dizi önerisi istiyorum SORU

selpak

Konuyu Açan: selpak

14.08.2010 22:19

ingiliz dizisi önerisi istiyorum, online izlemek için. yani nette bulması zor olmasın açıkcası. polisiye gerilim dicem ingiliz olduğu için genelde murdoch vakaları gibi şeyler gelicek sanırım... biraz romantik duygusal da olabilir. ama ingiliz ingilizcesi sevdiğimden ötürü asıl önemli olan ingiliz dizisi olması. altyazılı bulmak koşuluyla... halihazırda izlediklerinizden de önerilerinizi alabilrim. lost bitti flashforward'a geçtik filan; ama sezon bitti tatile girdi biz böyle eli boş kaldık işte :( önerilerinizi beklerim...
Ayrıca BBC'nin sitesine bi bak bence ordan da bi fikir edinebilirsin.
ccc Skins ccc
hex ve sugar rush diyorum bende :))
doctor who çok salakça geldi bana, diğerlerine bakarım, saol.
Doctor Who? ve Sherlock favorilerimden Sherlock yeni yayınlanmaya başladı yani bölümleri beklemeniz gerekebilir. Ayrıca Hotel Babylon'ı tavsiye ederim.
ya su gibi konuşması elbette sömürgeliğin getirisidir; ben çocuk hakkında çok bilgi edinmemiştim belki de ondandır; adam hindistan'ın arka mahallelerinin insanı değildi; ama ben oralardan gelmiş sanmıştım. bu şey gibi hani, küçük emrah hayatı yaşamayıp da onu oynamak gibi bir şey olsa gerek... hustle'a da bakayım nasıl bir şeymiş...
hustle ı öneririm.ingiliz komedi aksiyon gibi bişi.ocean's serisinin dizi versiyonu gibi denilebilir.gayet eğlenceli.6 şar bölümden 6 sezon oldu sanırım.
Hintliler'in okumuş yazmış takımı aslında oldukça iyi seviyede İngiliz İngilizcesi konuşabilmekte. Sanırım vakti zamanında İngiliz sömürgesi olmalarının getirdiği bir "avantaj"

Benzeri bir duruma, Ruslardan iyi Rusça konuşan Türkmen ve Kazak insanlarında, Fransızcası mükemmel Cezayir Berberileri'nde ve İtalyanca şakıyabilen Etiyopya yerlilerinde de rastlıyoruz.

Hatta belki inanmazsınız ama bizim de Tunceli dolaylarında çok güzel Fransızca konuşabilen insanlarımız var. Gerçekten ilginç.
black books'un ilk bölümüne bakmıştım, kanepede yatıp sigara tüttürme sahnesinden itibaren ıııyyy dedim kapadım. black books beni çekemedi kendine... spaced'in ilk bölümünü azönce izledim, henüz bir girizgah olduğunu düşündüğüm için birkaç bölüm sonra kararımı vericem.

ayrıca sabah da skins'in ilk bölümünü izledim, ingilizce argo ve yeni küfürleri öğrenmek için ideal :) başroldeki çocuk zaten 8 yıl önce about a boy'da oynayan çocuk, bi de müslüman karakter var o da slumdog millioner'deki oğlan. ama dedim bizi iyi kandırmışlar yok bu çocuk hintli zart zurt diye, adam su gibi british english konuşuyor hüsrana uğradım onunla ilgili... neyse, izlemeye devam bakalım. ama önerilere 'hala' açığız :)
Bir de şu var, ben de yeni keşfettim. Çok sağlam bir İngiliz dizisi gibi. Aforozzede'den çaldım :))

Black Books
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL