8.6

162 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.9 (329.127 OY)

KONUSU
Coen kardeşlerin aynı adlı filminin dizi uyarlaması. Lorne Malvo’nun Minnesota’ya gelmesi ile başlayan olaylar zincirini konu ediniyor. Hobbit’ten de tanıdığımız Bilbo karakterini canlandıran Martin Freeman’ın da Lester Nygaard karakteri ile yer aldığı dizi son zamanların en sürükleyici dizilerinden ... Devamı
Coen kardeşlerin aynı adlı filminin dizi uyarlaması. Lorne Malvo’nun Minnesota’ya gelmesi ile başlayan olaylar zincirini konu ediniyor. Hobbit’ten de tanıdığımız Bilbo karakterini canlandıran Martin Freeman’ın da Lester Nygaard karakteri ile yer aldığı dizi son zamanların en sürükleyici dizilerinden biri. Ayrıca Coen’ler dizinin yapımcılığını da üstlenmişlerdir. Coen’lerin bol ödüllü filiminden uyarlama bu dizi de izleyiciyi bol sürprizler bekliyor.
Chris Rock

Loy Cannon

Jessie Buckley

Oraetta Ma...

Jason Schwartzman

Josto Fadda

Ben Whishaw

Patrick "R...

Jack Huston

Odis Weff

Salvatore Esposito

Gaetano Fadda

Emyri Crutchfield

Ethelrida ...

Andrew Bird

Thurman Sm...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@swachmen

3 ay önce

8 / 10

Bu tarz dizi önerebilir misiniz allah için bunu yapın

@basribabam

2 yıl önce

9.5 / 10

Kült dizi mi arıyorsunuz; buyrun Fargo'nun ilk 2 sezonunu izleyin. 10'ar bölümlük her sezon farklı hikayeleri anlatıyor. O yönden de izlemesi ve konu takibi nispeten kolay. Karmakarışık ve alakasız gibi görünen olayları ve kişileri son bölümlere doğru toparlayıp bir hale-yola sokunca "haaa" diyorsunuz. Aynı adlı muhteşem filmin de, bu dizinin de yönetmen koltuğunda Coen kardeşler var. Başka söze gerek yok. Üçüncü sezon yönetmeni farklı ve "izlemeseniz de olur" ama ilk 2 sezon olay örgüsü, müzikleri ve kar görüntüleri ile muhteşem... 9,5/10

@iamgzde

2 yıl önce

İlk sezonuna bayıldığım ama diğer sezonlarından aynı zevki alamadığım bir diziydi. Yine de başımızın tacıdır.

@luis_bunuel23

3 yıl önce

9.1 / 10

mükemmel bir dizi

@mervedogruer

3 yıl önce

8.3 / 10

İlk üç sezon arasında en iyisi 2. sezondur bence. Tüm karakterleriyle merak ettiren, akıcı hikaye.

@rectangularr

3 yıl önce

Sezon 3'te birini seç deseler tartışmasız Officer Vinnie Lopez'i seçedim. Neden mi?

Kendisi doğruların yanında olan ve ne görev verilirse onu yerine getirmeye çalışan, saygıda kusur etmeyen, araştırmalarını düzgün ve direkt yapan bir çalışan. İşine saygı duyuyor, bu önemli. Yanlış da olsa söylenenleri yerine getirmeye çalışıyor, bazen anlayamasa da, doğru olan diğer türlü de olsa üstlerine saygısızlık etmeyen ve fakat gerçeğin araştırılması, doğrunun bulunması yönünde ilerleme fırsatlarını da kollayan, ihtimaller oluşursa da konuyu açıklığa kavuşturmak için sonuna kadar gitmeye çalışan, varını yoğunu ortaya koyan bir karakter. Ancak belki de en önemli nokta, zor durumda olduğunu düşündüğü; çiçeği burnunda da olsa arkadaşı olan kişiye psikolojik destek sağlamayı başarıyor. Ona ihtiyacı olanı doğru zamanda verebiliyor. Biraz fazla konuşuyor gibi görünmesi tek eksi değeri diyebiliriz. Ama o özelliği de aşırıya kaçar boyutta olmadığı için
... Devamı
Sezon 3'te birini seç deseler tartışmasız Officer Vinnie Lopez'i seçedim. Neden mi?

Kendisi doğruların yanında olan ve ne görev verilirse onu yerine getirmeye çalışan, saygıda kusur etmeyen, araştırmalarını düzgün ve direkt yapan bir çalışan. İşine saygı duyuyor, bu önemli. Yanlış da olsa söylenenleri yerine getirmeye çalışıyor, bazen anlayamasa da, doğru olan diğer türlü de olsa üstlerine saygısızlık etmeyen ve fakat gerçeğin araştırılması, doğrunun bulunması yönünde ilerleme fırsatlarını da kollayan, ihtimaller oluşursa da konuyu açıklığa kavuşturmak için sonuna kadar gitmeye çalışan, varını yoğunu ortaya koyan bir karakter. Ancak belki de en önemli nokta, zor durumda olduğunu düşündüğü; çiçeği burnunda da olsa arkadaşı olan kişiye psikolojik destek sağlamayı başarıyor. Ona ihtiyacı olanı doğru zamanda verebiliyor. Biraz fazla konuşuyor gibi görünmesi tek eksi değeri diyebiliriz. Ama o özelliği de aşırıya kaçar boyutta olmadığı için beni tırmalamadı.
C

@coffeetalks

4 yıl önce

Üçüncü sezon diğer sezonlara nazaran sakin başladı. Sovyet, Nazi imgeleriyle başladıktan sonra ara ara Stalin'i görmek sevindirse de beklediğimiz şiddeti tam olarak alamadık. Fakaaat altıncı bölüm tam anlamıyla düğüm bölümüydü. Her sezonun katlayarak daha da iyi olması durumunu yasa haline getirebiliriz!

@rashomon

4 yıl önce

8.8 / 10

Fargo neydi fargo aşk'tı.Emekti,hasretiyle yanıp kavrulmaktı,Mecnun gibi kendini çöllerde aramaktı (: Yıllar yıllar evvel ergen zamanlarımda izlediğim bu mükemmel filmin bana göre filmden bariz bir şekilde daha iyi olan dizisi hakkında olumsuz yorum okuduğumda inciniyorum.Duygusal bir bağ var çünkü.Rica ederim eleştirmeyin şu diziyi (: Hayır efendim mükemmeldir senaryo olsun replikleri olsun benim platonik eşimdir bu dizi.Bu sezonu izlemedim henüz önyargılımıyım evet efendim bu dizi için öyleyim.Sevgiyle (:
M

@michail_haneke

4 yıl önce

3. sezon 19 nisan da başlıyormuş,hollleyyyy...

@hakanderin

5 yıl önce

bir günde başından hiç ayrılmayarak bir sezonu izledim. bu kadar sürükleyici ve merak uyandırıcı yapım çok az izlemişimdir. izleyecekler için bir tavsiye: dizideki bazı noktaları kaçırmamak için önce 1996 yapımlı aynı isimli filmi izeyin.

@hashasin

6 yıl önce

Daha izlememişler için belirteyim. Şuan için filimadamı puanı 8.5 sakın ola aldanmayın. Bence üst sınıf dizilerden. Genelde bu puanlamaları ciddiye alan biri olarak tavsiyem spesifik olarak Fargo için yapılan puanlamayı ciddiye almayın. Türevleriyle karşılaşabileceğiniz sıkıcı bir dizi asla değil. Daha ilk bölümden hikayenin ilginizi çekeceğine eminim. Hayatınızda profiline şahit olabileceğiniz en akıllı ve en sosyal psikopatı izleyeceksiniz. Dahası Martin Freeman'ın muhteşem performansını ve Bob Odenkirk'ü.

Baştan sona Lorne Malvo'dan inciler;

https://www.youtube.com/watch?v=VSeaqQUTko4

@junkheadinpurpl

6 yıl önce

10 / 10

Hayatımın dizilerinden! Kesinlikle filmden çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.Tabi bu ilk sezon için fikrim.Diğer sezonlarda farklı hikayeler ve oyuncular olacakmış,ki bu beni biraz üzmüştü aslında.O sezonlarda ne olur şuan bilemem.Ama hala izlemediyseniz izleyin derim,pişman olmazsınız.Geçen sene,benden dizi tavsiyesi isteyen,istemeyen herkese "Fargo" dedim :) Oyunculuklar müthiş.Özellikle Billy Bob Thornton bu diziyle efsane olmuş kanımca.Adama hayran olmamak elde değildi.İzleyin,izlettirin !

@paleman

6 yıl önce

çoğu kişinin aksine müziklerin senaryoyla inanılmaz uyuştuğunu düşündüğüm dizidir. başka müzikler kullanılsa muhtemelen bu denli etkileyici olamazdı.

@filmdahi

6 yıl önce

9.5 / 10

Bir adamın Ne Kadar İyiyken Nasıl Kötü olcağını Anlayacaksınız Puanım:9.7

@cemal_erdem

6 yıl önce

8.5 / 10

Filmlerin televizyona adaptasyonları iyice moda haline geldi sanırım. Pek çok uyarlamada kapıda. Fargo'nun televizyon serisini, tematik benzerlikler ve atmosfer dışında filmden ayrı değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. On bölümlük bu dizide özellikle senaristlerin ve oyuncuların iyi iş çıkardığını söyleyebilirim. Coenlerin Fargo'sunda aklımda yer eden oyunculuk performansı bir iki karakterle sınırlıydı. Dizide ise yan karakterler bile etkileyici. Billy Bob Thornton ile Martin Freeman'a ayrı parantez açmak gerek tabii. Kaderciliği, ilahi güçleri inceden inceye alaya alan, en sıradan insanın bile suça yakın olduğunu gösteren pişman olmayacağınız bir televizyon hadisesi.
SPOILER

Fargo dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Fargo dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Fargo dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL