En bi sevdiğimiz film replikleri

Gelişim gökyüzüne bir şey katmadı
Gidişim de ihtişâmından bir şey kaybettirmedi
Kulaklarım şâhidimdir, kimse bir şey sormadı
Neden geldim, neden gidiyorum...
- Orospu olacaksa okumuş orospu olsun.

Yılmaz Güney / Umutsuzlar (1971)

Sahne:

https://www.youtube.com/watch?v=qDjHtmmnXiI
Bu çocukların suyunu değiştirme ...O... çocukları
'Unutmak insanların süper gücüdür.' - Doctor Who
"Bela: Peki bu sahne ne hakkında?

Eddie: Sen çok önemli ve saygın bir adamsın ve evini terk ediyorsun; acelen var. Büyük sosyal bir kargaşaya doğru gidiyorsun. Tamam mı?

Bela: Eddie, o kadar da acele etmesem olmaz mı? Ya bir dakikalığına yavaşlasam; hayatın güzelliğinin tadını çıkartsam; bir, bir tomurcuğu koklasam.

Eddie: Bu müthiş! Bu müthiş! Haydi çekelim. Tamam mı?"

Ed Wood
"-Bombalardan bahsediyorum. İnsanlık onurundan bahsediyorum. İnsan haklarından...Viktor lütfen bana Krakozya' dan korktuğunu söylemekten korkma!

- O vatan. Ben vatanımdan korkmam."

The Terminal
-Seninle gurur duyuyorum. Gerçekten, fazlasıyla.

-...

-Bir şey daha var. Eee ımm... Yine unuttum.

-(İşte bir babanın onayı. O zamanlar bunu teselli edici bulmuştum. Bugün beni çok daha fazla teselli ediyor. Hepimiz birer çocuğuz. Hepimizin birer onaya ihtiyacı var. Çocuklarımı görmek istiyorum.)

Kelebek ve Dalgıç
-Beni içeri tıkacak bir şey bulamayınca kumpas kurdunuz.

-Çok doğru. Ama gerçek suçun bir pezevengi öldürmenin yanında hiç kalır!

-Öyle mi? Neymiş o?

-Seninki bir insanoğlunun işleyebileceği en korkunç suç. Seni hayatını boşa harcamakla itham ediyorum!

Papillon
Ben Tevrat'la büyüdüm. Karım Kur'an'la. En büyük oğlum Ateist.Kızım ise hinduizm öğreniyor. Oturma odamda neredeyse dinler savaşı yapılacak kadar yer var ama hepimiz "Yaşa ve Yaşat"ı uyguluyoruz.

Dünyalı
Sana bir şey sorayım. Birisi sabır diye dua ettiğinde; sence Tanrı o kişiye sabır mı verir, yoksa ona sabırlı olma fırsatı mı verir? Cesaret diye dua ettiklerinde; Tanrı onlara cesaret mi verir, yoksa cesaretlerini gösterme fırsatı mı verir? Eğer biri ailesine yakın olmak için dua ederse; Tanrı onları sıcak ve kabarık duygularla mı donatır sanıyorsun, yoksa onlara birbirlerini sevme fırsatını mı tanır?

Evan Almighty
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL