22. Ankara Uluslararası Film Festivali

17-27 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 22. Ankara Uluslararası Film Festivali'ne başvurular başlamış da bitiyor bile. Yarışmalı bölümler için son başvuru tarihi 7 Ocak'mış:

http://www.filmfestankara.org.tr/tr

 

program açıklanmış: http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/program

 

ayrıca: 

"Festival Bileti ve Mekanları


Festival indirimli fiyat uygulamasını bu yıl da devam ettirecek ve bilet fiyatlarında artış yapmadan geçen seneki fiyatlardan biletleri satışa çıkaracak. 12:00 seansları 2.5 TL, 14:30 ve 17:00 seansları 5 TL, 19:15 ve 21:30 seansları ise 10 TL olacak. En Kısa Gece, Beyaz Gece ve Geceyarısı Sineması’nın da biletleri 10 TL’den satışa sunulacak.

Kısa ve Belgesel gösterimlerinin bilet bedeli tüm seanslarda 2,50 TL olacak. Festival biletleri sinema gişelerinden temin edilebilecek.

Gösterimler Batı SinemalarıBüyülü Fener KızılayÇankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Goethe-Institut Ankara’da gerçekleşecek. Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Goethe Institut Ankara’da gerçekleşecek tüm etkinlikler ücretsiz olacak."

Geceyarısı Sineması ve En Kısa Gece atraksiyonları oldukça iştah açıcı. Batı Sineması'nda gece 12'de başlayıp sabaha kadar devam ediyor fimler, birinde korku filmleri diğerinde kısa filmler gösteriliyor. 18-19 Mart geceleri gerçekleştirilecek etkinliklerin bilet fiyatı 10 TL. 18 Mart Cuma gecesi geceyarısı sinemasına gitsek mi toplaşıp?

 

Korku gecesi'ne aşina olanlar var aranızda, biliyorum :)

Korku gecesine aşina olup da hala bir tanesine bile gidememiş insanlar tanıyorum ben :P Ayrıca yine duydum ki bu insanlar çok istemelerine rağmen  festivalin ilk 5 gününe de katılamayacaklarmış. Ama yine de katılacak olan arkadaşlara iyi seyirler diliyorlarmış, ben onların yalancısıyım :)

çok duyduk bunları! ben şu hasta halimle içimdeki dizginlenemez korku filmi aşkına dayanarak öyle bi duyurayım dedim, zaten ankaralı filiminsanları pek bi sessiz şu sıralar. bilerek zirve açmadım, gelen gelir işte :)

 

beni nerde bulacağınızı biliyorsunuz efenim.

Bugün Geceyarısı Sineması biletini aldım, gelmeyi düşünen varsa acele edin derim. Perşembe öğlen itibariyle salonun yarısından fazlası dolmuş. Öte yandan festival 27 Mart'a kadar sürecek, programa bi göz atmanız tavsiye olunur (:

 

http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/program

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.