dizi önerisi

arkadaşlar nerdeyse iki senedir hiçbir dizi takip edemiyorum. bana yabancı dizi önerisinde bulunabilirmisiniz. tür hiç farketmez

Game Of Thrones, V, Sherlock, Breaking Bad

komedi dizisi olarak californication u tavsiye ederim 

house m.d. kesinlikle es geçilmemeli.

öncellikle şunu belirteyim önerdiğim dizilerde konudan çok oyunculuk, senarist ve yönetmen farkının öne çıktığı, ağır ama efsane dizileri önermeye çalıştım-alışma zamanı isteyebilirler

1-the wire (sokak çocukları-polis ve amerikan gerçeği-bu diziye başladığımda imdb puanı 9.7 idi şimdi 9.5 lerde)

2-six feet under (ölüm evinde geçen karakomedi)

3-oz (en iyi hapishane dizisidir)

4-carnivale (büyük buhran zamanında gezici bir sirkte yaşanan fantastik olaylar

5-sopranos (mafya dizisi - godfather'ı bile tiiye aldıkları oluyor-ayrıca amerikan tüketim kültürü, aile yapısını aktaran dizi)

6-boardwalk empire (1920'lerde ki içki yasağı zamanları-gerçek kimliklerle tarihi olarak anlatılmış)

7-rome(yarım kaldı bu dizi ama yine de çok sağlamdır)

8-kingdom (izlemeden önerdiğim tek dizidir:)

9-deadwood (western seviyorsan)

10-lost room  (konusuna bir bak hemen başlmak isteyeceğine eminim-4 bölüm zaten)

community izlenesi.ozelikle film gondermeleriyle ilgili bolumlerine bayiliyorum oldukca yaratici.

http://www.filimadami.com/film/15854/community/

Aslında çok var ama bence şunlar güzel başlangıç. olur,

The Wire.

Breaking Bad.

Bende Shameless'ı ekleyeyim listeye sizin için.

ilk beşim sırasıyla şu şekilde;

1.breaking bad
2.dexter
3.six feet under
4.rome
5.sons of anarchy

komedi olarak da şunları önerebilirim;
it's always sunny in philadelphia
scrubs
pushing daisies (özellikle bu çok güzeldir. wes anderson filmleri gibi bi tadı var ama reyting almadığı için alelacele bitirdiler kötü oldu)
my name is earl

shameless.. bana biraz six feet under ı anımsattı.. six feet under en iyilerdendir eyvallah ama shameless da onunla kafa kafaya gider..

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.