filmi çekilmesi gereken anime, konsol-pc oyunu ya da dizi hangisi?

oyun olarak: metal gear solid kesinlikle olmalı, (geçmişi olmayan adam havasında) king of fighters'ın da kof: another day tarzı mahaleyi koruyan gençler ya da intikam hikayeleriyle sonu sürpriz gelişmelere yer veren tarzda (rumble fish) bir filmi çekilmeli, dövüş sahneleri ip man gibi olsa harika olur (artık turnuvadan bıktı herkes) limbonunda aynı oyunundaki renk tonlarında minimal kısa bir filmi çekilebilir. silüet bile yeterli olabilir.

benim kendi görüşüme göre dizi ya da anime zaten film kadar etkili olduğu için filminin çekilmesine gerek yok. sopranosun çoğu bölümü (özellikle koma sahneleri ve steeve buscemi nin yönettiği ormanda rus avı sahnesi) yada breaking bad'in sinek bölümü gibi bölümleri zaten film havasında carnivale ya da the wire ın her bölümü ayrı film. ama animelerden slam dunk'ın kalan macerası manganın yanı sıra ova ya da liveaction olarak çekilese hiç fena olmazdı

Bir PC oyun klasiği olan Sanitarium.. Gerçekten şahane bir "senaryosu" var oyunun (bir bölümünde ağladığım bile olmuştu =)). Bir zamanlar çekiliyor/çekilecek diye haberler duyup pek sevinmiştim ama sonra ses çıkmadı =/

pc dergisi olarak level ve gamepro'nun efsane olduğu zamanlardaki oyunlardan (90 sonları 2000 başları) aklıma geldi grim fandango yla psx için echonight vardı(echonight da ölen ve ölmeden son dilekleri yarım kalan kişilerin dileklerini yerine getiriyordun) efsanelerdi. eski oyunların çoğunun filmi çekilmeye değer... silahsız ilerleyerek yaratıkların kendi gözünden görebilme özelliğiyle insanı baya zorlayan siren (ki baş karakter 14 yaşlarında bir kız , çok orijinal bir konusu olan silent hill 2: (ölen eşinden mektup alıp ona benzer biriyle karşılaşman ve dahası...) http://www.youtube.com/watch?v=4LCl2_DK6QU atmosferi ve sanrıları ile suffering. bulmacaları ve inanılmaz geren fear effect  (hatta çizimleri bile yeter 2d animasyonunun çekilmesine yeterli konusu, sürprizleri de harikadır) yaşattığı rahatsızlık ve 6 yaşında çocuktan kaçmamıza neden olabilcek kadar gaddar silahsız savunmasız her şeyden kaçar halde bulunduğumuz clock tower 2 (panik oldukça sendelemek ki tekinsiz bir yerde herşeyden şüphelenerek kurtulmaya çalışmak,rahatsız edici  diyaloglar, kendi evinden bir odadan geçtiğinde alakasız şekilde arkadaşının evine girdiğin ve arkadaşının ölüsünü bulabildiğin bir oyun!) hayaletlerin fotoğraflarını çekerek onları sendeleyebildiğimiz fatal frame de sağlam korku oyunları olarak filme çekilebilir türden. ama ben bunların sağlam filmlerinin yapılabileceğine ihtimal dahi vermiyorum. sonuçta resident evil ve silent hill in hali ortada (piramit kafa neysede nemesis i ne hale sokmuşlardı)

- Silent Hill 4 : The Room

 

- The Suffering, birincisi olacak ama...

 

- Parasite Eve, japonlar çektiydi ama bişiye benzemiyo...

 

- S.T.A.L.K.E.R

 

- System Shock 2

 

- Syphon Fİlter, ortalama aksiyon filmi çıkar herhalde...

half life ; oyununun da yaptıklarını filminde de yapabilirlerse çığır açacak bir bilim-kurgu olur, efsane olur.

portalın kısa filmi var zaten, uzun metraj şart...

warcraft 10 senedir yapılıyor...

hitman'de .ıçmasalar çok güzel olurdu.

Diablo

Mafia

Angry Birds

 

The Uncharted serisinin filmi çekilse harika olur, yeni bir Indiana Jones-vari efsane doğar. Oyunlar zaten film gibi hatta youtube'da özellikle film gibi oynanmış versiyonları bile var. Merak edenleri şöyle alalım: 

http://www.youtube.com/watch?v=61Rho1tmnvk

Uzun zamandır da düşünüyorum filmi çekilse Nathan Drake'i kim oynayabilir diye fakat aklıma uygun biri gelmiyor. Sonuçta bi Harrison Ford kolay yetişmiyor tabii, heheh. 

Ayrıca Fullmetal Alchemist'in filmini çekseler bütün alchemy efektlerini nasıl yaparlar merak ediyorum.

Adam gibi bir street fighter çekilmesini bekleyenlerdenim. mortal combat da olur, farketmez.

God of War ya da Shadow of the Colossus harika olurdu uzun metrajlı bir filmle karşıma çıksa

Star Wars,Knights of Old Republic serisini çekseler de, 

Revan'in cibiliyeti belli olsa. 

Fanboy'lar arasında cereyan eden Darth Vader mı Darth Revan mi, keşmekeşi son bulsa. 

Kim kimin eline verir gerçeği (aslında bu açık ) açığa çıksa.

Zamanda bir kırılma olsa mesela. Darth Vader, gelse uzaklardan. 

HK-47, HK-47, al topla kırk serilik dizi yap. Nerdesin HK-47 :((((((    ?? 

................

 

Revan, er misin,dişi misin, ak mısın kara mısın ?

Ne yöne gittin Revan ? Niye gittin. 

Bi de Bastila'yı kimseye oynatmasınlar. Bastila oyundaki gibi kalsın. O sesin sahibi hiç ölmesin.

 

 

Bastila canlanamaz da ben sanallaşabilirim. 

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.