En iyi 10 anime serisi

Samurai Champloo

beni animeyle tanıştıran anime. bu anime daha sonra shinichiro watanabenin yönetmenliğini yaptığı tüm animeleri izlememe yol açtı ve ardından cowboy bebop efsanesiyle tanıştım.

Cowboy Bebop

karakterler, hikayenin geçtiği evren, müthiş kurgu, anlatılmaz yaşanır izlenir hissedilir..

Gungrave

çok etkiledi zamanında.

One Piece

tek kelimeyle efsane. yaklaşık 2 yıldır günceldeyim.
İlk başta eklediğim liste baya bir değişti, önümüzdeki günlerde yeni bir liste yapmak şart oldu...
cowboy bebop

lovely complex

ergo proxy

samurai champloo

michiko to hatchin

steins gate

sakamichi no apollon

nana

claymore

kimi ni todoke
ergo proxy

cowboy bebop

ghost in the shell

steins gate

claymore

wolf's rain

darker than black

the melancholy of haruhi suzumiya

planetes

serial experiments lain

texhnolyze

filmlerde tüm miyazakiler, akira, paprika, hotaru no haka, sukai kurora, summer wars ilk aklıma gelenler.
Çok fazla anime izleme fırsatım olmadı ama bunlar arasında gözüme çarpan ''Death Note'' oldu.
boku no patrashe, remi, detective conan, dr. slump, dragon ball, captain tsubasa, genki gibi retro serilere bilerek yer vermedim. listeyi şimdiki görüş açısıyla değerlendirerek oluşturmaya çalıştım. ayrıca bleach, fullmetal alchemit, code geas, neon genesis evangelion ve gintama gibi liste başı animeler çok sürükleyici gelmediği için bitiremedim. steins gate'de aynı zorluğu yaşadım ama sonrasında başından kalkamadığım bir anime oldu. bu animelere karşı önyargım olduğundan değil daha çok zaman ayrıamadığımdan lost ya da prison break gibi abartılmış yapımlar demem doğru olmaz çünkü anime ile dizi kültürünü ayrı tutmakta yarar var her bünye sevemez çünkü animeyi.
En sevdiğim üç anime zaten genelde liselerde yer bulmuş kendine:

1- Cowboy Bebop

İzlediğim en vurucu en sarsıcı animeydi. Burada yaratılan karakterler hiçbir animede yoktur. Tekrar tekrar izlersin de doyamazsın. Soundtrack albümü de kendi kadar efsanedir.

2- Fullmetal Ahchemist Brotherhood

İlkini bile çok severken bu yeniden yapım çıtayı çok daha yukarılara taşımış. Karakterler derinleşmiş, hikaye çok yönlü hale gelmiş, güç dengeleri çok daha inandırıcı olmuş. Kısaca mükemmel.

3- Death Note

Hem animesini izledim hem mangasını okudum. Mangası biraz fazla uzun gibi ama animeyi tadında bırakmışlar. Mükemmel.

Bunun haricinde çok sevdiğim bazı animeler:

Hellsing OVA

İlk Hellsing'e göre hikayesini çok geliştirmiş, aradaki kopuklukları yok etmiş. Çizimler, animasyonlar çok çok daha iyi. Müzikleri de bir o kadar başarılı.

Elfen Lied

Çok sert kanlı ama bir o kadar da duygusal. 13 bölüm, kendisi kısa etkisi uzun sürenlerden.. Keşke devamı gelse.

Rurouni Kenshin

Bitirmek üzereyim. İçerdiği bazı fikirler hoşuma gitmese de çok başka bir tadı var. Karakterleri çok sevdim.

Claymore

İlginç konusu, evreni, savaşları, tutkuları ile pek sevdiğim diğer bir anime. Keşke bir remake de buna gelse.

Çocukluktan kalanlar, tekrar izlemek için can attıklarım:

Slam Dunk, Magic Knight Rayearth
1 - Full Metal Alchemist Brootherhood Ama ilk önce eski serisini izlemenizi tavsiye ederim.

2 - Death Note

3 - Basilisk

4 - Baccano

5 - Mushishi

6 - Cowboy Bebop

7 - Code Geass

8 - Steins Gate

9 - Bleach

10 - One Piece

Bazı seriler mangasıyla alakasız olduğu için yada yarıda bırakıldıkları için ne kadar iyi olurlarsa olsunlar listeye alasım gelmiyor.Manga genellikle daha kalitelidir, yukarda saydıklarım o kalitede ve üstünde olanları.Tabii aralarında Bebop ve Geass gibi mangası olmayan serilerde var.İlk sıranın değişeceğini sanmıyorum death note bile gölgede kalır Fma yanında.
Güzel animeler, ancak listede Devil May Cry'ı göremediğim için üzüldüm..

Bense 5 yapacağım en sevdiğim sadece 5 anime var..

1- Devil May Cry

2- Trinity Blood

3- Elfen Lied

4- Cowboy Bebop

5- Samurai Champloo

Death Note klasiktir zaten onun yeri ayrı..
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL