Belirsiz Gece Suare No: 51 - The Music Never Stopped

althttp://www.filimadami.com/afisler/26709.jpg" />

 

Jim Kohlberg'in yönetmenliğini yaptığı filmde başrolü müzik üstleniyor gibi duruyor. Bob Dylan'dan The Rolling Stones'a, The Beatles'dan Grateful Dead'e birçok klasik ismin müziklerini duymak mümkün filmde.

Film müziklerini beğenince insanlar filmi daha çok beğeniyor kesinlikle. Mesela ben bu filmin müziklerinin çoğunu bilmiyordum, o yüzden benim için pek anlam ifade etmeyen bir film oldu. Sonu güzeldi filmin, onun dışında pek etkilenemedim.

 

  ---spoiler---

Gerçi Celia'nın vedası da çok hoştu


---spoiler---

duygusal hoş bi filmdi, bir kaç yerinde gözlerim doldu :) ben gabe'in tarzına yakın müzikler dinlediğim için izlerken keyif aldım. oynadıkları şarkının hikayesini bilme oyununu ben de babamla yaparım, özellikle arabada çok sık oynarız. o yüzden bu da hoşuma giden bir ayrıntı oldu, yakın hissettim karakterlere :)

Dönem müziklerini sevdiğim için benim de hoşuma giden bir film oldu. Dram olmasına rağmen güldüğüm birkaç yeri de olmadı değil. Fazlaca hüzünlenip gözyaşı da dökmüş olabilirim. Babanın oğlu uğruna o biletleri kazanma azmini görmek pek güzeldi. 

Yalnız bu baba oğul ilişkilerini ele alan çok film izliyoruz ben bir de anne kız ya da baba kız ilşkisi filmi izlemek istiyorum yahu. Ne bu isyankar erkekler isyankar erkekler:P(: 

 

 

Biz sevdik mi adam gibi severiz ondan hep :P

hem gerçek hikaye oluşu etkilemişti beni hem de başrolde müziğin oluşu. o sayede izleme listeme almıştım. suare önerileri yaprken de rastgele bir sayfa seçtim listeden ve bu film çıktı karşıma. iyi de oldu kanımca. naif bir işlenişi var. karakterler fazlasıyla gerçek.bu sayede sıkılmadan izledim. gülümsediğim yerlerde oldu hüzünlendiğim yerlerde. konser bölümleri çok iyiydi. konser dönüşü hastanedeki halleri de öyle. bu müziklere ucundan kıyısından aşina olsamda asla gabe kadar hakim değilim ama severim o dönemleri. sadece şarkılar bile yeterdi bu filmi sevmem için daha fazlasını buldum.

bu şarkıya bayıldım mesela... http://youtu.be/oI0XB6j4lCw

evet bu ara hep baba oğul hikayelerinden gidiyoruz. dün nebraska'yı izledim o da naif bir baba oğul hikayesi mesela. biraz dişi hikayelere yer açma vakti sanırım :)

Müzik ruhun gıdasıdır sözünü tamamlayan bir film.:) Yine güzel bir film izledik. Bu günlerde baba-oğul filmleri izliyoruz gerçekten ve hepside güzel filmler. The Grateful Dead şarkılarını dinlemeye başladım bu film sayesinde. Film önerisi için teşekkürler miss pace ^^ 

öncelikle şunu soylemek ıstıyorum filmin cekım acıları, planları, renk ve netliklerine bayıldım.

ayrıca cok ıyı bır sanat yonetmenıye calısılmıs. oyunculuklar da muazzamdı, özellikle annenın baba'ya "senın yuzunden oldu" dıye haykırdıgı sahnede babanın ağlaması çok çok gerçekti ...

pişmanlıklara dair guzel bir baba ogul ilişkisini anlatan bir öykü.

fimdeki bazı hatalara ve eksikliklere ragmen muzığın ruhuyla işlenen bu hıkayeyı cok begendım.

Gabriel ve babasının hippi tişiörtü ve kafasında bandanasıyla konser sahesıne bayıldım ve tabi ki o donemın efsane sarkıları :)

 

 

bu filmi izleyeli yaklaşık bir sene oldu,ismini tanıdık gelmişti ama yine de emin olamadım;filmi açtım genç adamın sakallı sakallı hastane yatağında görünce "evet ya ben bu filmi izledim." dedim :)

açıkcası pek bir şey hatırlamıyorum ama izlerken beğenmiştim,,hafızamda çok geniş yer tutmasa da iyi filmdi diyebilirim :P

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.