Belirsiz gece suare no:50 - CLUE

CLUE

http://www.filimadami.com/film/2603/clue/

althttp://www.filimadami.com/afisler/2603.jpg" />

 

İşte dünyaca ünlü oyun İpucu üzerine gerçek bir komedi . Birbirlerini tanımayan altı kişinin davet edildiği garip bir evde bir cinayet işlenir ve bu altı kişi cinayeti çözmeye çalışır. Filmde her 3 sürpriz sonu da görebileceksiniz ! Silahla çalışma odasındaki Colonel Mustard mıdır ? İple bilardo odasındaki bayan Scarlet midir ? Tüm şüpheliler ve planları gözler önüne seriyor . Sürpriz sonlara hazır olun !!!

İlk yazan ben olayım ^^

Film tanıdık geldi. İlerleyen sahnelerde daha önce, küçükken izlediğimi anımsadım. Filmi izlerken baya eğlendik ablamla. Çok eğlenceli bir film. Herkese katil gözüyle baktım en başta ama filmi hatırlamaya başladıkça herşey çözüldü. Yine güzel bir film izledim. Öneri için Teşekkürler beba ^^ 

""""SPOİLER""" 

Filmin finalleri çok iyi kurgulanmış. 

filmi söyleyen ilk okg idi sanırım. daha öncesinde bilmiyordum bu filmi, teşekkürler okg :)

eğlenerek izledim filmi, çok hoşuma gitti. böyle filmlerde sonunu hiç tahmin edemem ne yazık ki, yine edemedim süpriz oldu benim için. :) finali çok güzel yapmışlar, işleyiş de güzeldi, kesin dikkatimden kaçan çok şey olmuştur ama aklımda soru işareti kalmadı :)

vallahi filmi pek beğendim,eğlenerek izledim :) 90dakika gibi kıvamında bir süresi olması ayrıca da hoşuma gitti,sündürmeden falan izledik gitti... ama niyeyse bazı esprileri falan kaçırdığım fikri bende de oldu.

SPOİLER OLABİLİR emreeeeee okuma; 

alternatifli sonları da çok iyi fikirdi bence.

filmi o kadar merak ettim ki filmin ismi telafuz edilince daha seçilmeden hemen izledim :)


sakın bır ınsanım ama ısım dolayısıyla bazen biraz acelecı oldugum doğru :)


neyse film güzeldi, kahya diye kendini tanıtan beyefendinin kopeklerı baglamasıyla gizem başlamıstı zaten ama sonuna cok ta fazla sasırdım dıyemeyeceğim cunku o hizmetci kılıklıdan süphelenmiştim zaten ama gozluklu yakısıklı abımızde kesınlıkle FBI tipi yoktu ne yalan soylıyım. 3 ayrı son hazırlamıs olmaları da ayrıca eglencelıydı :)


dram filmlerinden sonra bu tarz bir film iyi geldi. arada bir yapalım derim


mesela ayda bir :)
 

katılıyorum esmeralda ayda bir komedi izleyelim bence de. 

bu arada ne zaman adını okusam aklıma Notre dame geliyor şöyleki

http://www.youtube.com/watch?v=OSInDG6wF-0 

Filmi eğlenceli bulmadım. Anladığım kadarıyla Clue diye bir oyun varmış. Bu polisiye komedisi sabun köpüğü modelinde olmuş, haliyle izle ve unut türünden. Bu filmin muadili  Murder By Death hem senaryo hem oyunculuklar açısından daha eğlenceli. Clue daki oyunculuklar fazlasıyla tiyatro vari ve Clue oyuna endeksli. Daha doğru dürüst bir senaryo oluşmadan 'Katil kim?' moduna giriyor. İyi komedi filmi seçmek dram filmi seçmekten zormuş.

Dönemine göre eğlenceli ve hareketli bi film olabilir oma ama ben pek komik bulmadım.

Senaryo özgündü ama yine de neler olacağını az çok tahmin edebiliyorsun.

Bence hiç fena değildi :) Sonlarına doğru bayağı eğlendim, bence zekice espriler vardı bir kaç tane. Hızlı bir kurgusu olduğundan hemencecikte bitiverdi :) 

 

  ---spoiler---

Sesli telgraf sahnesinde kahkaha attım yahu :D Kızı harcadılar iki saniyede :D


---spoiler---

 

Eveeet ben Clue oynamıştım vakti zamanında. Filmle pek alakası yok tabi, karakterler ve cinayet aletleri hariç :) Tamamen tahmin üzerine kurulu bir oyun. Zekice düşünmek gerekiyor çoğu zaman. Sevmiştim ama sadece 3 tur oynamıştık galiba. Bir süreden sonra sıkılıyor insan. Bu filmi indirirken, bilgisayar için yapılmış bir oyununu bulup, indirdim ve oynadım :) Geçmişi andım :P Başka oynayan var mı?

 

En sevdiğiniz karakter kim oldu? Ben Miss Scarlet'e bayıldım :)

Eğlenceli bir filmdi. Eğlendim ama o kadar, çok fazla güldüğümü söyleyemicem.Tekrar izleyeceğimi de sanmam. 

Filmde alternatif sonlar konulmuş ama beni en çok şaşırtan gay olduğunu söyleyen gözlüklü abimizin fbi ajanı çıkmasıydı evet en çok ona şaşırdım. Scarlet abla susan sarandon u andırmıyor mu? Tim curry ile birlikte çakma susan sarandon olunca aklıma the rocky horror picture show geldmedi değil.

Öneren ve seçen herkese teşekkürler. 

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.