8.8

104 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.4 (42.738 OY)

KONUSU
1934 Amerikasında bir karnaval yollara düşüp tüm ülkeyi baştan uca dolaşmakta ve insanlara çeşitli gösteriler sunmaktadır. Bu esnada yollarda karşılarına çıkan yetenekli ya da ucube insanları bünyelerine dahil etmekte ve gösterilerinin çeşitliliğini artırmaktadırlar.

Hikayenin ana karakteri Ben ile
... Devamı
1934 Amerikasında bir karnaval yollara düşüp tüm ülkeyi baştan uca dolaşmakta ve insanlara çeşitli gösteriler sunmaktadır. Bu esnada yollarda karşılarına çıkan yetenekli ya da ucube insanları bünyelerine dahil etmekte ve gösterilerinin çeşitliliğini artırmaktadırlar.

Hikayenin ana karakteri Ben ile de karşılaşmaları bu şekilde olmuştur. Ben, kısa bir süre önce ölen annesinden hemen sonra karnaval ile karşılaşır ve istemeden de olsa onlara dahil olur. Karnavaldan bazıları ondaki gizli yeteneğin farkına varsalar da Ben gücünü tam olarak kullanmayı bilmediğinden dolayı etrafına temkinli davranmaktadır.

Samson, karnavalın sorumlusu ve gizli güçler olarak lanse edilen yönetimle çalışanlar arasında bir köprüdür. Fakat, Benin yönetim tarafından neden ısrarla istendiğini uzun bir süre anlam verememiştir. Aynı zamanda Samson, karnavalda otoritesini kurmakta zorlananmaktadır. Ama, pek de işe yaramasa da müdür denen mevkinin neden gerekli olduğunu ortaya koyan cüce görünümlü bir karakterdir.

Peder Justin ise inançlı insanları etrafına toplayıp daha temiz bir hayat sürme ve sürdürme gayretindedir. Genelevleri satın alıp çocuklar için kalacak barınak ve kilise yapmaktadır. O dönemdeki hiyerarşiyi hiçe sayıp halkın her kesiminden insanları kiliseye davet etmektedir. Tabii, bütün bu yaptıklarının hepsi taa ki geçmişten gelen sırlarını ve içindeki saklı gücü öğrenene kadar sürecektir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@asodiyolla

3 yıl önce

yanlış zamanda yayınlanmış muhteşem dizidir.internetin evlere iyice yerleştiği yakın zamanda yayında olsaydı sayfalarca,videolar boyunca carnivale gizemi çözülmeye çalışılırdı.pek öyle izlenip geçilecek bir dizi değil,her bölümün ardından tartışılıp fikir yürütülür gayet.zamanında iptal olmasına sebep olan rakam da şuanda aynı ayarda benim diyen dizi için saatlik ücret neredeyse.

erken veda etmesi büyük talihsizlik fakat 6 sezonluk hikayesi ince ince işlenmiş ve hazır olan bir hikayeye en azından bir film veyahut yıllar sonra tekrar şans verme durumunun olmayışı daha da büyük bir talihsizlik.2. sezon sonunda bomboş bakakalıyorsunuz çünkü ilk 2 sezon sadece ısınma turu,asıl olaylar daha yeni başlayacaktı.

eksik kalma hissine rağmen yine de o tadı alabilmek için kesinlikle izlenmesi gerekiyor.amerika'nın büyük buhranını,tozu,kiri,gerilimi ve gizemi dibine kadar hissediyorsunuz.

@morwen

4 yıl önce

Yeni bitirdim diziyi bayadır listemde duruyordu keşke daha önce izleseydim bugüne kadar izlediğim gizem dozu en yüksek dizi olmasına rağmen isleyişteki yavaşlık sanırım yeterli reytingi getiremedi yoksa ne diziler sezon sezon sürüyor böylesi bir yapımın erkenden bitmesi yazık olmuş dizi ile ilgili araştırma yaparken mythology of carnivale başlığından hayli tatmin edici sonuçlar çıkıyor

@woodrow

6 yıl önce

10 / 10

Gelmiş geçmiş en iyi HBO dizisidir.Net

@philocine

7 yıl önce

9.2 / 10

Dizinin yaratıcısı Daniel Knauf'un söylediğine göre, bir bölümü 3.5 milyon dolara mal olmasına rağmen müthiş reyting almadığı için 2.sezon sonunda yayından kaldırılmış bu dizi. HBO iyi küfür yemiştir bu diziyi bitirdiği için. Televizyonun en acayip ve en güzel işlerinden biridir. Twin Peaks tadı verir. Orijinaldir.
E

@esra_onal

7 yıl önce

Doğadışının gerçeğe çok iyi eklendiği, ekonomikbunalım zamanında, 1930'ların Amerika'sınınDust Bowl denilen halini, ordan oraya bir lokma ekmek umuduyla işsiz ve amaçsız dolaşan insanlarını anlatan, dönem atmosferini yakalamış, aşmış dizi.

Bİr de şu resimdeki posteri nerden bulduysam duvara asmıştım.

@kementari

7 yıl önce

9.5 / 10

Henüz bitti, tozu ciğerimde kaldı.

Zamanında bütçe nedeniyle bitmiş madem, yeniden çekilse günümüz dizilerinin çoğundan daha düşük bütçeli ve daha gelirli olur. Hala ziyan olmuşluğun köşesinden dönülebilir bence, geç değil.

Yeni başlamayı düşünenler hiç başlamasın. Tam bir 'alışmak ve kaybetmek' vakası. Zamansız bittiğinde yerçekimsiz ortamda, yerdeki tek şey gibi hissedersiniz. Ya da başlayın, böyle bir güzellikten mahrum kalmak istemezsiniz.

@sesver

8 yıl önce

9.6 / 10

değeri bilinmemiş müthiş dizi. ah şu amerikalılar yok mu ne anlarsınız siz diziden be...

@leobebetto

8 yıl önce

Ahh Carnivale, senin yerini yeryüzünde hangi dizi doldurabilir?

@gundula

9 yıl önce

İzlediğim en iyi dizi... Mistik, heyecanlı, duygulu ve ürkütücü...' Meraklısına' cinsinden...

@kaede

9 yıl önce

carnivale, kendi mitolojisini yaratmış efsane dizilerden biridir. fantastik öğelerden kurulmuş insanıgeren,meraklandıranbir yanı var bu dizinin. herkes gibi ben de bu dizinin 3. sezonla geri döneceğie inananlardanım. olsun en azından noel babaya inanmaktan daha iyidir bu beklenti:=)hbo nun ilk 10 dizi arasına girer(bkz. diğer hbo efsaneleri:the wire, oz, the sopranos, game of thrones, boardwalk empire, six feet under, rome, deadwood ve treme)
F

@fatisali

9 yıl önce

9.7 / 10

Yılardır izlemeye niyetlendiğim, ama yarım kaldığı için bir türlü izleyemediğim bir diziydi. Dün bitirdim ve şu anda 'iyi ki izlemişim' ile 'keşke izlemeseydim' arasında bir yerlerdeyim. Ulan bu dizi bitirilir mi be? Şu an kanalda yayınlanan veya yayınlanmış çoğu dizinin maliyeti bundan kat kat fazladır. Bunu mu buldunuz bitirecek? Artık HBO'ya şahsi bir kinim var, yayınladığı onca sağlam yayına rağmen.

@prisonbreaker

9 yıl önce

9.5 / 10

Daha yeni bitirdim diziyi. Her ne kadar neden bu zamana kadar izlememişim diye kendime saydırmakla meşgul olsam da favori dizi yapımcım HBO'ya devamı çekilmediği için ağır konuşturmuştur. Hay ben sizin...
E

@efenndisiz

11 yıl önce

9.5 / 10

Çok kötü birisiyim. İstiyorum ki carnivale'ı herkese önereyim, izlesinler. 2. sezon bittiğinde kendilerini boşlukta hissetsinler. Hatta argo bi tabirle mal gibi kalsınlar devamını izleyemeyecekleri için. Yapılır mı bu hbo?
C

@captain

11 yıl önce

kıymeti bilinmeyen dizilerden.

@rinustalarin

11 yıl önce

8.6 / 10

Çok daha büyük beklentilerle izlemeye başladığım ve 1. sezonun sonuna doğru sıkılmaya başladığım fakat her ne olursa olsun mükemmel ötesi bir hayalgücü ve bunun üzerine yerleşen kurgusuyla unutamayacağım bir serüvendi...

Ne yazık ki HBO serinin sonunun gelmesine izin vermedi :(
SPOILER

Carnivàle dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Carnivàle dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Carnivàle dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL