Belirsiz Gece Suare 35 - The Boat That Rocked

althttp://www.filimadami.com/afisler/5009.jpg" />

 

Filmde, sürekli rock’n roll müziği çalarak bir jenerasyona damgasını vuran ve jazz müziğini tercih eden hükümete karşı dik durarak İngiliz halkının gönlünü fetheden bir grup radyo DJ’in öyküsü anlatılıyor. 1966 yılında BBC haftada iki saat rock’n roll müziği yayınlarken açık denizden yayın yapan korsan radyoda günde 24 saat rock’n roll yayını vardı. İngiltere’nin yarıdan fazlası her gün korsan radyoyu dinliyordu.

 

Daha yeni izlemişken sıcak sıcak yorumumu yapayım :) Film eğlenceliydi, yüzünüzde bir gülümseme ile izliyorsunuz ama ne çok komik, ne çok duygusal. Daha güzel şeyler beklemiştim film başladığında. Müzikleri ile almış götürmüş filmi. 

 

I love rock n' roll 
So put another dime in the jukebox, baby :)

 

Belirtmeden geçemeyeceğim; film bittiğinde ben de kulaklıklarımı çıkartırken bir tuhaf hissettim :) 

 

 

Pazartesi 17.00'ye kadar yorumlarımızı girmiş olalım arkadaşlar:) artısı bol bir hafta olacağa benziyor:) filmi öneren hanımefendi,bu haftanın suare moderatörü olduğunuzu tekrar hatırlatırım:)

eğlenceli tamam da ben pek sevmedim filmi. tabii benim bu tarz filmleri sevememden kaynaklanıyor bu beğenmeme durumu. yoksa kendi içerisinde başarılı olabilir. 

aklıma cumartesi geceleri radyo d'de dinlediğim güven abi geldi, tarz olarak değil tabi, ingiliz rockından farklı bi formattaydı programı. bu arada bizim rock fm'mimizin ömre daha bi kaç yıllık, millet 60larda neler yapmış, insan hayret etmiyor değil. 

Filmin en büyük sorunu gereksiz demeyelim de yetersiz yan hikayeleri. Marianne olayı, Baba olayı falan o kadar havadaki. O yüzden ben de çok beğenmedim. Sırf müzikler ve eğlencesine verdim puanları :) 

Kültürel farklılıkları bır kenara bırakırsak özgürlüklerin kazanılması açısından Gezi Park Olayları ile bir benzerlik gördüm. Demek Rock'n Roll sadece müzik değil, o dönem için bir direnişi, bir akımı yansıtmaktadır. Yalnız günümüzde kadın evrimleştiği için hemcinslerinin davranışlarını aptalca bulunabilinir diye düşünüyorum. Herneyse filmin atmosferine, değişik karakter dağılımına ve yapısına alıştıktan sonra olanlara tebessümle bakıyorsunuz.

evet yan hikayeler eksik ama eğer filmi beğenseydim bu tarz eksikliklere ben fazla takılmam, bir eksisi de süresinin fazla uzunluğuydu benim için.

olaya kadınların evrimi tamamlayıp erkeklerin hala yarı yolda kalmışlığıyla bakmadım aslında crowfuu, böyle bir şeye inanmıyorum da, böyle durumları odun bunlar deyip geçiyoruz:] 

filmdeki siyaset adamlarının renksiz yaşamı karşısında inadına isyancı rock'n roll tayfası tabii daha cazip, bu tarz net ayrımlar filmin espri boyutuna bir şeyler katmış. 

herneyse benim sorunum alışamamak sanırım, ve alışmak da istememek:]

Filmdeki müzikler olmasa filmin izlenirliği epey düşerdi.  O sebeple 'Gene olsa gene izlerim' kategorisine filmi koyamayacağım.

Aslında filmde evrimi kadınlar tamamlayamadığını kastetmiştim, çünkü Rock'n Roll maçoluğuna kendilerini kaptırıyorlardı. Eskiden Rock'n Roll iken şimdiyse Justin Bieber fanlarını düşününce geriye dönüş mü var diye sorgulamamak elde değil. :D

önerdiğim filmi seçmişsiniz ne güzel de ben hala izlemedim filmi :) tamamen teknik aksaklıklardan kaynaklandı o nedenle moderatörlük filan hak getire.kim isterse devralabilir bu güzel görevi.yarına kadar filmi izleyebilirsem şükredicem :)

allah allah niye sevmediniz ki filmi :) tamam yan hikayeler biraz eksikti ama yine de içinde radyo ve müzik olan bir film kötü olamaz bence :) bir daha izlemem belki ama çok keyif alarak izledim ve sevdim...

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.