu gibi, gerçek hikayelerden esinlenen, gerçek ekipmanlar ile gerçek mekanlarda çekilen BÖRÜ, özellikle çatışma sahnelerinde kullanılacak görsel efektleriyle dikkat çekecek.
Ahu Türkpençe

Asena Tümer

Serkan Çayoğlu

Kaya Ülgen

Murat Arkın

Kemal Boratav

Fırat Doğruloğlu

Behçet Orbay

Mesut Akusta

İrfan Aladağ

Ahmet Pınar

Barbaros Ç...

Can Nergis

Tolga Erlik

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sedibo

2 yıl önce

7.4 / 10

Tarafsız, hür ve hesapsız vatanseverleri anlatan; Türk dizi tarihinde nadide ve hak ettiğinin altında ilgi görmüş bir yapım.

@yulunga

3 yıl önce

9 / 10

benzer temadaki milletin gazını alıp yalakalık yapan dizilerden apayrı bir kulvarda. başta börü de o tarz bir dizi olacak kesin diye düşünmüştüm ama ilk üç bölümü izleyince bu düşüncemi bana yedirdi. lafını esirgemeyen cesur bir dizi ve şimdiden türk televizyon tarihindeki en kaliteli yapımlardan olmuş diyebiliriz rahatlıkla.

dizinin tek eksisi; yayınlanan eski bölümlerin blutv dışında hiçbir yerde bulunamaması. sadece yayınlanan son bölümü star tv'nin kendi sitesi üzerinden izleyebiliyorsunuz o da yeni bölüm gelene kadar.

çirkin olsan bile adındaki üçüncü bölümü izleyip de gözleri nemlenmeyecek insanın kalbi kurumuştur diye düşünüyorum. izlemeyen birinin gözü takılır da o anın etkisi kaçar diye yazmak istemiyorum ama malum sahne gerçekten de izlediğim en etkili sahnelerden biriydi diyebilirim

@sehrinazizi

3 yıl önce

9 / 10

Alper Çağlar, Dağ 2 kalitesinde ki bir işini Türk televizyonlarına armağan etmiş.

korkmadan ve hiç çekinmeden Mustafa Kemal Atatürk'ün adını anmaktan vazgeçmeyen Alper Çağlar'a sonsuz teşekkürler.
SPOILER

Börü dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Börü dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Börü dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL